Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részesültem álláskeresési...

Részesültem álláskeresési járadékban és el is helyezkedtem, de megszűnt az új munkahelyem. Igényelhetek valami segélyt, ?

Figyelt kérdés
Projektben dolgoztam évekig aminek vége lett és elmentem három hónap álláskeresőire közben találtam is egy munkát azonban kifogtam egy olyan helyet ami szó szerint becsődölt három hónap után,szóval mindenkit elküldenek május 1-el. Gondolom újabb álláskeresési járadék nem jár, viszont segélyt igényelhetek? Nem tudom hogyan tovább

2023. márc. 28. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mindhárom hónapodat elhasználtad, akkor nem kaphatsz. Akkor az önkormányzattól tudsz tb támogatást igényelni.
2023. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg van türelmmi idő, a munkaviszony lejárta után 45 nap, mikor még nem kell tb-t fizetni. Utána tudsz tb támogatást igényelni.
2023. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért menj be a munkaügyi központba, jelentsd be, hogy munkanélküli vagy akkor is, ha már nem kaphatsz álláskeresési járadékot ("éljen" a Fidesz, aki 9 hónapról 3 hónapra csökkentette az álláskeresési járadékot, és azok is, akik rájuk szavaztak!)

Persze kérj egy igazolást, hogy nincs semmi jövedelmed, ezzel menj az önkormányzathoz, talán adnak valamit. Persze sokat ne várj! Némi ilyen-olyan segélyt, segítséget talán igen, pl. elképzelhető, hogy jár a családnak közgyógyellátási igazolvány, így néhány gyógyszert kedvezményesen vehetsz, és még pár apróságot ki tudsz talpalni, de ennyi.

Önkormányzat szoc. osztályán kérj segítséget azzal az igazolással, amit az munkaügyi központban adnak. Ha elhajtana az ügyintéző, mert ilyenről is hallottam, akkor hívasd az osztályvezetőt.


De a Fidesz most megváltoztatta a törvényt, azt mondja, hogy ilyenkor elsősorban a rokonoknak kell "segíteni", vagyis tőlük kell kuncsorogni, és ha ők nem tudnak adni, akkor... persze ezt értelmezze az ember, ahogy bírja. - Na ennyit a "családbarát" Fideszről!

2023. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!