Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire eri meg kikoltozni...

Mennyire eri meg kikoltozni ausztriaba?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 01:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Én itt vagyok, nekem drága de még mindig jobb mint otthon.
2023. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen helyesírással fullmindegy, hogy hová költözöl.


Magyarból hányas voltál?

2023. júl. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1
2023. júl. 5. 01:38
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon, hajra. Kolbasz orszag
2023. júl. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Nogo zone. Megesznek a migransok. Minden nap 2500 embert falnak fel.
2023. júl. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon veszzélyes!
2023. júl. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Bécsig se jutnál el, mert a határ után rögtön támadnak a migránsok!!
2023. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Szia. Csak hogy ertelmes valaszt is kapjal a sok troll mellett, en 6 eve elek kint, ebbol 3 ev Oberösterreich (Wels), es mostmar 3 eve Becsben.


Szerintem a legtobb esetben megeri, de azt nem art tudni, hogy a minimalber az itt is csak minimalber, itt sincs kolbaszbol a kerites, itt is dolgozni kell, csak hogy par (igaz) kozhelyet puffogtassak.

Alapvetoen ha otthon van egy elfogadhato munkad ahol megbecsulnek es (magyar szinten) jol keresel, akkor pl nem eri meg otthagyni azert hogy kigyere a Mekibe pl dolgozni (max 1500€-ert), de ha otthon is sz*rul keresel , akkor miert ne, vegulis vesztenivalod nincs.

Ha van egy jo szakmad, pl CNC, hegeszto, pek, lakatos, villanyszerelo stb, akkor ne is gondolkodj rajta, mert ezek a munkak (altalaban) jol fizetnek. Persze ez sem mindig igaz, en anno mikor a Covid idejen elvesztettem a munkam , az AMS (munkanelkuli hivatal) kuldott olyan allasajanlatokat hogy azt hittem befonom a szemoldokom. 1300€-t kaptam segelykent, kaptam brutto 1800€-s ajanlatot CNC-skent 3 muszakba (ami kb 1500€ netto, vicc kategoria.) Szoval itt is vannak olyan cegek amik nagyon nem szeretnek fizetni.


Illetve Ausztriaban is vannak emberek, akik nehezebben elnek meg, ha nem eleg elelmesek. A kozhiedelemmel ellentetben nem keres mindenki 2000€ folott, sot… a 2000€ mar egy kiemelkedo fizetesnek szamit. Kulonosen a magyar hatar fele. Aztan ha minel jobban haladsz befele az orszagban Nemetorszag es Svajc fele, annal jobbak a berek. Burgenland a legelmaradottabb regio Ausztriaban, persze meg igy is baromi fejlett es elheto Magyarorszaghoz kepest.


Az alberletek valamennyivel dragabbak a magyar piachoz kepest, de ha a fizetesekhez merjuk, akkor szerintem nem veszes. Mi a parommal egy 52 nm-es 1+1 szobas lakast berelunk a 11. keruletben, 10 percre a belvarostol, mindennel egyutt 750€-ert, ebben benne van a kozos klts. , a Netflix, a villany stb.

En 2200-2300€-t keresek, o 1700-1800€-t, szoval ki lehet gazdalkodni.


Ha autod van, ugy lehuzkodnak mint az allat. Mindennel. Nem viccelek, mindennel. Biztositas? Havi szinten annyi mint Magyarorszagon 1 ev. (Az enyem havi 110€, a parome havi 65€).

Ha elromlik az autod es itt javittatod meg, kb 70€-s oradijak vannak a szervizekbe, a markakereskedesekben meg tobb, illetve a fenyezes is joval dragabb, egyszoval minden. Innen a kornyekrol rengetegen Magyarorszagra viszik az autoikat javittatni, nem csak a magyarok, de minden nacio. Nyilvan sokan megtehetnek hogy itt javittassak meg, de senki nem a sajat penztarcajanak az ellensege . :)


Ja es hogy egy pozitiv dologgal zarjam a monologom.


Ausztriaban 14. van havi fizetes! :))

2023. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%
A migranszabalo migrans elokerult. A kapitalista munka hose.
2023. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%
A migranszabalo raadasul robot ami az utolso mondatbol kiderul
2023. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!