Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetés reális kezdő...

Milyen fizetés reális kezdő gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Az ország nyugati részén.


Papírjaim:


- Gépgyártás technológiai-technikus

- CNC programozó

- Gépészmérnök Bsc

- angol B2 nyelvvizsga


Nettó 500 ezerre gondoltam...



2023. jún. 14. 11:51
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

Teljesen reális lehet. Attól függ, kisebb cégnél nem biztos, multinál elképzelhető, hogy Bruttó 700.000 kezdőt megadnak, ami az egyéb juttatásokkal van annyi.


Szerencse is kell hozzá. Én Győrben végeztem a Széchenyi-n, volt gépészmérnök ismerősöm aki végzés után 1-2 héttel talált, a gyakori a pár hónap, viszont olyan ismerősöm is volt aki nem talált több mint 1 évig, utána már nem tartottam vele a kapcsolatot, az volt a legvégső infóm róla amikor beszéltünk hogy már 1 éve hogy végzett de nem talált velem melót, futárként dolgozott, közbe persze folyton pályázott. Ugye neki az volt a gond hogy a gyakorlati helye nem véglegesítette, és se tapasztalat se semmi, úgy nehéz találni azért...


De persze semmi sem lehetetlen... amelyik cégnél én dolgozok most egy 40+ - os fószert vettek fel minőségügyi mérnök poziba úgy hogy előtte kinn dolgozott 10+ évet az osztrákoknál kamionos cégnél logisztikusként, előtte meg Magyarországon kormányhivatalba, nem is volt mérnöki tapasztalata...


Szóval olykor nem lehet kiigazodni a munkaerő piacon szerintem...

2023. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Kezdőként nem fogsz annyit kapni brutto 5-600 ra számíts. Később ez emelkedhet olyan 1 milla körülre
2023. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
kezdőként inkább nettó 400. Aztán 2 év múlva ha nagyon jó vagy akkor mehet a nettó 1 misi is.
2023. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szakirányon végeztél, mivel akarsz foglalkozni?

Gondolom gyártástechnológia.

Multi cégeknél tapasztalt (legalább 2-3 év) CNC gépbeállítók szoktak bruttó 600-700 körül keresni túlórák nélkül, műszakpótlékkal.

Ehhez mérten, nem hiszem, hogy kezdő mérnökként többet tudnál kiharcolni magadnak.

A gépalkatrész gyártás szerintem pont olyan terület ahol a tapasztalat legalább annyit számít mint a diploma. Ha bekerülsz egy helyre, meg kell ismerned az ottani gépeket, szerszámokat, készülékeket, munkafolyamatokat, egyáltalán mit gyártanak. Ez időbe telik, ezek után tudsz csak mérnöki munkába kezdeni hogy mit lehetne fejleszteni, javítani, optimalizálni.

Ha CNC technológusként akarsz dolgozni, akkor nagyon jól kell ismerni a forgácsoló szerszám piacot is, mert vannak spéci szerszámok amikről nem is hallottál szerintem az egyetemen, mert a felsőoktatás kicsit elavult és lassan követi az ipar fejlődését, újdonságait.

2023. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A kezdő gépészmérnökök fizetése nagyban függ az országtól, a régiótól, az iparágaktól és az egyéb tényezőktől. Ezen kívül a tapasztalat, a végzettség, a munkáltató mérete és a vállalati politika is befolyásolhatja a kezdő fizetést.


Általánosságban elmondható, hogy a gépészmérnökök általában jó fizetést kapnak, mivel az iparágban a szakértelem és a technikai ismeretek nagyra értékeltek. A pontos összeg azonban jelentősen eltérhet.


Példaként az Egyesült Államokban egy kezdő gépészmérnök általában 60 000 és 80 000 dollár közötti éves fizetésre számíthat. Az Európai Unió tagállamaiban az átlagos kezdő fizetés általában kisebb lehet, például a közép-európai országokban 20 000 és 40 000 euró között változhat éves alapon.


Azonban ezek csak tájékoztató jellegű átlagértékek, és a valóságban jelentősen eltérhetnek a munkáltatótól, a tapasztalattól és más tényezőktől függően. Fontos, hogy a konkrét országra, iparágakra és munkáltatókra vonatkozó adatokat keresd fel, hogy pontosabb képet kapj a kezdő gépészmérnökök átlagos fizetéséről.

2023. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Karbantartók kapnak errefelé nettó 350-et pályakezdőként, szóval egy nettó 450 szerintem belefér.
2023. jún. 14. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Gépészként azért ne várj sokat. Kezdőként jó ha a nettó 350-400at megkapod, pár éves tapasztalattal meg 450-550. Ennél többet speciális tudás nélkül egy gépészmérnök nem keres, vagy legalább is nem az a jellemző . A nettó 1millió pedig csak vezetőként elérhető. A gépész vonalon a bérek az IT-s fizetések közelében sincsenek.
2023. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

"Példaként az Egyesült Államokban egy kezdő gépészmérnök általában 60 000 és 80 000 dollár közötti éves fizetésre számíthat"


Ha ez igaz és nem nézted el akkor igencsak alul vannak fizetve. Évi 80 ezer dolcsi az államokban olyan mintha itt keresnél 200 ezer forint nettó bért havonta

2023. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az amerikai fizetések általában magasabbak, mint a magyarországiak, de a pontos összegek jelentősen változhatnak attól függően, hogy milyen területen és szakmában dolgozik valaki, valamint mekkora tapasztalattal rendelkezik.


Az általad említett 80 ezer dollár éves fizetés az Egyesült Államokban valóban magasabb összegnek számít átlagosan, de ez még mindig függ az életszínvonal helyi költségeitől és a munkavállaló szakmai háttértől. Például a nagyvárosokban a költségek általában magasabbak, ezért a magasabb fizetés is szükséges lehet a megfelelő megélhetéshez.


Fontos megjegyezni, hogy az államokban a bér sok tényezőtől függ, például a szakmai tapasztalattól, a végzettségtől, a munkakör területétől és a vállalat méretétől. Ezenkívül a szociális és egészségügyi juttatások, az adók és az életköltség eltérései mind befolyásolják a fizetéseket.


Mindazonáltal általánosságban elmondható, hogy az Egyesült Államokban a bérek gyakran magasabbak, mint Magyarországon. Az amerikai gazdaság és munkaerőpiac mérete és versenyképessége miatt sokan vonzódnak a magasabb fizetések és a jobb karrierlehetőségek reményében az Egyesült Államokba.


További részletekért vagy specifikusabb információkért mindig érdemes kutatni a konkrét iparágak és városok közötti fizetési adatokat az aktuális időszakban.

2023. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vodafonelive ***** válasza:
Amit eddig olvastam amcsi forumokon, hogy rengetegen diakhitekeznek es dokaig tart visszafizetni a tandijat meg a felsorolt atlag fizetessel is. Igaz itt nem irnak rola, mert nem ez a kerdes de epuletgepeszeti irany pl. Amcsiban is ugyan annyira nincsen megfizetve, mint itthon. Amcsiban a jobb allamokban (NY, California, Texas) kapsz tapasztalattal ilyen eves 80.000$-t a maradek 47 allamban ennel sokkal kevesebbet, raadasul ahogy olvastam amcsiban meg szakiranyok/specializaciok sincsenek, egyszeruen hiaba menne az ottani gepesz valami kiraly pozicioba ha a vegen csak az epuletgepeszet marad, mert oda kb. tuti a siker.
2023. jún. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!