Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Negyven éves fővárosi férfikén...

Negyven éves fővárosi férfiként középfokú végzettségekkel számos területen tapasztalattal az XVI-kerületbe menjek pizzázni, vagy a BKV-nál legyek villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Villanyszerelésben világítástechnikában, és bojlerszerelésben van csak tapasztalatom, (kb egy évnyi) nem sokat vezetékeltem, és áramköröket sem terveztem.


Pizzázásba, burgerezésbe összesen van kb két évnyi tapasztalatom, ebből fél év a releváns pizzázás.


Viszont egyiket se csináltam már hat éve, lehet kijöttem a gyakorlatból.


Okj-s papírjaim vanak mindegyikről, de még olyanról is ami kapcsolódó.


B-s Jogsim is van.


Mit tanácsoltok?



2023. jún. 6. 10:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Mosógépbe is cseréltem már motort, vezérlést, üstszájgumit, ajtózsanért, de javítottam már meg fúrógépet, meg botmixert is.


10 évesen meg csapott már meg kazettásmagnó tápja.

A haverokkal meg építettünk fényorgonát 100 wattos villanykörtékre az ezermesterből, most akkor ez is gyakorlat?

2023. jún. 7. 10:24
 12/23 anonim ***** válasza:
A jó ég mentsen meg minket a felnőttképzéses gyorstalpalós villanyszerelőktől, ezt ne reklámozd sehol!
2023. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt értsd meg hogy az utóbbi időben már túlképzés van villanyszerelőből, nem piac képes, a munkahelyen tudnak zsarolni hogy ha valamit nem úgy csinálsz hogy jön a helyedre száz másik. Engedd el rutin nélkül, jól írtak előttem.
2023. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál azok sajnos nem számítanak gyakorlati tudásnak. Egy műszaki érzékkel rendelkező barkácolni szerető ember otthon ezeket simán elvégzi. A BKV meg tömény vezérlés, nem egyszerű, és nem fognak tanígatni mivel nem tanulónak mész. Tudom dolgoztam ott.
2023. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem csak az a végzettségem van, még hozzá kapcsolódó másik négy is, amikkel még további két másik lehetőség is szóba jöhet , az egyiknél a villanyszerelői végzettség előnyként van feltüntetve!


Pályakezdőt is felvesznek a hirdetések szerint, és ne gondold, hogy csakmert felnőttképzés, két libáért adták a papírt!


Vizsgán (szinte fejből) kellett tudni összerakni a forgásirányváltásos háromfázisos motorvezérlést, mert olyan fénymásolt rajzot osztogattak ki amin kábé alig látszott valami!


Ez volt a belépő feladat, aztán húzhattál tételt!


Úgy beszélsz a felnőttképzésről, mintha te elvégezted volna, pedig szerintem nem!

2023. jún. 8. 08:59
 16/23 anonim ***** válasza:
3 éves szakmunkás villanyszerelőit végeztem. Épület automatizálási technikus és villamos mérnökit még ezután. Nincs baj a felnőtt képzéssel, néhány kivételtől eltekintve csak sok helyen lenézik a gyorstalpalós szerelőket. Én a helyedben a vendéglátást választanám.
2023. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Magyarországon mindeki mindenkit lenéz, én ezt már (fogjuk rá), hogy megszoktam, mert vannak más szakmáim is egyébként több gyakorlattal.


Sajna ez van ez ilyen szado-mazo ország, lehet választani a lenézés vagy a popsinyalás között, mert hosszabb távon szürke eminenciásként megmaradni bárhol is vagy "érinthetetlenként", kb képtelenség! Ezt pedig a fluktuáció is táplálja.

2023. jún. 9. 11:08
 18/23 A kérdező kommentje:

Van 5 éves élelmiszeriparos technikusim, gumis végzettségem targoncás, földmunkagépes, társasházas, vagyonőrös, fotós is.


Ezek közül jópárral még egy forintot nem kerestem életembe.


Magyarország másuik jellemzője, hogy az oktatásügy,. meg a munkaerőpiaci igények kb köszönő viszopnyba sem állnak egymással, ettől kerül az egész egyre több időbe (meg pénzbe).


Ettől egyre kevésbé hatékony az egész!


Egyébként "gyorstalpalón" olyanokkal viszgáztam együtt akik már 10-12 éve dolgoznak a szakmában végzettség nélkül...

2023. jún. 9. 11:13
 19/23 anonim ***** válasza:
Én a helyedben külföldöt lőném be. Ha nem megy az adott ország nyelve az sem baj rá kell feküdni. Sokkal jobb jársz, nem csak anyagilag!
2023. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

41 évesen már nem nagyon ugrálnék, még 24 / 48-ba se ideköt a család.

Majd inkább valamit mellékállásba vállalkozok, (fusi művek).


Egyébként behívtak, bruttó 440 ezer a kezdőm plusz juttatások, és hófehér bejelentés.

Munkaidő 6-14-ig. Ha valakit még érdekelne.

2023. jún. 12. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!