Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles vagyok maradni a...

Köteles vagyok maradni a munkahelyen ebben az esetben? 7.00 - 15.30 a beosztásom, munkaszerződésben is ez van írva, és többször volt olyan, hogy épp kapcsolnám le a gépet, erre 15:31-kor megcsörren a telefon. Én egyből rányomtam a transfer opcióra.

Figyelt kérdés

Szóval egyből rányomtam a transfer gombra, és letettem a vonalamat foglaltra, hogy egy másik elérhető kollégánál csörögjön a telefon, aki pl 9.30 - 18.00 dolgozik.

A főnököm pampog, hogy őt nem érdekli, hogy én már lekapcsoltam a gépet, kapcsoljam vissza azonnal mert nálam csörög a telefon és ez így lerontja az ügyfélszolgálat és az én minősítésemet, én köteles vagyok itt maradni, és ő még a nyaralásán a tengerpart mellől is dolgozott pár órát.

Sokszor egy ügy 20-30 perc, amíg kihúzom az ügyfélből a problémát, próbálom megoldani, de van, hogy még +10 perc rámegy a naplózásra, hogy mit mondott,miben állapodtunk meg, milyen számról hívott, mit csináltam neki.

Megmondtam neki tök normálisan, hogy nekem van magánéletem és nem csak a munkának élek, és a szerződésben is 8 órában van megállapítva a munkaidőm, túlóra nélkül. Megkérdeztem, hogy akkor a rendszer logolása alapján össze tudjuk-e adni a hónap végén ezeket az órákat, perceket és kifizetik-e, vagy esetleg lecsúsztathatom egy másik nap (pl másnap annyival később megyek be, vagy az ebédszünetemhez hozzáadom, és akkor még van időm ügyet intézni)

Erre kiakadt, hogy én neki nem írok új szabályokat, túlóra pénz itt bizony nincs, ne is próbálkozzak semmivel, legyek hálás, hogy a buszt 86%-ban még fizetik és az XY is nagyon becsülettel felveszi a telefont, ha 15.30-kor csörög és csinálja én miért nem tudok így állni a melóhoz, nem így ismert neg...stb duma

Itt is tök normálisan megmondtam, hogy a 86%-os térítés az törvényileg van előírva, nem vehetik el csak úgy, mert most megharagudott rám, és ha nekem heti 2x-3x legalább 30-50 percet tovább kell maradni teljesen ingyen, akkor a 15.30 és azután hívásokat ugyanúgy át fogom irányítani olyan kollégának, akinek még van munkaidő és engem nem érdekel, ha az XY kolléga ezt csinálja a szabadidejében....


Azért vagyok ennél a cégnél, mert a nyelvtudásomat és az IT tudásomat nagyon jól megfizetik és elég magas így a nettóm.



2023. jún. 12. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

"Azért vagyok ennél a cégnél, mert a nyelvtudásomat és az IT tudásomat nagyon jól megfizetik és elég magas így a nettóm."


Ha jóval magasabb a fizetésed a munkakörödben mint amit más cégek kínálnak ugyanezért a munkáért akkor én megpróbálnék kompromisszumot kötni a főnökkel. Íratlan szabályban lefektetném vele hogy akkor mégis hogy képzelte el a munkavégzésedet vagy mi az az idő amikor még "készenlétben" kell lenni a munkaidő lejárta után, függetlenül attól hogy mi szerepel a munkaszerződésben.


Gondolok itt arra hogy 15:30-kor lejár hivatalosan a munkaidőd, akkor mi az a plusz idő ameddig még nem állítod le a gépedet mert eshet be plusz hívás, 15:45? 16:00? Plusz hozzászámolnám hogy meddig tart orvosolni egy problémát. Tehát saját magamban felállítanék egy worst-case szcenáriót, mert lehet hogy egy hónapban minden nap 16:00-kor esik be a hívás és 16:30-ig tart orvosolni tehát az plusz 1 óra túlóra minden nap amit nem fizetnek és nem csúsztatnak. Ha ennek fényében is megéri maradni a cégnél mert sokkal magasabb fizetést ad mint más cég a 8 órás munkaidőre akkor nem panaszkodok, vállalom továbbra is a munkát és örülök azoknak a napoknak amikor a hivatalos munkaidő szerint tudok végezni. Viszont ezt mindenképp egyeztetném a főnökkel hogy ne legyen nézeteltérés.


