Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobban keres egy óvodapedagógu...

Jobban keres egy óvodapedagógus, mint egy irodai adminisztrátor Pesten, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Érettségim van, igazából mindig is ovódapedagógus vagy kisgyermeknevelő (aki bölcsiben dolgozik) szerettem volna lenni, de lebeszéltek róla merthogy ők minimálbért keresnek és nem is megy feljebb soha. Nem akartam addig egyetemre menni amíg nem tudom, mi érdekel, mert szerintem felesleges és ki is buknék ha olyat tanulnék amiben nem vagyok jó.


Erre most nézem mert újra eszembe jutott, hogy na még mindig ilyen rossz a helyzet? És nem... a bértábla nyilvános. Bruttóra nem emlékszem, nettót számoltam úgy, hogy nincs semmi adókedvezmény: óvónő keres napi 6 órában nettó 260-at, kisgyermeknevelő napi 8 órában 326-ot. Csak lestem hogy ez mi, nem úgy volt, hogy ők ilyen 200 alatt keresnek? Én több irodában dolgoztam már, adminisztráltam, telefonos ügyintéző voltam. Pesten élek. 2018-19-ben amikor ilyen munkakörben voltam 160-at vittem haza. Aztán másban dolgoztam, majd 2022-ben irodai adminisztrátorként 215 volt plusz szép kártya a fizum. Most egy másik helyen vagyok és itt nettó 230.


Értem én hogy diploma nélkül ne is várjak többet, nem ez a baj. Csak hogy lehet akkor még mindig az a köztudatban, hogy akik gyerekekkel foglalkoznak, nekik a legrosszabb a fizetésük és bármivel többet lehet keresni?


2023. ápr. 30. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg úgy, hogy az óvodapedagógusnak diploma kell, meg picit nagyobb a felelőssége.


"óvónő keres napi 6 órában nettó 260-at"

36 éve vagyok óvodapedagógus, ugyanabban az óvodában, két diplomával. Nem keresek 260 000-et.

2023. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%
Valamit nagyon rosszul számolhattál! A barátnőm 10 éve óvodapedagógus és 260 körül visz haza nettóban. Én se keresek sokkal többet tanítóként, csak nekem van 2 gyerekem, így az adókedvezmény dob rajta kicsit (egy idősek vagyunk, csak én x évet nyilván GYED-en voltam vele ellentétben, de így neki több gyakorlati ideje van). Mondjuk az tény, hogy mi mindketten diplomáztunk, nyelvvizsgáztunk. De szerintem sem normális az, hogy tapasztalattal rendelkező asszisztens Pesten nettó 230-at visz haza.
2023. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%
Gerilla Mentor Klub! Azt javaslom, nézz utána. Esetleg kicsit képezd magad tovább Excel, stb. kategóriában (Klubon belül van lehetőség csomó továbbképzésre a havidíj fejében, ami szerintem tök normál ár) és speciálisabb munkát keress, amiben kérhetsz többet a több tudás miatt.
2023. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Én egy szervezet által üzemeltetett és fenntartott óvodában dolgozom contractor (alvállalkozói) szerződéssel vezető óvodapedagógusként keresek bruttó 730 000 forintot + évi 600 000 cafeteria
2023. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Az "irodai adminisztrátor" egy szakképesítést nem igénylő, irodai munka. Kész csoda, hogy nem minimálbér jár érte.


"A pedagógus bértábla 2023 évében a legkisebb, kezdő pedagógus bér esetében bruttó 391.248 Ft-ot állapít meg (garantált bérminimum + 32% bérpótlék) – ennek az összegnek a nettója 260.180 Ft."


Diplomások között a pedagógusok keresnek a legrosszabbul.

2023. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavaly még 210 ezret kerestem, most emeltek 260-ra előtte nagyon sokáig siralmas volt....
2023. jún. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!