Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jelentkezésbe a bérigényh...

Ha a jelentkezésbe a bérigényhez éves bruttó alapbért írok, az hátrányos? Nincs kihangsúlyozva, hogy havi / éves, csak a bruttó!Láthanék bele "pszicholgiát", hogy ezzel arra kíváncsiak ki az aki hosszabb távra tervezne valójában? Vagy ez agymenés?

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nyugodtan írd.

Nálunk is például évesben számoljuk a bért. (Mondjuk amerikai multi) Fizetésemeléskor is úgy lett mindenki tudtára adva az új összeg, hogy az új fizetés ekkortól xx millió/év.

2023. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a BKV lenne, magyar vállalat.
2023. jún. 8. 10:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán hülyének fognak nézni. Instant bukó.
2023. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

:D


Hát a cég se egy nagy durranás, csak ugye mégis állami.


Az üzemeltetési géppark felér egy ipartörténeti múzeummal ahogy elnézegettem a videókat..

2023. jún. 8. 11:04
 5/16 A kérdező kommentje:

Ja és benfentestől értesültem, hogy bruttó 2400 az alap órabér.

Erre jön a porhintés, ha jön.

2023. jún. 8. 11:06
 6/16 A kérdező kommentje:

Most tényleg nem fikázásból, de ilyeneket a roncstelepen vagy a múzeumokba, vagy a lomtalanításkor látni.


Ez a technológia úgy 80 éves minimum!

https://www.youtube.com/watch?v=d0P2Ob6D4BI


Manapság egy komolyabb kocsiban tud ennyit egy motor és negyed ekkora.

2023. jún. 8. 11:11
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Te akarsz mégis oda jelentkezni Te nyomorék.
2023. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azt írják, hogy "bruttó" és nem mondanak mást, szinte biztos, hogy a havi bruttó bérigényre kíváncsiak.


Itthon nem szokán éves bruttó bért megadni. Nem USAban vagyunk. Az órabér meg maximum diákmunkánél szokás, ahol óra alapú az elszámolás. Főállásnál nem szokás. Esetleg kontractor munkánál van értelme még.


Szerintem egy BVK szintű vállalatnál nem érdemes túlgondolni a szituációt. Ott ahol az alapbér bruttó 2.400 / óra nem hiszem, hogy sokkal többet várnának el, annál hogy eltudod olvasni az álláshirdetést és értelmesen tudsz válaszolni 1-2 kérdésre.

2023. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nem szokás evésben megadni.
2023. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7, És akkor mi van?

Nem ez lenne az egyetlen munkahelyem, ez csak főállásnak kell


Vagy te csak egy lábon állsz?


Akkor ki a nyomorék? :D

2023. jún. 8. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!