Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha teljesen nem releváns amit...

Ha teljesen nem releváns amit dolgoztam az elmúlt 1 évben akkor, hogy magyarázzam meg önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Nektek nem akarok hazudni, mert nincs okom rá.

10 év irodai munkavégzés után úgy éreztem, hogy besokalltam és bármit csinálnék, csak ne számítógép előtt üljek. A pizzafutárkodástól kezdve bármi eszembe jutott.


Végül segédmunkásként kötöttem ki építkezésen, konkrétan én festő, mázoló munkakört végzem. Kezdetben cipekedés később apróbb felületek festése, később már mindent, ahogy betanultam.


Viszont a sok por, és festékanyag úgy érzem nem hat jól az egészségemre, meg egy kicsit bele is fáradtam fizikálisan (télen és nyáron nem a legkellemesebb pörögni) ezért visszatérnék újra az irodai munka világába.


A gondom az, hogy az egy évet megelőzve az utolsó 6 hónapban 2 munkahelyem volt ahol összesen 3 hónapig bírtam (ez már a kiégésem alatt volt). Szóval nem túl szép az önéletrajzom.

Az elmúlt másfél évben volt 2 irodai munkahelyem 6 hónap alatt és most ez az 1 éves segédmunkás kör.


Arra gondoltam, hogy az önéletrajzba nem írom bele hanem utolsó munkahelyként a tavaly nyári állapot maradna, hanem motivációs levélbe belefogalmazom, hogy az elmúlt 1 évben ezt dolgoztam, valamint fejlesztettem magam mentálisan és újra irodában szeretnék dolgozni.


Ez így jó lehet? Őszintén kívülről szemlélve nem a legjobb munkaerőnek tűnök ezzel a sok váltogatással, amiben van is igazság.


Budapesten keresek munkát, ahol temérdek munka van, csak hát a CV-m most elég csúf.


2023. júl. 19. 19:34
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha nem tudják kideríteni, nem írnám bele sem az önéletrajzba, sem a motivációs levélbe a segédmunkát. Ha megkérdezik mit csináltál az elmúlt egy évben, mondhatod, hogy fejlesztetted magad. Viszont, ha mégis kiderülhet valahogy, valahonnan, akkor mond azt, hogy ahhoz, hogy meg találd önmagad, amit szeretnél kellett egy ilyen kitérő, de most már vissza akarsz térni az irodai munkához. Azt semmiképp se írd vagy mond, hogy besokalltál tőle, mert megkérdezhetik, hogy mi a garancia, hogy most nem fogsz…
2023. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"hogy meg találd önmagad, amit szeretnél kellett egy ilyen kitérő, de most már vissza akarsz térni az irodai munkához."


Köszi ez nagyon jó!


Ezt lehet fel is írom magamnak.

Amúgy ebben van is valami. Nyilván ha pénzes lennék mondhatnám, hogy nyaraltam 1 évig a világban, szóval nem gondolom úgy, hogy szégyellni kéne, hogy más jellegű munkát végeztem.


Igen, azért írtam a kérdés elején, hogy nem akarok hazudni, azért hagytam ott az irodai melót, mert besokalltam. De nyilván ezt HR-esnek benyögöm akkor már el se hív interjúra.. :D


Egyébként most sincs rá garancia, annyi, hogy pszichológus terapeutához jártam, hogy fejlesszem a mentális részét és ne sokalljak be kisebb problémákon az irodai munkahelyen. Ezt sem akarom említeni nagyon interjún, csak neked írtam le.

2023. júl. 19. 20:11
 3/4 anonim válasza:
100%
Nincs mit, én könnyen beszélek, HR-es vagyok, láttam már dolgokat… Azon ne aggódj, hogy mennyi munkahelyed volt már! Nekem is sok volt, így volt, hogy rákérdeztek, de mindig valami olyat mondtam, amibe vagy nem lehet belekötni, pl. költözés, vagy jobb színben tüntet fel, pl. sajnos nem kamatoztathattam ilyen olyan tudásom. Ide olyat mondj, ami a mostani helyre biztos, hogy kell majd! Sok sikert a munkatalálásban!
2023. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt fel is írtam magamnak, így kicsit pozitívabban tudok hozzáállni, hogy hátha másképp fogadnak majd azok is akikkel beszélni fogok.
2023. júl. 19. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!