Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Hollandiába költözni?

Megéri Hollandiába költözni?

Figyelt kérdés
Én szempilla stylist vagyok. Férjem hajhosszabbító de vállalna mellette más munkát is. Itt Magyar a is jól élünk de miért ne élhetnénk jobban ha megtehetjük. Van értelme elhagyni az országot?
2023. márc. 13. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt az országot csak elhagyni éri meg. A többiek kalandvágyból itt maradnak X'D
2023. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem éri meg, a hollandoknak nincs szempillájuk és a hosszú hajat sem szeretik. Esetleg távmunkában próbáljátok meg először.
2023. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem ismeresem számodra a lehetőségeket, de én éltem kint hollandiában. Saxion University of Applied Sciences-be jártam Software Engineering szakra Deventerben.


Azt vettemm észre, hogy oké, hogy többet keresnek az ember átlagosan, de annyival többe is kerül az élet és a lakhatás főleg. Nagy városokban amikor 1 millió euró fölött kezdődnek a lakások, ott picit elveszek, még szoftver fejelsztőként is.


Meg Hollandiának és a hollandoknak van egy egyedi stílusa, amit vagy szeretsz vagy nem.


Én nem szerettem a házakat és a kultúrát annyira. 1-2x megnézni oké, de nem szerettem bele.


Meg egy másik dolog, hogy készen állsz-e egész életedben kívülállónak lenni?

Nyílván sokan beszélnek angolul, sőt azt vettem észre, hogy a helyi emberekből még a nagymamák is tolták az angolt, leginkább a távoli bevándorlók voltak, akik csak a holland nyelvet beszélték, de ettől függetlenül nektek is meg kell tanulni a nyelvet, ami annyira nem újrafelhasználható, csak ott tudod majd hasznosítani. Meg persze soha sem fogjátok igazán jól beszélni.


Lehet ott laktok 20-40 évet, de soha sem lesz igazán az otthonotok.


Meg ... ez teljesen relatív, hogy mit jelent a jól élés. Szerinted mi a realisztikusabb. Budapest belvárosában 100 millióból egy lakást venni vagy Amszterdamban 2 millió euróért?


Annó az egyetemi kolis szobám volt csak 400 euró/ hónap.


Itthoni kolik kb 12-20 ezerben kerültek maximum akkor.

2023. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Hollandiába hideg van, menne a franc, inkább portugália valamelyik szigete pl: Madeira.
2023. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem éri meg, mert aránytalanul drágábbak az albérletek más nyugat-európai országokhoz képest, és fél évnél hamarabb kb találni sem lehet. Plusz az emberek is zárkózottak, a legtöbb külföldi ismerősömnek is csak más külföldi barátja volt, de sosem holland.
2023. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad már előző, tegnap meg már Németországba akart költözni...


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..


Ma még nem irta, hová költözne, de hamarosan ideje...

2023. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

#6


Németországban még mindig sokkal könnyebb letelepedni, mint Hollandiában

2023. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy személyes döntés, amely sok tényezőtől függ. Azonban megpróbálhatok segíteni abban, hogy milyen tényezőket érdemes figyelembe venni, ha eldöntöd, hogy Hollandiába költözz.


Az életkörülmények szempontjából Hollandia egy stabil és fejlett ország, amelynek a lakossága magas életszínvonalon él. Az ország gazdasága is jól teljesít, és az álláskeresőknek számos lehetősége van a munkaerőpiacon. A szépségiparban is találhatsz lehetőségeket, és a szempilla stylistok és a hajhosszabbítók is keresettek lehetnek.


Azonban Hollandiában magasak az életköltségek, és a bérek is magasabbak, mint Magyarországon, így a magasabb fizetések mellett magasabb költségekkel is számolni kell. Az élet Hollandiában eltérő lehet, mint Magyarországon, ezért érdemes előre alaposan tájékozódni az ország kultúrájáról és életmódjáról, és megbizonyosodni arról, hogy ez megfelel-e az elvárásaidnak és az igényeidnek.


A másik fontos szempont, hogy milyen lehetőségeid vannak Hollandiában. Milyen nyelvismerettel rendelkezel? Van-e munkád, amit el tudsz végezni Hollandiában? Milyen jogi, adózási és egyéb kötelezettségeid lesznek Hollandiában? Érdemes megvizsgálni az összes lehetséges tényezőt, mielőtt döntést hozol.


Összességében elmondható, hogy Hollandia jó lehetőségeket kínál az életminőség javítására, de ahhoz, hogy meghozd a döntést, alaposan meg kell vizsgálnod a lehetőségeket és az elvárásaidat, és mérlegelned kell az előnyöket és hátrányokat.

2023. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nem tetszene Hollandia. A fizetések tényleg jók, de amint már előttem is írták, a költségek is magasak. Albérletet találni nagyobb városokban nagyon nehéz és túlzsúfolt is az ország, alig van zöldterület. A helyi emberek szerintem elég távolságtartóak, vagyis meg kell szokni, hogy ott nem igazán van flexibilitás, egy kávézást is napokkal előtt egyeztetni kell, nem lehet csak úgy spontán átmenni valakihez. Aki szereti a multikultit, annak biztos lenne sok lehetőség, de én nem tudnám azt megszokni.
2023. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ne keverd Hollandiát Amszterdammal. Hollandia nem éppen egy multikultisztán, ha pedig elmész a Bijbelgordelbe, ott egyenesen kőkemény niggerezős redneckekkel fogsz találkozni, kb mint a hardcore fideszesek

2023. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!