Ha pedig számodra nem megfelelő amit mond és más cégnél megkapnád a hasonló bérsávot akkor egyszerűen hivatkoznék a munkaszerződésre hogy márpedig egy szava nem lehet mert 15:30-ig szerepel a munkaidőd, túlórát pedig nem fizetnek ezért nem dolgozol tovább és kész. Legrosszabb esetben kirúg valami más indokkal (mivel hivatalosan nem szegsz szerződést) és átmész egy másik céghez ha neked nem ér éri meg maradni.

2023. jún. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, mintha készenléti munkakörben lennél foglalkoztatva. De nem vagy, ugyanis annak a munkaszerződésedben szerepelnie kellene, ha abban lennél.


Túlórát pedig így elrendelni nem lehet, ha tetszik a főnöködnek, ha nem.

Ha mégis bevállalod a "hirtelen" túlórát, akkor arra annak megfelelő bérezés jár, vagy szabadidőben kell megkapnod bér helyett.


Nálam kétszer játszotta el az új főnök, egyszer még vissza is mentem a buszmegállóból, hogy teljesítsem az "azonnali" követelését. Aztán rájöttem, hogy palira vesz, hatalmaskodik és igába szeretne hajtani. A második telefonnál már közöltem vele, hogy jön egy sörrel. Harmadik telefon már nem volt, mert a munkaidő végével kikapcsoltam és mentem utamra.

Még 3 évig bírtuk együtt, aztán leléptem hirtelen és váratlanul, ahogy a többi kollégám is.

2023. jún. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogyha vezetősségnek ez a hozzáállása, akkor nem vagy köteles, viszont így nem fogtok tudni hosszútávon együtt dolgozni. Helyedben más munka után néznék, avagy ha ez a munka valóban ilyen kiemelkedő, akkor benyelném az időnkénti túlórát.
2023. jún. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

Mivel munkaidőn túl már nem vagy köteles dolgozni és a megkezdett folyamat átadása is "rontja az ügyfélszolgálat és az Te minősítésedet" ezért már akkor jogosan irányíthatod át a telefont, amikor nagyjából annyi idő van hátra a munkából, amennyi egy ügy intézéséhez általában kell.

Ha elég biztosan vagy a pozíciódban, akkor ezt megteheted és közölheted a főnököddel is. Ha vannak olyan napvégi munkák, amiket telefon nélkül tudsz végezni, akkor azt meghagyhatod erre az időszakra.

2023. jún. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 15:28kor csörögne az a telefon azt mondom oké, talán jogos, de így tuti nem.

30-ig tart a munkaidő, azután már te fél lábbal kint vagy. Oldják meg. Gondolom ilyen munkamánia “semmi életem sincs a munkahelyen kívül” típusú a főnök. Rohadtul nyomoronc. Nekem is volt ilyen főnököm, aki nem tudott egyszerűen haza menni munkaidő végén és az hagyján, de minket se engedett. 7-ig voltunk nyitva, de 6:56kor még beengedett embereket, akiknek nem 2 perces dolguk lett volna. Szánalmas. És azzal védekett, hogy a vezetőség nem engedi bezárni az ajtót. Egyrészt ott sincs olyankor már a vezetőség, másrészt nem 4 perc alatt fogja senki megmenteni a világot. Nekem specie fontosabb a családom, a saját életem. A munkaidőt ledolgozom, de nem tovább. Ha beengedi őket értelemszerűen nem tudom megszakítani a munkát 4 perc múlva, hogy igen ez lenne, de most mennek kell, majd holnap folytatjuk. Akkor már illik véghez vinni, ami azt jelenti, hogy ott maradunk 8ig is akár emiatt. A túlórát persze nem fizetik ki…

2023. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!