Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt jól látom,vagy tévedek?

Ezt jól látom,vagy tévedek?

Figyelt kérdés
17 vagyok ha lehet senki ne szidja anyámat hogyha valamit rosszul vettem le,de 15 éves korom óta minden nap képezem magam pénzügyileg és minden alkalommal amikor megtalálom egy milliomossá vált embernek az útját valami mást találok mint az az előtti. Próbáltam sokáig 1 tervet szőni,hogy hogyan fogok vagyonossá válni, de minden történet más és nem találok olyat ami nem 50-50% arányban értékelődik jó és rossz irányba. Először a legit módszerek érdekeltek, a dropshipping,affliate marketing, smma, amazon fba meg ilyenek próbálkoztam,de valószínűleg nem eléggé,az elsőre nem jött be,gondoltam fiatal vagyok kipróbálok mást is,aztán jött egy reálisabbnak tűnő út, ez a szerezz egy jól fizető állást és befektetésekből gazdagodj meg, itt a befektetéseknél nem értettem,hogy mi az ami jó befektetésnek számítana. Ez a mód tetszik,én személy szerint szeretnék dolgozni de nem életem végéíg,így a befektetésekkel történő meggazdagodás vonz. A kérdésre visszatérve annyi érdekelne,hogy ha valaki kitartó akkor szerintetek is meggazdagodhat-e az alábbiakból bármelyik befektetéssel? S&P 500, egyéb index funds, osztalékfizető részvények, részvények, hosszú távú crypto befektetés, állampapír (amíg így kamatozik), ingatlan, ETF-ek, és még a többi népszerűbb + a tőzsde egyéb részei. Ha valaki elérte a pénzügyi függetlenséget vagy a gazdagságot,akkor szívesen meghallgatnák egy történetet,hogy hogyan,vagy esetleg mibe fektetnétek pénzt, miben van befektetésetek, az idősebbektől,hogy mit csinálnának másként, a gazdagoktól,hogy hogyan sikerült, és bármi egyéb hasznos tanács vagy ötlet érdekelne. Ha tapasztalatból valamelyik befektetés nem érdemes akkor azt szívesen elolvasom,ha lehet indokkal.

2023. ápr. 12. 19:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%

Egy valamiben biztosan tévedsz. Ha azt hiszed, hogy befektetéssel nyugisan, munka nélkül meg fog gazdagodni.


Ahhoz, hogy ne ész nélkül (értem ez alatt hogy elolvasol 1-2 gyakoris hozzászólást, beírod a keresőbe "mibe fektessem a pénzemet" és az első találatra kattintasz és már fektetsz is be) folyamatos információgyűjtésre, vagyis munkára lesz szükséged. Illetve itt mindig lesz valamekkora kockázat, ami magába foglalja, hogy elbukod a pénzed. Rendes bejelentett munkával pedig ha nem is 100%-os a biztonság, de jelentősen magasabb. Rendszeres és fix összeget kapsz (amennyiben persze nem mész táppénzre)


Nem rossz ötlet feltétlenül befektetni, de nem hiszem, hogy ettől kellene várni a teljes anyagi biztonságot.

2023. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Legalább az első mondatot olvasd el leírtam hogy dolgozni szeretnék csak nem életem végéig és erre közlöd,hogy nyugisan, munka nélkül nem tudok meggazdagodni. "de 15 éves korom óta minden nap képezem magam pénzügyileg" ez szögezi le egyértelműen,hogy nem gyakorikérdéseken kutakodok és googleben keresgélek, de azért köszönöm a választ, viszont sok hasznom nem származott belőle :(.
2023. ápr. 12. 19:21
 3/15 Fsms ***** válasza:
53%
Lakás bérbeadás viszonylag kockázat mentes. Nekem bejött.
2023. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Befektetéssel lesz egy infláció körüli hozamod (ha lentebb megy az infláció, talán kicsit több), de ehhez évtizedekig dolgoznod kell, és folyamatosan hozzátenni, hogy vissza tudj vonulni az ilyen befektetésekből.


Ha jó szakmát választasz (IT terület), és 1-2 év gyakorlat után külföldön folytatod, akkor talán 5 év alatt vissza tudsz vonulni. Magyaroroszági visszavonulásra gondolok, mert külföldön akkora a szorzó a lakásárakban, mint a fizetésekben, tehát csak Magyarországra éri meg visszavonulni (vagy még olcsóbb helyre).


