Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért választja több nő az...

Miért választja több nő az orvosi pályát mint férfi?

Figyelt kérdés
Alig egy évszázada nők még nem is lehettek orvosok, most pedig az orvosok jelentős része nő. Nincs ezzel bajom, csak furcsállom, hogy hogyhogy elnőiesedett ez a szakma? 25 éves vagyok, de eddig összesen 2 férfi orvosnál voltam, míg női orvosom biztos volt vagy 15. Mik azok az okok vagy tulajdonságok, amik a nőket alkalmasabbá teszik erre a pályára vagy miért vonzóbb a nők számára ez a hivatás, mint férfiaknak?

2023. ápr. 23. 19:54
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:
88%
Szorgalmasabbak a tanulásban. Jobban alkalmazkodnak az iskolarendszer elvárásaihoz. Genetikusan van bennük egy gondozási ösztön.
2023. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Az apolo szakmat valasszak tobben... Nezz utana, a rendes orvosok nagyon nagy resze ferfi
2023. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2 Jelentős részük az, de minden korosztályban női orvosból van több, főleg a fiatalok között:

[link]

17065 férfi orvosra jut 23606 női, de ha a 30 alattiakat nézzük, akkor már 1882 férfire jut 3287 nő, vagyis a fiatal orvosok alig több mint egyharmada férfi. Nyilván ez is sok férfit jelent, ráadásul az egyes szakterületeken nem is kiegyenlített a nemek aránya (talán ezért találkozott a kérdező kevesebb férfival), de az világosan látszik, hogy jóval több nő megy orvosnak.

A kérdésre válaszolva: erre pontos választ senki nem fog tudni adni szerintem. De van abban valami, amit az első ír. A nőket, kislányokat sokkal inkább a gondoskodás felé terelik gyermekkoruktól kezdve (lásd babázás stb.), így érthető, hogy nagyobb eséllyel választanak segítő szakmát. Ha pedig idővel kiderül, hogy még jók is az egyes reál tárgyakból, akkor egyenes út vezetheti őket az orvosiig. A férfiaknak, fiúknak inkább a műszaki irányt szokták javasolni, kevésbé építenek a szociális készségeikre. Így többen mennek mérnöknek, informatikusnak. Illetve a felsőoktatásban alapból egyenlőtlen a nemek megoszlása, idén például 20 ezerrel több nő jelentkezett egyetemre, mint férfi (53000 és 73000). Ez lehet, hogy csak a saját ismerettségi körömben van így, de a lányok időnként valóban jobb tanulók, sokan inkább gimnáziumba mennek továbbtanulni, onnan meg majdhogynem muszáj egyetemre menni. A fiúkat "könnyebben" küldik szakközépiskolákba, technikumokba, hogy kitanuljanak egy szakmát. Úgyhogy lehet, hogy a felsőoktatásban megjelenő nemi különbségek azok, amik végül az orvosoknál is előjönnek.

2023. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%
Az orvosi képzés legendásan nehéz. Látszólag paradox módon, nőkben genetikusan benne van a férfiak legyőzésének vágya, a férfiakban pedig az, hogy nem viaskodni akar a nőkkel, hanem megvédeni őket. Így, ha vetélkedésre kerül a sor, a férfiak ösztönösen lehúzódnak a pályáról, félreállnak, hagyják a nőt "nyerni". Most ezek szerint az orvosi pálya van soron.
2023. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

"nőkben genetikusan benne van a férfiak legyőzésének vágya, a férfiakban pedig az, hogy nem viaskodni akar a nőkkel, hanem megvédeni őket"

:DDD Erről mutassál már légyszi empirikus adatokat.

2023. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

Most ebben mi olyan röhejes? Amióta koedukált osztályok vannak, romlik a fiúk teljesítménye.

Te koedukált osztályba jártál?

A fiúk között ki volt a nagymenő?

Aki lenyomta tanulásban a lányokat?

Vagy aki sz*r az egészre, és inkább bunyózott, cigizett?

És a lányok között?

Aki lenyomta tanulásban a fiúkat?

Nálunk egyértelműen igen...

Fiúként nem kihívás lányokat legyőzni.

Fordítva igen...

Ha annyira akarod, keresek empirikus adatot is, bár félek, hogy ha ezt nem érted, fölösleges lesz.

2023. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 Az benne a röhejes, hogy a saját szexista elképzeléseidre építve akarsz egy teljes társadalmi jelenséget megmagyarázni. Ezért kértem tőled adatokat, ugyanis nem gondolom, hogy bárki másban felmerült volna ekkora baromság, már bocsánat.

Nyilván koedukált osztályba jártam. Mindkét nemnél az volt a menő, akit minden érdekelt, csak a tanulás nem. Aztán ők szívták meg a legjobban, mert vagy nem vették fel őket egyetemre (a kérdés szempontjából kissé ironikus, hogy pont orvosira), vagy felvették őket egy alacsony ponthatárú szakra, és több év kellett, hogy rájöjjenek, hogy az adott irány nem nekik való. Nálunk a lányok többsége jó tanuló és szorgalmas volt, amit a fiúkról nem igazán lehetett elmondani. Mégis mindkét nemnél a "bulizósok" voltak a menők. A lányok többsége jó eredménnyel felvételizett, orvosira, közgázra, hasonló szakokra ment. A fiúknak meg kb. a fele összekaparta magát az érettségire, a másik fele meg a már említett pályát futotta be. És ez egy "elit" gimnázium volt.

Kérlek, keress empirikus adatot arról, hogy a nőkben genetikusan benne van a férfiak legyőzésének vágya, ezért a férfiak inkább félreállnak! Komolyan kíváncsi vagyok. :)

2023. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

"Értem", tehát a lányok szerinted alapból jó tanulók, a fiúk bulizósak, és én vagyok a szexista, nem te :)

Jönnek az adatok is, majd ha a könyveim közelében leszek.

2023. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 Az első válaszomban is leírtam, hogy saját tapasztalatok alapján beszélek, és később is a saját osztályom összetételéről beszéltem, nem általánosságban. Te viszont általános állításokat fogalmaztál meg mindkét nemről, amiről még mindig várom az adatokat.
2023. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Kérdésre a válasz az orvoslás egy sz.r szakma amit nem éri meg csinálni. Egy nő megengedhet magának olyan luxusokat, hogy ilyen szakmát választ egy férfi kevésbé.
2023. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!