Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaphatok munkanélküli segélyt?...

Kaphatok munkanélküli segélyt? 2022. Augusztusaban álltam munkába ekkor eladóként dolgoztam 9 hónapig. Ezután kaptam egy lehetőséget szezonmunkara amit el is vállaltam október 15-ig tart a szerződésem.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ha minden kötél szakad és nem tudok októberben azonnal elhelyezkedni igénybe vehetem e a munkanélküli segély vagy sem? Nem találtam szezonmunkara való szabályozást viszont nagyon érdekel mert nem szeretnék a mai világban anyagi kiesést

2023. aug. 6. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Az álláskeresési járadekhoz illetve a segélyhez tudtommal minimum 1 év folyamatos munkaviszony szükséges.
2023. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. aug. 6. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresésihez a jelentkezésed megelőző 3 évben minimum 360 nap jogosító idő szükséges. Ez lehet munkaviszony, egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka, idénymunka, vagy akár vállalkozói jogviszony, ha meg van fizetve a járulék utána) Nem kell folyamatosnak lennie a jogosító időknek.

Mit értesz szezonmunka alatt? Mi van a szerződésedben, milyen jogviszony? Kiad 3 hónap jogosító időt?

2023. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöktől hallva jelenleg az sem kapja meg, akinek amúgy járna. Addig kötekednek a foglalkoztatási hivatalokban, amíg nem találnak valami indokot, hogy ne kelljen fizetni! Krrrrvára nagy a baj az államkasszában.


Mindenesetre álláskeresői bejelntésed megvan, akkor az is valami. TB-t fizeti. Talán.

2023. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló. Balatonon vallatam párommal együtt szezonmunkat május 15-tol október 10-ig szól a szerződésem. Határozott idejű munkaviszony van a szerzodesben
2023. aug. 7. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát volt egy munkaviszonyod kb. 2022. augusztus elejétől 2023 április végéig. Mivel pontos dátumot nem írtál, csak azt, hogy 9 hónap, számoljunk 9-szer 30 napot, ami 270 nap.

Azután 2023 május 15-től október 10-ig van egy határozott idejű munkaszerződésed, ami 17+30+31+31+30+10=149 nap.

Összesen lesz 419 munkaviszonyos napod, ami 42 nap álláskeresési járadékra jogosít (a jelentkezésed napjától, mert később is jelentkezhetsz, mint október 11)

Az utolsó munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig "él a TB-d" (jogosult leszel az egészségügyi ellátásokra az eü.szolg járulék (TB) fizetése nélkül)

Az álláskeresési járadék folyósítása alatt szintén jogosult vagy az eü. ellátásokra (az álláskeresésiből nyugdíj járadékot és SzJA előleget vonnak, 10+15 %-ot)

Az álláskeresési után szintén jogosult leszel az eü. ellátásra 42 napig (ahány napra megállapítják a járadék folyósítását)

Persze az álláskeresésinél más kritériumoknak is meg kell felelned (nem lehetsz nappali tagozatos tanuló/hallgató, nem folytathatsz keresőtevékenységet, kivéve az egyszerűsített foglalkoztatás keretén belülit)

2023. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a valaszodat
2023. aug. 7. 15:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!