Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sima rendszergazdának van...

Sima rendszergazdának van esélyem elmenni így?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök bsc-m van, de rájöttem, hogy az it-s munka jobban érdekelne, jobban passzolna hozzám. Viszont komolyabb it-s ismereteim nincsenek, nem üzemeltettem szervereket, nem programoztam stb.


Van esély olyan munkahelyre, ahol segítséggel és sok önszorgalommal bele tudnék tanulni ebbe?


Vagy ha ezt meghallják, egyből kiszórnának?


Rendszergazda tanfolyam is szóba jöhetne, de szerintem terepen sokkal értékesebb dolgokat tudnék tanulni némi utánajárással.



2023. júl. 7. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanfolyam az alapokhoz kell, nulla tudassal sehova sem fognak felvenni. Baaar... fehervaron a kyndryl (ex IBM) mindig keres L2-es embereket, oda az is eleg ha tudsz levegot venni meg lattal mar szamitogepet bekapcsolva, es persze beszelsz / irsz angolul.
2023. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lilluci27 ***** válasza:
77%
Szerintem keres multiknal l1-l2 és infrastruktúra suoportot. Az egyes jól mondja a kyndrylt. Esetleg Lufthansa, Vodafone, BT, Tsystems, Unisys. Ezeket is nézd meg. De amúgy mivel akarsz pontosan foglalkozni? Szerver oldali operációs rendszerek, hálózatok, security, felhő? Mert azért na a rendszergada sem olyan már mint 20 éve volt.
2023. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így az elején lehet elég lenne betanulós munkahelynek a közszférás rendszergazda. Valamilyen intézménynél mondjuk egy helyi gépparkot üzemeltetni esetleg?
2023. júl. 7. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Latom nem erted: ilyen helyeken egyedul kell helyt allni, senki nem lesz aki fogja a kezedet mert kb. akkor vesznek fel, amikor az egyszem szamitogepes arc is felmondott.


A multiknak vannak erre betanito programjaik, mentoralas, gyorstalpalo, stb., ahol legalabb az alapokat el tudod sajatitani, aztan lehet menni 2/3 muszakba L2-re. Ha van hozza affinitasod, siman fel lehet onnan kuzdeni magadat L3-ra is. Nem a levegobe beszelek, csinaltam eleg oktatast es lattam kezdoket 4-5 ev alatt rendesen felfejlodni.

2023. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és hol tudnék ilyen állásokat keresni? Professionon ilyen l2-re nem adott ki semmit.
2023. júl. 7. 20:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Találtam l1 vonalbéli helpdesk állásokat. Milyen bérigényt szokás itt megadni?
2023. júl. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!