Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki munka gyakorlatilag...

Gyakornoki munka gyakorlatilag diákmunka?

Figyelt kérdés
Vagy ez így téves megfogalmazás és inkább az a gyakornok aki egy adott szakterületen kezdő (legyen bármennyi éves) és ezért gyakornoknak veszik fel?

2023. jún. 11. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem, hanem elkezdték másolni a dél-Ázsiai cégeket, akik csak akkor váltanak normál bejelentésre, ha a gyakornokukra igényt tartanak és átlagon felül teljesít.
2023. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakornok általában szaktudással rendelkező kezdő munkavállaló aki nem véglegesített alkalmazott.


Szóval technikailag nem kell diákmunkának lennie, azonban Magyarországon ez a legjellemzőbb gyakornoki forma.

Ezért is nehéz elhelyezkedni ha nem gyakornokoskodsz egyetem során, mivel gyakornoknak nem diák státuszú illetőt macerás felvenni, ugyanakkor a cégnek jobban meg kell fizetnie a teljes állású illetőt(mert tb is lejön a bérből plusz 16% ot magának a cégnek kell fizetnie a bruttó fizetésed után)

2023. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy diákmunkát csak egy non-profit szövetkezeten keresztül bonyolíthatsz. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Teljesen más szabályozás vonatkozik a kettőre (fizetés vs nemfizetés, hallgatói jogviszony, állami támogatások, stb stb).

Az már más kérdés, hogy sokszor a kettőt együtt csinálják.

2023. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 Diákszövetkezetek for profitok.


Szakmai gyakorlat pedig nem egyenlő a gyakornoksággal.

Szakmai gyakorlatnál a cég és az egyetem köt egymással szerződést és kicsit olyan mintha egyetemi órára járnál aláírásért csak éppen egy cégnek kell dolgoznod x órát.


Ugyanaz a cég alkalmazhat is emellett mint gyakornok(vagy teljes állású alkalmazott) és az időt leírhatod szakmai gyakorlatnak ha van szerződés az egyetem és a cég között.

2023. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

A gyakornok nekem az aki egyetem alatt kötelező gyakorlatot végez. Esetleg még ide tartozik a diákmunka is.


Azok, akik egyetem után pályakezdőként dolgoznak már nem gyakornokok a szememben. Ők inkább juniorok.


Persze én csak az IT-n belül merek ilyen kijelentéseket tenni. Lehet más szakterületen máshogy szokás.


... viszont ITn belül diplomán az biztos, hogy messziről el kell kerülni a nagy multik "gyakonroki" programjaikat, ahol nem kötelező a hallgatói jogviszony.

2023. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!