Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lassan 10 éve vagyok közfoglal...

Lassan 10 éve vagyok közfoglalkoztatott. Más lehetőségem sajnos nincs. Olvastam olyat hogy 10 évig lehet valaki közmunkán, de veszély helyzet miatti ezt hosszabbítják mindig. Valaki tud erről valamit?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Ha 91-es születésű vagy, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne lenne más lehetőséged. Még fiatal vagy, kezdj magaddal valamit.
2023. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos foglakoztatás nem haladhatja meg a tíz évet, legalább hat hónap szünetelés esetén újra kezdődik a tíz év számítása.

Ez a rendelkezés 2017. május 5-től van hatályban.


De, az egészségügyi veszélyhelyzet idején kiadott kormányrendelet, majd törvénymódosítás alapján az egészségügyi veszélyhelyzet időtartama alatt a folyamatos közfoglalkoztatási jogviszony időtartama meghaladhatta a folyamatos tíz évet.

570/2020. (XII. 9.) Korm. rendelet 13/A. § (1), majd 2021. évi XCIX. törvény 115. §


A 2022. november 1-én kihirdetett, és még nem tudni meddig tartó, a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményei miatt kihirdetett háborús veszélyhelyzet alatt a folyamatos közfoglalkoztatási jogviszony időtartama szintén meghaladhatja a folyamatos tíz évet.

247/2022. (VII. 11.) Korm. rendelet


Ezek nem azt jelentik, hogy a veszélyhelyzet alatti közfoglakoztatási jogviszony folyamatos tíz évébe nem számít be a veszélyhelyzet alatti foglakoztatás, csak azt, hogy a veszélyhelyzet alatt a folyamatos tíz év elérésével nem szüntetik meg a jogviszonyt.

──────────────────────────────────────────────────────────

Nyilván oka van, hogy csak ez a lehetőséged, de számodra és sokak számára sajnos, a folyamatos tíz év elteltétől függetlenül is folyamatosan csökken a lehetőség.

Évek óta egyre kisebb összeg szerepel a költségvetésben közfoglalkoztatási bérre. Hiába van igény az önkormányzatok és az emberek részéről. Például, nálunk, régebben 7 közfoglalkoztatott volt napi 8 órás munkaidőben, most 3-an vannak, napi 6 órás munkaidőben. Hiába kér több lehetőséget a polgármester; ennyit tud adni a foglalkoztatási szolgálat.

Mivel 4 fő olyan van, aki az önkormányzat mérlegelése alapján erősen rászorult, azt csinálják, hogy nem 3 főt foglalkoztatnak a teljes évben, hanem körforgással a 4 főt, az év során mindenkit 9 hónapig.

2023. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!