Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A doktori végzettség előny a...

A doktori végzettség előny a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 23:38
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
73%

Ha sebész szakorvos vagy nem hátrány. De ha filozófia szakon végeztél sok sikert egy jó munkahely találásához.

Nem egy olyan embert ismerek, aki a túlképzettsége miatt esett el munkától sajnos. Mert ide "nem kell diploma".

2023. máj. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
88%
Ahol nagyon rámennek arra, h minél képzettebb munkatársak legyenek ott előny. De a cégeknek ez csak a statisztika miatt kell, plusz pénzt nem szeretnek adni érte. Külföldön tényleg előny ez inkább, ott nagyon szeretik a képzett embereket és még is fizetik őket. Persze nem Moldovára vagy Marokkóra gondolok, hanem USA, Kanada stb.
2023. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Közgazdaságtanból doktorálnék


#1

Én is attól félek, hogy túlképzettség miatt hátrány is lenne.

2023. máj. 29. 00:06
 4/57 anonim ***** válasza:
88%
Sok értelme nincs, ha csak nem az egyetemen maradnál oktatóként.
2023. máj. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
A közgáz pont az a terület, ahol ennek lehet is értelme. Diplomás állásoknál nem divat túlképzettségre hivatkozva nem felvenni valakit. Az első meg nyilvánvalóan azt sem tudja, mi fán terem a phd.
2023. máj. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen előny, ha a szakmádban dolgozol, és magasabb szintekre pályázol.


Én végül inkább két saját céget csináltam a doktori tudással, de előtte sem jött rosszul szabadúszó consultantként. Azért részben szakmája válogatja.

2023. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, viszont fontos, hogy mi a kutatási területed.


Én informatikai területen vagyok doktorandusz, nálunk ez szakmai tapasztalatnak minősül ugyanúgy mintha szimplán elmentünk volna dolgozni mesterszak után. Ezt eddig minden cég így kezelte a kollégáknál, akik fokozatszerzést követően az iparban folytatták R&D területen.


Ha "hot topic" a kutatási területed vagy olyan eszközöket használsz hozzá, ami az, akkor gyakorlatilag tiéd a világ. Én egészségügyi témát választottam, viszont gépi látással foglalkozom a területen belül, gyakorlatilag bármelyik autóipari cég szívesen foglalkoztatna, mert működési elvét tekintve ugyanazt használják ők is az önvezető szoftverek fejlesztésében, mint mi műtétekhez. :)

2023. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
89%
Én banki háttérterületen vagyok, és határozottan előny, igen, nagyon sok kolléga (releváns) PhD-val jön.
2023. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnök vagyok, előnyöm származott a PhD-ből.

(Versenyszféra)

2023. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
36%

"Az első meg nyilvánvalóan azt sem tudja, mi fán terem a phd."


Ugyan nem én vsgyok az első válaszoló, de nem írt h.lyeséget, hiába próbálod elhitelteleníteni. Sajnos én is hallottam olyat hiteles forrásból, hogy túlképzettség miatt is simán visszautasítanak.


Kicsit ti nem vagytok képbe a PhD értelmével. Ez kutatásra való. Akkor megy valaki doktori iskolába, ha kutatni akar az adott szakterületen. Ettől egy mezei vállalat nem fogja hanyattvágni magàt gazdasági területen sem, amikor egy átlag közgáz állást sima BSc pénzügy számvitellel, kermarkkal vagy gazdmennel is meg lehet pályázni, ha egy vezetőnek magasabb szint kellene, betol mellé egy MBA-t vagy egy pénzügy mestert stb, és már is megvan a szükséges képzettsége.


Gondolom senkinek se célja olcsójános módjára éhbérért kutatgatni majdnem 10 évnyi egyetemi tanulmány után, mire megszerzi a doktorit, aztán ha mégse tetszene, a túlképzettsége miatt nem veszik fel sok helyre.

2023. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!