Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez lehet munkahely...

Szerintetek ez lehet munkahelyi baleset vagy sem?

Figyelt kérdés

2023. július 21-én a segédburkolóként dolgozó 17 éves fiamat három munkatársával (közöttük a művezető-helyettessel) kiküldték alapanyag-átvételre. Az adott üzlet udvarára szállítás miatt nem lehetett beállni. Előtte pedig végig álltak az autók, így a túloldali - szintén - kijelölt parkolóban álltak meg. A művezető-helyettes és a fiam a kijelölt gyalogátkelőhelyen haladtak át, amikor elütötte őket egy, a megengedettnél elvileg jóval nagyobb sebességgel érkező személyautó elütötte. Az első ütés a fiamat érte. Sorozatos bordatörés, többszörös ágyéki- és háti gerinccsigolya-törést, combcsont- és lábszártörést szenvedett. 4 műtéte volt. Jelenleg a jobboldalára béna, ami az orvosok szerint csak átmeneti lesz.


Ez a véleményetek szerint lehet-e vagy sem munkahelyi baleset? A cégünk jogászai azóta ezen vitatkoznak és ráadásul ugyanazon a jogszabályok alapján.



2023. aug. 3. 07:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten a kártérítésre gondoltam felelősség alatt. Már az eset bekövetkezésében való felelősséget is le akarja ilyenkor túrni egy cég a válláról, mert ha bebizonyosodik hogy munkabaleset, ront a cég hírnevén.
2023. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
11, pont azért nem ront a hírnevén a munkabaleset, mert ha totál részegen ér bármi, az is munkabaleset. magában az, hogy munkabaleset, csak azt jelenti, munkavégzéssel összefüggésben történt. És nem a cég jogászai döntik el, hanem a munkavédelmi szakemberek.
2023. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
23%
Már önmagában az a tény, hogy a megengedett sebességnél gyorsabban hajtott az autó aki elütötte őket jelzi, hogy ki a felelős.
2023. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%

Éppen elég ahhoz hogy rontson a cég hírnevén, főleg a leendő munkavállalók körében, akik nem jogászok és nem munkavédelmi szakemberek, más perspektívából figyelik és véleményezik a hasonló eseményeket.

Miután átment a sztori 2 emberen, már az lesz, hogy jah, xy cég, oda ne menj mert ott tört el Kiss Pista (elnézést kérdező a kontextusért) gerince, oda ne menj. Ezt tudja enyhíteni vagy súlyosbítani az, hogy végül munkabalesetnek minsítik vagy sem.

2023. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
14, munkavégzéssel összefüggében mindenképpen annak minősítik, ez nem kérdés.
2023. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ez számomra is egyértelmű, ha bár nem vagyok jogász. Viszont ez volt a kérdés, csak arra próbáltam kitérni hogy a jogászok miért vitatják.
2023. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
55%
Munkabalesetnek számít. Viszont nem üzemi, hiszen az őket elütő autóhoz semmi köze a cégnek. Gondolom hasonló az eljárás, ha karamboloztak volna ön hibájukon kívül.
2023. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nem üzemi, hiszen az őket elütő autóhoz semmi köze a cégnek.


jajjjj.

nem attól lesz üzemi, hogy az elütőhöz volt-e köze. Teggel mész munkáb, elüt a busz, úti üzemi. pedig a busz nem cégé...

Akkor nem lesz üzemi, ha kiderül, hogy a sérült közrehatása kellett. Szabálytalanul kelt át, utasítás ellenére cselekedett, munkahelyi rendbontás, ittasság... Ilyenkor az OEP, kifizetőhely nem állapít meg üzmiséget, de ennek csak a tp mértékében van jelentősége. Ettől még munkabaleset.

2023. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:

Én majdnem fél évig hasonló sérülésekkel gipszben feküdtem.

Örültem mikor levették a gipszeket, 1,5 év alatt jöttem rendbe.

Nem is lett volna energiám hibás kereséssel foglalkozni.

2023. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%

Először reagálnék az #5-ösnek:

Nem tudom, hogy neked, hogyan jött ki a két óra alatt 3 kérdés. Már csak azért sem, mert:

az első kérdést tegnap 22:42-kor

a második kérdést ma 5:26-kor

a harmadik kérdést ma 7:40-kor

írta ki.

Ez nálam nem 120, hanem 538 perc azaz nem 2, hanem közel 9 óra telt el. (Szőrszál hasogatás)


#Kérdező

Szerintem ez nem lehet más, mint bizony munkahelyi baleset. Ha bejelentett módon dolgozott a fiad és rendesen fizették utána a TB-t, akkor a következő max. 365 (most már 351) napban min. fizet a munkáltató, mégpedig 100%-os táppénzt.


Nagyon meg lennék lepve, hogyha nem így volna.



Több válaszoló itt a gyalogátkelőhelyen való átkelés esetleges szabálytalanságát vetette fel.

Pontosíts, hogyha nem jól értem.

A gyerek és az egyik felette ez esetben a B oldalról az A oldalra (célhelyhez) a kijelölt gyalogátkelőhelyen állt meg. A 4 sávból 3 sávban a KRESZ előírásainak megfelelően a gépjárművezetők megálltak és elengedték őket. A hozzájuk legtávolabbi sávban a KRESZ szabályait megszegve (sebességhatár átlépése) haladt egy gépjárművezető, aki ezzel balesetet okozott. A baleset során két ember megsérült. A két sérültből egyik - történetesen a fiad - nagyon súlyosan, ami esetleg maradandó is lehet. Szerintem még súlyosbíthatja az esetet, hogy a fiad kiskorú, pontosabban korlátozottan cselekvőképes fiatalkorú (17 éves).

2023. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!