Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rózsaszín kiskönyvem nem adja...

Peti0372 kérdése:

Rózsaszín kiskönyvem nem adja ki a munkáltató, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, meg kaptam a papírokat viszont a rózsaszín kiskönyvem nem adta ki a főnök. Ezt jeleztem is neki. Azt mondta hogy oda fogja adni. Közben el telt egy hét. Ismét jeleztem felé hogy meg szeretném kapni. Az volt a válasz hogy sajnos nincs nála majd az új munkahelyen csinálnak újat. Ilyenkor mi a teendő? Segítségüket előre is köszönöm!
2023. jún. 8. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Járhatsz a nyakára, neked van igazad, ki kéne adja.


De ő sem mondott hülyeséget, úgyis lesz az új helyen új. Ha pedig nincs új munkahelyed, akkor sem kell, munkaügyibe nem kérik, ha álláskeresőnek akarsz bejelentkezni.


Nekem annyi kiskönyvem van, ahány munkahelyem volt. Nem azért mert ne adták volna ki, hanem mert mindig eltökítettem, mire az új melóba kérték volna, így mindig új lett. Aztán néha hónapokkal később előkerülnek fiók aljából, régi táskából, stb.


Semmi jelentőssége nincs már igazából, mert akármit akárhol kéne is igazolnod, le tudod kérni a biztosított jogviszony előéletedet az ügyfélkapun, illetve NAV ügyfélportálon;

az alkalmassági vizsgálataidat (mivel azok orvosi papírok, hiába esetleg konkrét üzemorvos) pedig az EESZT-ből.


Még benne van az emberekben a papírozós gyakorlat, de valójában már minden ilyen megtalálható hivatalos formában online is.

2023. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
68%

Én se kaptam meg 10 éve amikor az a cég becsődölt ahol dolgoztam. Bejelentve bevoltam, mert ügyfélkapun fent az autorizáció..

Nem tudom emiatt érhet-e hátrány készőbb hogy nincs meg

2023. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mondod az új helyen, hogy elveszett. Jól mondja a volt főnököd, kapsz majd másikat.
2023. jún. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ennek a tb. kiskönyvnek akkor van jelentősége, ha keresőképtelen állományba kerülsz, és táppénzre leszel jogosult. Ugyanis abból nyerik ki hozzá azokat az adatokat, amik a feltételekhez kellenek. Ha nincs adat (előzmény), akkor az alacsonyabb mértékű táppénzre leszel csak jogosult. Ezért kell cipelni még mindig magunkkal.


A további munkáltatók sehonnan nem tudják lekérni azokat az adatokat, amiből dolgozni tudnának egy táppénzigény esetén. Nincs rá joguk, hogy a múltadban túrkáljanak. Olyan nyilvántartás amúgy sincs (online), amiből kiderülne a biztosítási jogviszonyod, a figyelmebe vehető időszak, valamint a táppénz előzmények. Azért állítják ki ezeket még mindig papír alapon.

2023. jún. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Feljelented. 5 munkanap utan koteles odadni
2023. jún. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

"munkaügyibe nem kérik, ha álláskeresőnek akarsz bejelentkezni."

De kérik, bele is pecsételik az álláskeresésit.


Amúgy igen, állítanak ki újat. A feleségemnek van vagy három, mert volt, hogy eltűnt, csináltak újat, aztán meglett a régi.

2023. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs nála, akkor ő is köteles egy újat kiadni.
2023. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"5 munkanap utan koteles odadni"


Írja a kérdező, hogy a munkáltató "nem találja"...

Akkor mégis hogyan adná vissza?


Viszont egy újat ki kellene állítania, amibe nyilván a régi adatokat nem tudja pótolni. Ez inkább a nagyobb baj. De ha legalább 2 évig itt volt munkaviszonyod, akkor az előzmények hiánya sem gond.


Ugyanis:

"Ennek a tb. kiskönyvnek akkor van jelentősége, ha keresőképtelen állományba kerülsz, és táppénzre leszel jogosult. Ugyanis abból nyerik ki hozzá azokat az adatokat, amik a feltételekhez kellenek. Ha nincs adat (előzmény), akkor az alacsonyabb mértékű táppénzre leszel csak jogosult."


... mert ez így is van...

2023. jún. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!