Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi területen tényleg ennyire...

Jogi területen tényleg ennyire halott ügy elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok ügyvédjelölt egy kis irodában, de hiába próbálkozom, nem tudok váltani, mert sehova nem vesznek fel.

Az alapprobléma már ott kezdődik, hogy alig van munkalehetőség, ahova jelentkezem, azok 90%-a nem jelez vissza vagy már a legelején kiszűr, ha nagy ritkán be is jutok egy interjúra, ott is maximum egy körig jutok el.

Már hónapok óta próbálkozom; ügyvédi irodáknál, cégeknél, bankoknál, compliance poziknál, már jogon kívűl, adótanácsadásra is jelentkeztem big4-okhoz, mert van egy közgazdász végzettségem is a jog mellett, de onnan sem jön semmi válasz.

Bár szakmai tapasztalat van mögöttem, már nem érzek semmilyen fejlődést az utóbbi időkben, csak a folyamatos szervezetlenséget és a semmilyen, haszontalan feladatokat. Olyan helyet szeretnék, ahol tudok érdemben dolgozni és letenni valamit az asztalra és van valami látható karrierút.

Szakvizsgáig még sok idő van hátra, de még ha az sikerül is, utána sem látok sok esélyt a váltásra. Közgazdász területen nincs munkatapasztalatom (pl. konrolling, business analyst vagy kockázatkezelés poziknál kiröhögnének).


Ha van itt jogász, ti hogyan élitek/éltétek ezt meg?



2023. jún. 4. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Budapestről vagy vidékről van szó? Hol végeztél és milyen átlaggal? A nyelvtudással hogy állsz? Mert azért ezek is nagyon befolyásolhatják a dolgot.
2023. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Budapest. Eltén végeztem, nem summa, de 4 fölötti átlaggal (közgázon ugyanígy). Tanulással nem volt gondom szerencsére, jó jegyeim voltak, de a jó munkahely nem jön össze. Ennek bizton van valami személyiségbeli oka is, hogy nem tudom jól eladni magam vagy ilyesmi. Angolból C1 megvan, németet most tanulom még.
2023. jún. 4. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem veled van a baj hanem nagyon egyszerűen elvégezhető a jogi szak ezért telített a piac. Azok tudnak belőle jól megélni akik ügyvédi / jogászi dinasztiából származnak és a kapcsolatok révén bekerülnek a jobb helyekre.


Közgázzal tudnál leginkább érvényesülni ha értesz az informatikához pl: Python, SQL, PowerBI, Adatvizualizáció stb... a "Data" pozíciókban (Analyst, Scientist, Engineer) elég nagy potenciál van, a fizu is kimagasló és home office is adott a legtöbb helyen. Persze IT skillek nélkül lehetetlen (:

2023. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
#2 akkor sajnos tényleg nem tudok mit mondani, az lesz amit #3 írt, akkor tényleg ennyire gáz a helyzet. Biztosan nem veled van a baj.Én is azt ajánlom, hogy ebben az esetben a közgázzal kezdj valamit.
2023. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos módszerrel nem könnyű bekerülni. Eleve van jó pár ügyvéd, meg hivatalok is, akik rejtélyes módon szinte mindig hirdetnek. Mintha senki se lenne elég jó nekik vagy nem tudom. Viszont biztos vannak olyanok is, akik meg nem hirdetnek, de kéne nekik ember. Csak mondjuk nem bíznak a hirdetésekben, és inkább kivárják, hogy ismerősi körből jöjjön valaki. Szerintem ez utóbbiaknál érdemes lehet próbálkozni, már csak azért is mert ott gyakorlatilag nincs konkurenciád. Tehát körülnézni milyen hivatalok/ügyvédek vannak, és ha megtetszik, írni nekik. Ezt persze könnyebb mondani, mint csinálni, ehhez sok munkakeresőnek nem fűlik a foga, nekem se ment (mondjuk nem is rajongtam senkiért igazán. De egyszer részt vettem egy karriernapon, ahol beszéltem egy ügyvéddel, akinek az irodája ugyan hirdetett akkor, de a karriernapon elvileg nem erről lett volna szó. De miután beszélgettünk kicsit, bekönyörögtem magam egy interjúra, és a nyomulás eredményeképp ajánlottak is állást. Szerintem ha simán jelentkeztem volna, nem jutottam volna el idáig)

Amúgy a munkakeresés egy keserves időszak, nekem szakvizsga után volt ez ráadásul, szóval az se oldja meg a helyzetet. Van egy olyan érzésem, hogy az ügyvédek jó része még a minimálbért is túl soknak tartja, de ez nem biztos hogy baj a számodra, ha csak rövid ideig akarsz ott lenni, utána meg esetleg önálló lennél inkább. Ezt egyébként itt is megcsinálhatnád ahol most vagy, másfél év szakvizsgáig az már nem olyan sok, szakvizsga még 1,5-2 év, és lehetsz önálló.

Angolból szaknyelvi tudásod is van? Ha igen, érdemes kidomborítani a cv-ben.

2023. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minisztérium. Fizuban erősebbek.
2023. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!