Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudok bánni a pénzzel?

Miért nem tudok bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy míg szegényebb sorsom volt se tudtam bánni a pénzzel ,most hogy lényegesen jobban,jól keresek sem tudok ,pedig ezerszer átgondolom,hogy mire ,milyen módon, mennyit költsek ,mégis utólag rájövök tehettem volna okosabban is. Ahogy most is.2millióból már alig van és semmi látszata. bármennyi pénzem lehet azt is mint a bolond elszórom ,pedig nem akarom :( és félreértés ne essék nem spórolni szeretnék megtanulni csak felelősségteljesebben,okosabban elkölteni a pénzem . persze adódik ebből az is hogy több marad ,de a hangsúly nem ezen van.. jól jönne néhány tipp ,praktika hátha valami módszert eltudnék sajátítani

2023. ápr. 3. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl ne költsd el baromságokra. Csak azt vedd meg amire szükséged van.
2023. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem spórolni szeretnék megtanulni"


Pedig azzal kellene kezdeni és akkor volna pénzed, amit " felelősségteljesebben,okosabban" tudsz elkölteni.

2023. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amire kötelező költeni: rezsi, élelmiszer (közértben, piacon, saját kertben).

A többit azt mind elteheted, vegyél rajta állampapírt, aranyat, lakást, stb.

Esetlegg írd is fel egy cetlire ezeket.

2 M jön be havonta személyes célokra? Hű!

Akkor rögtön:

- közös költség 7500 Ft (vagy nemtommennyi:))

- gázszámla 6000 Ft

- villanyszámla 3000 Ft

- villamosjegy 3000 Ft

- bevásárlásra félretenni egész hónapra 55 000 Ft

- 1 uncia arany 700 000 Ft

- állampapír 1 000 000 Ft.

Ezeket megveszed, és máris nem tudod elszórni!:)

10-20. hónapban pedig veszel egy lakást.:)

2023. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
kétlem, hogy te 2 milliót keresel.
2023. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Pl. ha van autód, akkor az nem kell. Telefonelőfizetés, hitelek szintén.
2023. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld a saját utadat megtalálni a takarékosságban.

Ha csak egy hónapig úgy élsz, mint egy minimálbéres, máris annyi megtakarításod lesz, ami egy minimálbéresnek soha nem lesz. Befektetheted, láthatod fialni. Hátha megjön a kedved és egyre többet és többet fektetsz be.

Vagy: költs olyasmira, minél többet, minden hónap elején, ami nem viszi a pénzt, hanem hozza. Lakás le van szigetelve rendesen? Normálisan eszel? Fogak rendben vannak? Stb. (Későbbi EÜ problémák azaz rengeteg kiadás megelőzése.) Kocsi? Milyen? Bontószökevény BMW vagy egy kicsi benzines? Nem mindegy! Sportolsz rendesen? Kell-e hozzá eszköz? Vedd meg, ha jó!

És még egy rakás metódus lehet ami nálad lehet hogy épp célba ér.

Én ha jól keresek, kifejezetten örömömet lelem abban, hogy 1 hétre főzök magamnak a piacról, kínai tornacsukában járok és dobozos sört iszok a gangon. Ha rosszul, akkor egyből jönnek a rossz gondolatok, a költekezés vágya.

Tegyük hozzá, van olyan szenvedelyem/hobbim/távlati célom is, ahová kell a pénz. Bármennyi pénz. Nem a munkának élek, hanem ennek. Így talán könnyebb félrerakni.

Primitív spórolási regulákkal, "rakd félre a fizetésed min. 40%-át már a hó elején" típusú dolgokkal az emberek csekély része jut előre. Ezek amerikai self help "bölcsességek".

2023. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Számold ki mennyi a fix kiadásod egy hónapban. Azt vond le a fizudból, a maradék 60%-nak megfelelő összeget a hónap elején, amikor kapod a fizut rögtön tedd be egy betéti számlára, vagy vegyél belőle állampapírt, így nem fogod tudni elkölteni. A többit meg éld fel.
2023. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nem akarok spórolni"

Pedig bizony ez az alapja annak hogy felelősségteljesen költs.

Nettó 2 milliónak a felének kb befektetésbe kéne mennie, legyen az lakás, állampapír vagy egyéb.


Ha így haladsz akkor egyszer elzárul a pénzcsap és visszatérsz ugyanabba a szegénységbe ahonnan indultál

2023. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jó vagyok a spórolásban, odafigyelek az akciókra, főzni szoktam és ruhát is turkálókban veszek, cipőt csak akkor, amikor szükséges. (de akkor minőségit, hogy tovább tartson)

Minden más dolognál nekem az jött be, hogy nem veszem meg azonnal, ha valami megtetszik, még akkor sem, ha anyagilag éppen jól állok és megtehetném. Átgondolom, hogy tényleg szükségem van-e rá és csak akkor veszem meg, ha hetekig nem megy ki a fejemből valami, mert akkor valószínű tényleg vágyom rá. Nekem sem az a célom, hogy megvonjak minden jót magamtól, pedig sokkal kevesebb pénzből kell kijönnöm, albérletet fizetnem. De igyekszem egészséges mértékben spórolni, úgy, hogy közben nem kötök kompromisszumot, pl mindig finomakat főzök, amit éppen kívánok. Még így is sok pénz spórolok ahhoz viszonyítva, hogy mennyi lenn egy menüs helyen vagy gyorsétteremben enni. Az étkezésen sokat lehet spórolni.

2023. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A pénzügyi tudatosságot, gondolkodásmódot is tanulni kell. A legtöbb ember rossz, de minimum erősen hiányos mintákat tanul erről a családjából. Érdemes minél többet foglalkozni vele, hogy formálódjon a szemléleted. Ez egy elég jó oldal, hogy el tudj vele indulni. Nagyon sok hasznos írást és videókat is találsz rajta az egészen alapvető dolgokról is:

[link]

2023. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!