Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A heti 20 órát gyakornokként...

A heti 20 órát gyakornokként hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

(Az összes kérdés munkahelytől függ, csak általános tapasztalat érdekel.)


Konkrétan melyik napokon és hány órát dolgoztok?


Ha egy multinál rugalmas munkaidő van és részben otthonról is teljesíthető, akkor hétvégen is lehet dolgozni (otthonról), ha amúgy az zárva van olyankor?


Egy nap max. 8 órát engednek?


Ha 1 nap tudok teljes 8 órában dolgozni, mennyire engedik feldarabolni a maradék 12 órát? Ha otthonról enged dolgozni a munkahely, akkor lehet például 2 tanóra között 1 órát dolgozni? Egy nap min. 4 órát kell, ha aznap dolgozol?


Ha a hétvégét (szombat, vasárnap) és a hétköznap estéket tanulással töltöm, akkor teljesíthető a 20 óra munka órákra bejárással és jó jegyekkel együtt?



2023. júl. 29. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, többnyire 1 nap 8 órát engednek.



Hétvégén nem lehet dolgozni, de létezik kivétek. Pl.: Huawei-nél még úgy akartak rám sózni egy szoftveres pozíciót, hogy főállásban a 40 órát teljesen mindegy, hogy mikor dolgozom le, így akár hétvégén hajnali órákban is ha úgy van kedvem.


... de ez főállás, meg egy egyedi eset. Kontraktornál még lehet ez, de diákmunkánál nem létezik.


Ezt a feldarabolást mindenhol máshogy kezelik. A legtöbb helyen szeretik ha egybefüggően meg van a 8 óra és a legkisebb egység, amire szét tudod szedni az max 4 óra egybefüggő munka és ebből is max 2x egy héten.


Ezt szerintem nem befolyásolja a home office. Legalábbis szoftverfejlesztésen belül ismerősöktől és sajtá példámból tanulva, meg sok interjúból ezt tapasztalom.


"Ha a hétvégét (szombat, vasárnap) és a hétköznap estéket tanulással töltöm, akkor teljesíthető a 20 óra munka órákra bejárással és jó jegyekkel együtt?"


Ez nagyon szak függő. Ha a képzés végén vagy, esetleg csúszol akkor simán, de például az én szakomat (mérnökinformatikus) lehetetlen az elejétől kezdve 20 óra munkában elvégezni és ha nem akarsz csúszni, akkor az utolsó félévben is necces egy ilyet bevállalni.


Én 1 évet csúsztam, de így tudtam átlagosan 24 órában dolgozni / hét.


Többnyire én 3 napot dolgoztam Pl.: hétfő, kedd, péntek. Ha pedig valami bont ebbe beleütközött, akkor csak 2,5 napot mentem vagy csak 2-t. A szorgalmi időszak végén kivettem 2-3 hét szabadságot. A szünetekben pedig 40 órában dolgoztam.

2023. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig nagyon rugalmas munkám volt (lehetett hétvége vagy éjszaka is csinálni) aztán fixen beírtam az előre megbeszélt óraszámot a munkanapokra, a főnöknek mindegy volt mikor dolgozom, de a heti 20-at fizet, hetente kellett beszámolnom a haladásról minimum stb.

Utolsó félévben simán ment 25-30 is munkaidőben, mivel alig maradt tárgyam. De sok helyen külön félév van erre vagy nyáron csinálják.


Mindegyik homeofficeban volt. Simám volt, hogy egyetemi órán ültem és onnan dolgoztam.

2023. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hétfőn, kedden és csütörtökön voltak óráim, és szerdán+pénteken dolgoztam 8 órát, kedden pedig 4-et, mert akkor csak délután értem rá.
2023. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Ha valahol heti 25 órát hirdetnek, mekkora esély van arra, hogy el lehet azt vállalni csak 20-ban?

2023. júl. 30. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!