Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó választás még az IT felé...

Jó választás még az IT felé menni?

Figyelt kérdés

Főleg programozás terület!

Egyetemi képzésen gondolkodom


2023. aug. 6. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
csak akkor éri meg IT felé menni, ha tényleg imádsz ezzel foglalkozni és érdekel. különben kínszenvedés lesz
2023. aug. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Én sietnék a helyedben. Ha mindenképp ragaszkodsz az egyetemhez, a koszos, gombás lukakat akarod pumpálni a gólyabálban meg a többi egyetemi buliban, akkor inkább válassz valami büfészakot hobbiból, mellette gyorstalpalón csináld meg a kódmajom képzőt. Még mindig jól fizet, de egyre nagyobb a konkurencia, pár éve még a megbízók ugráltak körülöttem és könyörögtek, mostanában már versenyezni kell a melókért, legjobb hónapban számláztam ki idén 10ezer dollárt, a többi bőven alatta volt.
2023. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri.


Egyetemi képzés második felében el tudsz menni gyakornokoskodni össze tudsz szedni 1 év tapasztalatot és egyetem után simán el tudsz vele teljes állásban, jó pénzért helyezkedni.


Szeretik az embereket ilyesztegetni az AI al, de ha valaki kipróbálja és tud programozni akkor gyorsan észre fogja venni hogy inkább csak egy kiegészítése az eszközeidnek mintsem hogy elvegye a munkádat. A másik pedig hogy a tech szektorban most felvétel stop van, de nem hinném hogy ez sokáig így maradna, mert még mindig nagyon nagyon sok a munka és egyre több cégnek van szüksége programozókra.

2023. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

A programozás rabszolga munka. Ha nem vagy nagy dumás akkor az is megteszi.

De a legnagyobb pénzt az ilyen project manageres szervezgetek meetingelek melókkal lehet keresni és minimális IT tudás kell hozzá. Aki képes összedobni néhány prezentációt meg grafikont és azt eladni az ügyfélnek vagy a management az a király ma a szakmában. Sajnos.

2023. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Hát, most nagyon rossz a munkapiac és az IT már olyan durván eljutott a köztudatban, hogy a nagymamák is tudják, hogy jól lehet benne keresni.


Ezen a ponton, már mindenki ITba megy, így szerintem hamaronsan eljön az a pont, amikor már nem lesz olyan jó a világ.


Sőt ... amúgy már most is jobban tudsz keresni akár egy kőműves, villanyszerelő, gázszerelő, mint egy átlagos programozó. Főleg ha magánvállalkozása van.

2023. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 Nem igazán értem ezt a logikát


#5 Az hogy köztudottan jól lehet keresni vele nem jelent semmit. Befektetési bankárokról 30 éve is lehetett tudni hogy jól keresnek és mégse lett azóta mindenki az.


Az ilyen "hallottam hogy jól lehet keresni" emberek többsége elmegy bootcampelni majd a 80% a kiesik. A maradék 20% meg szív mert nehéz versenyezni a gyakornokoskodó frissdiplomásokkal. Az egyetemen pedig ugyan úgy magas a kiesési ráta.

2023. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"#4 Nem igazán értem ezt a logikát"


Saját tapasztalat. Amerikai multi, világ szinten több 80 ezer munkavállalóval.

Az IT részlegen a legjobban kereső munkatársak legfeljebb a Powerpointhoz és a PowerBIhoz értenek. Ők prezentálják a top managementnek az IT business bullshit-et. Amikor pedig megkérdezzük, hogy rendben de ezt technikailag hogyan gondolták és mennyiből akkor csak egy vállrándítás. Oldjátok meg de ne legyen drága. A management már jóváhagyta.

2023. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Hát szerintem ez inkább specifikus cég probléma mint egy olyan dolog ami mindenhol jelentkezne.

Én ahhol voltam eddig sohasem volt ilyen jellegű hozzáállás. Ha ötlettel előálltál akkor bizony tudnod kellett az utat hogy hogyan lehet nagyjából megvalósítani.


#5 Amit kihagytam, nem hinném hogy egy alkalmazott kőműves br 800 ezertől br 2.5 milláig keresne.

Ha egyéni vállalkozóról van szó akkor meg IT nál is ott a lehetőség contractorkodásra vagy külföldi cégnek remoteban dolgozni ami a senior fizuk felett van bőven.

Arról nem beszélve hogy nem mindegy hogy otthon home officeba vagy irodába dolgozol vagy fagyban kánikulában kint az építkezésen emelgetve a 20kgs cementes zsákokat.

2023. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van benne pénz de nem mindenkinek való.

Nálunk beiratkozók fele kibukott első évben, diplomaátadóra meg lettünk tizedelve.

Viszont addigra már mindenkinek volt állása.

2023. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is érdeklődsz iránta. Csak amiatt mert divatos, azért nem.
2023. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!