Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felajánlották, hogy választ...

Ha felajánlották, hogy választhatok céges laptopot, és én a legdrágábbat választom, akkor az rossz fényben tüntetne fel engem?

Figyelt kérdés
Sose kérdeztek még meg ilyet, mindenhol csak a kezembe nyomták a céges gépet. Most az új munkahelyemen viszont van választási lehetőség, 3 opció közül. 500 ezres laptop a legolcsóbb, és másfél milliós a legdrágább. Szívesen vinném a legdrágábbat, azzal biztosan nem lenne semmilyen erőforrásbeli gondom, na meg sose dolgoztam még ilyen drága vason. Persze, tudom, hogy egy ilyen gépre sokkal jobban kell vigyázni is. Megindokolni nem kell miért választom azt amelyiket. De félek, hogy ez ilyen trükk, hogy megnézzék melyiket választom, és ha a legdrágábbat, akkor rossz véleménnyel lesznek rólam, hogy "milyen nagyra tartom magam".

2023. jún. 8. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

elég furcsa. Általában egy keretösszeget adnak meg, és abból válassz magadnak.


Kétlem hogy pszichológiai torna lenne, de azért én inkább a közepeset választanám, felesleges a másfél millás gép.

2023. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mik a szempontjaid, pl. ha én sokat utaznék, és sokat kellene irodán kívül használnám, akkor biztos nem egy 17"-eset választanék, ami nyilván drágább, mint a 13"-es.


De ha a legdrágább az, ami minden szempontból a legjobban megfelelő a munkádhoz, akkor én nem lennék szívbajos.

2023. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen munkarol van szo? Fejleszteshez siman lehet hogy kell az eros vas, de egy altalanos IT uzemelteteshez kb. barmi jo.
2023. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Big Data fejlesztő vagyok, úgyhogy lenne rá bőven indokom, hogy az erős vasat használjam. Hiába van sok erőforrás a felhőben, sokszor esett már meg, hogy localba kellett dolgoznom, és ahhoz meg jól jött az erős vas.
2023. jún. 8. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a bennük lévő vas alapján választanék. (elég neked-e a benne lévő proci, ram stb, vagy kell e valami extra feature)


A munkádhoz való igény alapján dönts, én ignorálnám az árat.

2023. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan válaszd a legdrágábbat, én is azt tenném!


egy drága gép nem véletlenül drága, mert többet bír vagy olyat is tud, amit a többi nem.


ha meg beszólnak vmit, mondd azt: a minőségnek ára van!

2023. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Vannak problémák istenem.... Ezek az "értelmiségek" mégsem annyira azok.
2023. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Baluba ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, ne az ár alapján dönts, hanem hogy melyik géppel szeretnél dolgozni. A munkáltató valószínűleg pontosan ezt várja el. Ha pedig ez valami trükk, akkor menekülj, nem akarsz ilyen helyen dolgozni.
2023. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se hiszem hogy trükk de ne is az ára alapján válassz, hanem ténylegesen melyik lenne a legjobb a munkádhoz. Ez még a jobbik eset ha megkérdeznek, van ahol adnak egy gépet aztán figyelembe se veszik hogy mondjuk a munkához mindenképpen szükséges programok normálisan tudnak-e futni rajta.
2023. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, neked kell tudnod hogy a munka milyen gépkapacitást igényel. Ha új munkahelyről van szó, akkor érdemes konzultálni a kollégákkal, nekik kell legyen annyi tapasztalatuk hogy milyen gépkapacitás merül fel. Tehát szakmai szempontok alapján választandó ki a munkaeszköz, nem pedig ár alapján.
2023. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!