Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol lehetne valós otthon...

Hol lehetne valós otthon végezhető munkát találni jelenleg Gyed-en lévő anyukának? Ilyen közvetítős, piramisos kamuk nem érdekelnek.

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva szeretnék dolgozni itthonról. Kb 4 órás munkát tudnék bevállalni, amit itthon tudnék csinálni kötetlenül. Kötetlenség alatt azt értem, hogy ha férjem délutános, akkor délelőtt tudnék dolgozni. Ha délelőttös, akkor délután tudnék dolgozni. Vagy éppen, ha alszik a pici 1-1 órákat pluszban napközben. A munka mindig határidőre meglenne természetesen.


Pénzügyi végzettségem van, diploma BA és MSC. Könyvelésen dolgoztam szülés előtt, de mást is meghallgatnék. Állami szektorban dolgoztam, ezért itthon cégek és egyéni vállalkozók könyvelését annyira nem merném bevállalni, hiszen abban nincs tapasztalatom.


Gyermekemet nem szeretném bölcsibe adni, de később lehet, hogy egy kis anyagi kiegészítés miatt vállalnék munkát, ha találnék persze érdemeset.


Néztem pár csoportot facebookon, de a legtöbb hirdetés tényleg kamunak tűnik vagy MLM munkának.



2023. márc. 28. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem rosszból mondom, kb minden hèten koteszik ezt a kèrdèst. De akinek semmi olyan területen nincs vègzettsège hogy erről ne keljen kèrdèst kiírnia hogy talàljon, annak sehol.
2023. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb sehol nincs ilyen munka.
2023. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen munkát max vállalkozóként tudsz űzni, ahol az ügyfeleid lazább határidőt szabnak.
2023. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

nem mondom, hogy nem létezik ilyen munka, de tömegek szeretnének ilyen munkát végezni, főleg úgy, hogy 0 képzettség kelljen hozzá.


Ha véletlenül fel-feltűnik olyasmi, amit így lehet végezni, az gyorsan elkel akár ismeretségen belül, akár hirdetés útján.


A többieknek meg maradnak a becsapós mlm-es, meg piramisjátékos dolgok.


Mikor tanulják meg az emberek, hogy nincs ingyen ebéd, nincs fizetés otthon üldögélésért, és semmit csinálásért? Mert ezek a kérdések valahol erre vágynak.

2023. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha van nyelvtudásod, akkor online korrepetálások, esetleg online gyerekfelügyelet, amikor is nem vagy fizikailag jelen, de webkamerán félóránként csekkolod mások gyerekeit, ilyesmik.

Vagy készítesz és építesz közösségi médiás csoportokat, például pont azoknak, akik munkát keresnek otthon és 1000-2000 követővel már lehet, hogy hirdetnek nálad, mint csoport adminisztrátornál cégek. Vagy eladod a felszaporított csoportot. FB, insta.

2023. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen nincs, hacsak nem vállalkozó vagy, vagy olyan helyen dolgoztál korábban is, ahol már ismernek és ez működik. A munkáltatók szemében egy gyed-es anyuka valljuk be nyűg. Dolgozna, de csak akkor amikor... Most nem jó, most sír a gyerek, most beteg, most nincs itthon a férjem, blabla. De tanítson be, érjen el a saját munkaidejükben, stb. Nem véleltenül nincsenek ilyen hirdetések százával.

Tanárként dolgoztam másodállásban, ide mentem vissza gyed mellett, ez heti 2 napot visz el. Nem rugalmas, hiszen az órák fixek. A tárgyakra készülés, zh javítás, stb. rugalmasabb.

2023. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Kötetlenség alatt azt értem, hogy ha férjem délutános, akkor délelőtt tudnék dolgozni. Ha délelőttös, akkor délután tudnék dolgozni. Vagy éppen, ha alszik a pici 1-1 órákat pluszban napközben. A munka mindig határidőre meglenne természetesen."