Van még egy lehetőség: ha nem befektetni akarsz, hanem aktívan kereskedni (tradelni). Ha jól megy, akkor kevesebb ideig kell dolgozzál, és hamarabb vissza tudsz vonulni. Viszont ez nem való mindenkinek, az emberek többsége veszít vele (pénzt és időt is).

2023. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Mi ez a debilség?
2023. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

Befektetésekből meg lehet gazdagodni, nagyon is, ám hosszú ideig tart. Akár évtizedekig. Aktív kereskedéssel sokkal gyorsabban működik a dolog.


Hallom állampapír jelenleg felejtős, hisz a hozama mélyen infláció alatti. Ingatlanban mindig van fantázia, ám most nem a legjobb az időzítés. Most csak akkor jó, ha nagyker áron tudsz vásárolni. Ehhez meg kellene ismerkedned az onlineingatlanakadémia tananyagaival. Részvényindexek, egyedi részvények, forex tökéletes megoldás, ám nem túl hosszú távra inkább daytrade, skalp, esetleg rövid swing. Ám, ez nem mindenkinek való, hisz itt tanulni kell. Sokat.

2023. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem.


Nem a félrerakásból lesz gazdag valaki, hanem a nagy jövedelemtől, amit nehéz megszerezni. Vannak fool proof szakmák, ahol mindenképpen sokat fogsz keresni, de hosszútávon nem jelent sokat, hogy akkor most nettó 600-at keresel vagy nettó 1.5 milliót.


Max annyit segít, hogy panel + suzuki helyett egy külvárosi pici házat és volvot veszel.


Hiába fektetsz be, az csak arra lesz jó, hogy az infációt átvészelje és még talán 1-2% rámenjen. Az, hogy csinálsz 100 ezerből 110 ezret "passzívan" vagy 1 millióból 1.1 milliót esetleg 10ből 11-et stb... nem fog eljuttatni a gazdagságig.


Kb 60 éves leszel mire feltudod mutatni, hogy "A befektetéseimből tudtam venni egy jó autót és egy átlag lakást.".


A crypto és hasonlók meg szerencsejátékok. Nekem is van bitcoinom és nem rég kb 30%-ot felment, de lehet 1 hét mulva történik valami a piacon és 50%-ot lemegy.


Tehát magas mindenképpen magas jövedelem kell. Valamilyen cég, amivel termelni tudod a pénzt. Alkalmazotti rétegben ha rettenetesen profi és kompetens vagy akkor lehetsz a top 1%-ban és haza vihetsz rengeteg túlórával havi nagyon max nettó 2 milliót például programozóként ha külföldre kidolgozol.


Ide nagyon kevés ember jut el és ők nagyon jól elélnek, de még ez sem "gazdag", csak ő már gondolkozhat azon, hogy talán megengedhet magának egy jobb autót és vehet 1db jobb helyen lévő ingatlant, amit fent tud tartani.

2023. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet én gondolom rosszul,de a kamatos kamattal számolt bárki is? 10% hozam évente elérhető (pl. s&p 500al) és ha havi 100.000 forintot belerakok és van 10 millió forint kezdőtőke akkor 20 év alatt a 24.000.000 befektetett forint átmegy 140.000.000 forintba amiből vehetek ingatlanokat pl. és juthatok passzív bevételhez.
2023. ápr. 12. 20:12
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Igen, de ott az infláció meg adó. Persze a jövő beli ingatlan piacot sem ismerjük.


Így nagyon jól hangzik az a 140 millió, de valóságban szerintem sokkal kevesebb lenne és sokkal, de sokkal kisebb értéke lesz mint most.


Tehát valószínűleg tudsz madj venni 1db lakást belőle. Az is nagyon menő, de mivel vagy előrébb? Extra jövedelem kiadással? Olyan mintha szakmailag fejlődtél volna és kaptál volna egy nagy emelést és jobb bónuszokat évvégén.


Persze ... jól fogsz élni, de ez nem gazdagság.

2023. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez még bőven az az életstílus ahol számít mennyit költesz el mire és középkategóriás autókkal jársz. (Nem itthoni értelemben)
2023. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!