Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nettó 300-400 között...

Akik nettó 300-400 között keresnek, és mellette albit is fizettek, hogy tesztek félre és mennyit sikerül?

Figyelt kérdés
Milyen spórolási tippek jöttek be nektek? Mi az,amit mondjuk már egyáltalán nem vásároltok? Minden érdekel:)

2023. ápr. 16. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Kb semmit sem veszek már, csak ha le van értékelve közeli lejárat miatt. Elvből is, mivel megvan nekem az, hogy miért mennyit vagyok hajlandó adni és amit annál magasabb áron kínálnak azt egyszerűen otthagyom, inkább lemondok róla, akkor is ha addig a kedvencem volt. Valamennyi áremelést még elviselek, voltak eddig olyanok amik ezen mértéken belül voltak, de március végén, április folyamán azoknak az ára is még feljebb ment, azok után hogy idáig eljutott korábban, szóval most már például semmilyen csokit nem veszek teljesáron.
2023. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Jó minőségű rizottó rizs (lehet az sima 'B' rizs is, sajnos alig kapni), 4-5 fej hagyma, pár kanál olivaolaj, fehérbab vagy csicseriborsó konzerv, parmezán jellegű sajt. 3000 Ft-ból kétszer is megfőzöm ugyanazt a rizottót 2x5 napra. Max veszek mellé 1 kg répát vagy bármilyen szezon (olcsó!) zdsg-et hogy legyen vitamin is, pár tojást hogy fehérje is. 5000-ből bevásaroltam 2 hétre. Melóban hülyének néznek de nem izgat.

Csokika, ücsike ezer éve elfelejtve, szerencsére nem is bírom a cukros dolgokat.

Autót letettem, amúgy is szervizre gyűjtök.

De legfontosabb a pozitív attitűd és a kemény munka. Ebben a hónapban már kiléptem a 400 alatti szürke zónából, évvégére remélhetőleg meglesz az 500 is, aztán jövőre meg egy teljesen remote pozi hogy befejezhessem ezt a másik városban való bohóckodást.

Kitartást neked is Kérdező, ne feledd mindig valami magasabb célért érdemes csak spórolni is.

2023. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok! Az édességről,nasikról, üdítőről, gyümölcsléről én is lemondtam, meg a kávéról (mármint otthon főzök,meg melóban ingyen van,de kávézóba nem járok). Ruhát is ezer éve nem vettem újonnan,max fehérneműt.
2023. ápr. 16. 19:22
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 Gratulálok az új fizuhoz és sok sikert az 500-hoz! :) Nagyon bízom benne, hogy jövőre legalább 400 meglesz nekem is, mert most is annyi, mint a háború és a drágulások előtt. Aztán tök rossz, hogy azért nem kaptam fizuemelést meg bónuszt az idén,mert nincs meg itt az egy évem :( de nem adom fel, mindent beleadok, hogy sikerüljön. Ha mégsem lesz annyi, akkor nézelődök másfelé, hátha. Hiába jó itt a csapat,ha abból nem tudok mondjuk nyaralásra félretenni (és nem Seychelle-szigetekre gondolok most,hanem olcsóbb kategóriára).
2023. ápr. 16. 19:34
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Korfüggő. Fiatalon, ameddig még rugalmas vagy, addig albérlőtársakkal lehet spórolni. (Egészségen nem spórolnék, az nagyon visszaüt később.)
2023. ápr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Barátnőm szüleivel összeköltöztünk, jobbat egyenlőre nme tudtam kitalálni.


Bár az előző fizetésem elég jó volt, de nem sokára újra adó köteles leszek így a fizetésem közelebb lesz a 300-hoz, mint a 400-hoz. Tanulok munka mellett, de a suliból van még 2 hónap, utána próbálok a szakmámban elhelyezkedni és több penzt keresni.

2023. ápr. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bar nem teljesen ez a szitu nalunk amit keresel, de leirom a mienket:

Ketten vagyunk a parommal, a lakhatas es a rezsi az en csaladom miatt ingyen van, viszont cserebe csak o dolgozik, eddig 400-at hozott haza, 300-at raktunk felre.