Jah! Mindenki ezt álmodja.


A cégnél, ahol dolgozom többször megpróbáltuk már. Engedtünk a GYED-re menő kismamák unszolásának, hogy "jaj, hadd csináljanak valamit, majd amikor a gyerek alszik, meg majd a férj vigyáz rá".



Több kísérletből sosem működött. Mert "jaj, most bocs, rohannom kell, mert felébredt a gyerek", most "fájt a hasa/foga/láza volt", a "férjem fáradt volt, nem tudott vigyázni a gyerekre este".



De persze "holnapra tuti meglesz". Nem, nem lett meg.



Az összes határidőt lekésték, pedig nem azokat a feladatokat bíztuk rájuk, amik asap kellettek, amikbe nem fért bele 1-2 nap csúszás.

És az aktív dolgozó kollégákat is nagyon megterhelte, mert lebeszélte, hogy a feladatot mikor fogja átadni, betervezte a naptárába, persze a kismamának PONT az az időpont nem volt jó ("de eskü bizony, bármi más jó lett volna, csak a gyerek"), majd lehetett átszervezni a naptárakat, túlórában elmesélni neki, stb.



Nem, ez piszkosul nem működik, vagy maximum pár % esetében, a többiek csak pénzt akarnak kapni, de egyszerűen nincs idejük dolgozni.

2023. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Teljesen érthető az, amiket írtok. Munkáltatói szemmel biztosan én is így vélekednék. Nem ismertek, úgyhogy nem tudjátok milyen vagyok. 7-8 hónapos terhesen is dolgoztam munkaidőn túl, ha kellett. Szülés óta is szinte egyből (1 órán belül) válaszolok, ha segítség kell.

Egyáltalán nem üldögélni és semmit tenni szeretnék. Nem azért írtam ki a kérdést.


Ahogy fent is írtam, pénzügyi végzettségem van. Ez pénzügyi és számviteli ügyintéző okj-t, pénzügy-számviteli BA diplomát, mérlegképes könyvelői végzettséget jelent. Kb 6 éve dolgozom is ezen a területen.


Valóban 8 órára nem lenne időm, ezért 4 órára gondoltam csak. Mert az biztosan beleférne. Többi is sokszor, de azt nem tudom megígérni minden napra.


Gondoltam egyéni vállalkozásra is, de nem merek belevágni. Belátom, hogy nincs annyi tapasztalatom (dolgoztam könyvelőirodában is) ahhoz, hogy bele merjek vágni és itthon könyvelni. Azt pedig tudom, hogy egyedül nem is menne, arra tényleg nem lenne időm, hogy felmerülő kérdés esetén napokig jogszabályokat olvassak.


Utoljára köszönöm a válaszokat, valahol mélyen szerintem ilyen válaszokra is számítottam sajnos.

2023. márc. 29. 08:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"arra tényleg nem lenne időm, hogy felmerülő kérdés esetén napokig jogszabályokat olvassak."


Ha később nem ebből akarsz megélni, akkor nem is térül meg a befektett energia.



Neked ugyanúgy 15 ezret fog kifizetni a megrendelő, mint egy olyan könyvelőnek, aki csuklóból vágja, de neki 2 óra meló lesz megcsinálni, neked meg 2 óra + 6 másik, mire kitúrod az összes vonatkozó szabályt. 2 óra alatt 15 ezret keresni (persze mínusz adók, költségek) jó üzlet, 8 óra alatt meg pocsék, főleg úgy, hogy ő aznap megcsinál még 3 másik ilyen melót, neked meg rámegy az egész napod arra az egyre.


Egy idő után persze megtérül a befektetés, de nem akkor, ha 1-2 év múlva abba is akarod hagyni az egészet, mert mész vissza teljes állásba

2023. márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A korábbi munkahelyedre nem megoldható, hogy home officeban bedolgozz?
2023. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!