Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5000 eurót megéri átváltani...

5000 eurót megéri átváltani forintra majd állampapírt venni belőle? Vagy túl kockázatos?

Figyelt kérdés
Tény, hogy sokat kell romolnia a forintnak ahhoz, hogy ne érje meg.

2023. ápr. 2. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Tavalyi infláció alapján fizet idén 16 százalékot az infláció követő allampapir

.( mindig az előző évi atlag plusz kamatpremiumot fizet ha jól tudom ). Idei évre elég jo, nekem ebbe van a pénzem. És ha tippelnem kellene akkor az idei infláció sem lesz csekély, ami alapján meg jövőre fizet. Asszem joval 20 % fölötti inflácional járunk idén. Aztan persze biztosat senki sem tud, mindenki maga döntsön.

2023. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
nem jo otlet bovli allami papirolat venni, ezeket nem veletlen arulja a kormany ekkora kamatokkal -> inflacio el is viszi. ha egy kicsit is erdekelnek az altcoinok (pl dogecoin -> elon musk all mogotte), bluechip kotvenyek , bitcoin (foleg szezonalisan tavasz vegen).. es akkor nem kell egy olyan allampapirra biznod a penzed amit barmikor egy tollvonassal felulirhatnak
2023. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Dogecoinba nem fektetnék, ugyan úgy inflálható mint a forint. Magyarán annyit csinálnak belőle amennyit akarnak.


Az időtáv a lényeg.


Ha egy évre akarod lekötni, akkor még akár az állampapír is jó lehet. Viszont attól tovább nem mernék állampapírba fektetni, eleve kevesebbet kapsz vissza reálértéken mint amit beteszel, de attól jobb mintha nem fektetnéd be vagy a bankban tartanád. Aztán ott van a kockázat is, ha becsődöl az állam vagy hiperinfláció lesz akkor nem sokat ér majd a kötvényed vásárló értéke.


Középtávon 2-3 évre bitcoinba fektetnék vagy urán részvényekbe, eleve ahogy írják egy bikapiac előtt állunk, és jövőre felezés lesz, ha megnézzed az elmúlt 3 felezést akkor láthatod, hogy felezés után 1 évre mindig kitört az ár. Az urán részvények szépen hoztak az elmúlt években, és az elkövetkező években is emelkedés várható, mivel nagy az uránra a kereslet a világban.


Hosszútávon 10+ év pedig csak a befektetési arany ami játszik nálam. Eleve áfa mentes, nem a fiat pénzügyi rendszerre épül, és nem lehet elinflálni, 5000 éve is ért valamit és 5000 év múlva is fog valamit érni.

2023. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
3: Egy EU-s allamrol beszélünk, nem hinném, hogy reális dolog itt csődről beszélni. Voltak valóban rossz helyzetben levő tagállamok, de nem engedték el az ő kezüket sem. En attól, hogy egy eus ország valóban csődöt jelent attól azert nem tartanék.
2023. ápr. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

#4

Pár dolgot azért megemlítenék ezzel kapcsolatban:


1. Üres az államkassza:

[link]


2. Ha megnézed a jegybank is adósodik el a lakosság felé kötvények formájában, közben pedig veszik az aranyat, mert tudják, hogy mi következik.

[link]


3. Mivel a forint is egy fiat pénz az értéke a nullába tart.

1946-ban mikor bevezették a forintot 1:1 arányban a dollárhoz kötötték az árfolyamát, akkoriban 35 USD = 1 uncia arannyal volt egyenlő, vagy is 35 Forintért kaptál akkor 1 uncia 24 karátos aranyat. Jelenleg 1 uncia arany ára 680 429 Forint, ennyivel sikerült elinflálni a forint értékét 1946-óta. De mivel fiat pénz, így benne van a működésében az, hogy elértékteledik.


4. Nem feltételezem én magam sem, hogy államcsőd lesz, mert a jegybank annyi forintot tud nyomtatni, amennyit akar, de az a pénz amit visszakapsz messze nem bír olyan vásárlóértékkel mint amit betettél a kötvényedbe.


5. A hivatalos infláció januárban 25,7% volt februárban 25,4 % volt és a hivatalos inflációban még nincs benne az ingatlan árak emelkedése.


Államcsődök mindig lesznek és voltak is, ha megnézzük a történelmet hiper inflációs ciklusokkal is találkozhatunk. Én sem tartok egy államcsődtől az elkövetkező 1 évre, viszont ha beütt a krakk akkor az állam is jól akar majd járni, véleményem szerint attól jobb az állampapír mintha otthon tartanád a pénzed vagy a bankban, de hosszútávon biztosan nem vásárolnék.

2023. ápr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Az állampapír a legrosszabb választás. Buksz rajta. Pont az infláció miatt.
2023. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos akkor kellett volna átváltanod forintra, amikor csúcson volt az ojró árfolyama. Most pont az éves mélypontján adnád el.
2023. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én TFS-t nyomtam egy évig, pedig rakhattam volna állampapírba is 8k eurot. 20k eurot szedtem ki a végén 1 év alatt. Szóval hol volt jobb kamat? :D
2023. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!