Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban munkásszállón...

Németországban munkásszállón az átlagfizetéssel és az ételre elköltött pénzzel mennyi maradhat egy hónapra egy átlag minimálbér?

Figyelt kérdés
Nem a szakmunkás minimálbérre gondolok hanem a simára amit csak 8 osztályal lehet végezni.Régebben dolgoztam kint Németországban és én évi 3 milló forintot számoltam de ez még a német béremelés elött volt.Most mennyit lehet megtakarítani egy évben ha az ember egy munkásszállón lakik (villanyt stb-t a vég fizeti) és kb csak kajára költ?

2023. aug. 7. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1400euro netto megvan.

Abbol 400euro a kaja.

100euro egyeb.

Akkor 900euro marad

Ez egy evre 10800euro(4,2misi)

2023. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországban 2000 euró havi fizetésnél kevesebbet nem nagyon láttam. Persze abból indulok ki, hogy alap, hogy németül is tudni kell, de így belegondolva biztos van lejjebb is nyelvtudás nélkül.


Ha a szállást, munkába ingázást a cég fizeti akkor azzal ne is számoljunk.


Az stimmel, hogy a kaja megvan havi 400 euróból. Nem étterem, hanem boltban veszed, a szállón főzöl magadra. Ha nincsenek komoly egyéb kiadásaid, (ruha, tisztaság, néha egy program stb) akkor mondjuk 600 eurót arra is számoljunk.


Persze rendkívüli kiadásokra (betegség, baleset, sürgős hazautazás) kell is, hogy legyen vésztartalék, de jó esetben hosszú távon kényelmesen félre lehet rakosgatni a többit. Szerényen élve, beosztva.

2023. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mármint mondjuk 600 eurót arra is kalkulálva számoljunk összesen. (kaja+egyéb)


Tehát mindezt úgy számolva, hogy nincsenek drága extra igényeid (drága piák, drága cigi stb).

2023. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
És A2 nyelvtudással? Kell papír a nyelvtudásról általában? És még az a kérdés mennyire kell elköteleződni, szóval rugalmasan el lehet e jönni.
2023. aug. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4.: Senkit sem érdekel a papír, csak az, hogy a nyelvtudásod elég-e az adott munkakör elvégzéséhez. A viddoda-hozdide-lótifutinak elég A2 szinten érteni a vezényszókat felszólító módban.

Az már a te problémád, ha a saját érdekedet nem tudod érvényesíteni, mert nem tudod értelmezni a munkaszerződést, vagy ha szólnak hogy mehetsz ebédszünetre, de nem értetted.


A "rugalmasság" az is munkaszerződés-függő, amit neked kell tudnod elolvasni és értelmezni. Ebben nem segít a jogi nyelvezet és a többszörösen összetett mondatok. Én így nem mernék aláírni semmit, de hát te tudod.

2023. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 Köszi
2023. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

költségeim: fizetésem 1250 úgy hogy a szállás már le van vonva...


kaja :200


benzin :100


szórakozás :50


a többi félre megy... ha van plusz kiadás ( ami nagyon ritkán van) akkor veszek el a félretett pénzből...

2023. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1550na fizum.. a szállás 380... a kaja 200 ( heti 50 ) benzin 80 ....szorakozás 50 marad 890-900 euró
ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!