Mivel egy panel arat ossze akarjuk lapatolni jovo ev vegere igy mostanaban vallal hetvegen is melot, szoval 400-at felre tudunk tenni. Ha minden igaz en juniustol tudok hosszutavon diakmelot vallalni, remelem, hogy akkor felmegy ez az osszeg 450-re.

De egyebkent nehez, kb alig koltunk valamire, meg regebben befizettunk egy 4 ejszakas horvat nyaralasra, de azon kivul sehova sem fogunk menni a nyaron es valszeg hetvegen is melozni fogunk.

Ha albiznank, akkor kb 250 ezret raknank felre, ha csak o melozna akkor meg 200-at, de valszeg egy lepusztult egyszobas panelben laknank.

2023. ápr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, arra nem valaszoltam, hogy mi az, amire mar nem koltunk:

-bulik, felsztivalok, kocsmazas

-mozi

-udito

-nekem draga kenceficek, hajra valo dolgok

-ruhakkal most jol allunk, arra nem is kell, de cipo pl nekem kellene, viszont nincs szivem kiadni erte annyit


Egyebkent plusz tipp: az osszegyult penzt mi beraktuk pmapba es dkj-ba.

2023. ápr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, köszönöm. #7 hajrá a saját lakáshoz! Nálam sem merült fel soha szingliként, hogy egyedül vegyek ki albit, csak a szoba jött szóba. Párommal ketten bérlünk most, felezve ennek a költségét lakbér+rezsi kb 90k/fő/hó. Minden más téren is felezünk, kivéve a kocsi, de ott is előfordul, hogy a benzinbe beszállok.
2023. ápr. 17. 08:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7&8-as vagyok, meg jutottak eszembe dolgok. Baromira sokat lehet sporolni a kajan is. De ahogy irtak fentebb, nem az egeszsegen kell sporolni. Tehat nem ugy, hogy a legolcsobb tomlossajtot veszi az ember, hanem ugy, hogy egyaltalan nem veszi meg, meg a rossz minosegu virslit, chipset sem meg leszoktunk a peksutikrol is. Nyilvan nem kell aszketa modon elni, ha megkivanjuk a csokikat meg az ilyeneket, akkor hazudnek, ha azt mondanam, hogy nem vesszuk meg. De minimalisra szoritottuk a dolgot.

-En a paromnak mar itthon csinalok csirkemell sonkat, mert a jominosegu, aminek a hus tartalma 90% felett van nalunk a sparban 560ft/10dkg aron megy. Inkabb veszunk fel kilo csirkemellet (en vegan vagyok, nem tudom a hatosagi arakat, de olyan 900 forint lehet talan?) es megcsinaljuk mi. Tok egyszeru, lehet receptet nezni.

-Apromagvakrol rendelek huvelyeseket, gabonakat.

-A lidlben 400 forintert lehet kapni 3,5 kilos zoldseg-gyumolcs csomagokat, nalunk altalaban nem krumplival, hanem granatalmaval/banannal,brokkolival szoktak megpakolni szerencsere.

-Ha nagyvarosban laksz, akkor ott a munch.

-Hozzank tobb supermarket is kozel van, altalaban osszeirom elore magamnak, hogy mit kell vennem es megnezem cashmap-en, hogy hol az olcsobb.

-Mi neha kapunk hazi tojast, most abbol csinaltam hazi tesztat, igaz, nem feltetlenul a sporolas miatt. De ha te is tudsz véletlenül szerezni olcsobban, akkor ez is megerheti.

- Minden ilyen supermarketes kartyat megigenyeltunk, az appokon vannak plusz akciok. A spar szokott adni 20%-os kedvezmenyt, ha tudom, hogy kell majd valami dragabbat vennem, akkor azt csak igy veszem.

- A pennyben baromi olcsoak az 1 kilos/700 grammos zoldsegkeverekek, meg a mirelit zoldborso.

2023. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!