Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató és munkavállalói...

Munkáltató és munkavállalói jogok, utólagos elszámolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arról szeretnék érdeklődni, hogy szeptember elején kezdtem az új munkahelyemen, és valami okból kifolyólag, csak október 1-től hivatalos a szerződésem, ami azt jelenti hogy a szeptemberi munkám nem volt elszámolva, és így nem kaptam még meg azt a fizetést.


Na már most, azt ígérték nekem, hogy utólagos elszámolás címén meg fogom kapni a nekem járó összeget.


A kérdésem az lenne hogy mikor kaphatom meg ezt az összeget? mert erről nem adtak felvilágosítást.

következő fizetésnél kapom meg a szeptemberit és az októberit is? vagy ez hogyan működik, aki tud valamit erről, kérem válaszoljon.


köszönöm


2010. okt. 15. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak október 1-től vagy bejelentve, akkor hivatalosan csak akkortól kapsz bért. Utólagos bejelentés nincs (a munkábaállás előtt be kell jelenteni a dolgozót az APEH felé) A szeptemberi béredet így csak feketén kaphatod meg.

Amúgy pedig a munkáltató hó közben is bérszámfejthet, tehát elszámolhatná most is a szeptemberi munkádat (azoknak is hó közben bérszámfejtenek, akiknek hó közben szűnik meg a munkaviszonya)

2010. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És az változtat valamit a dolgon, hogy én tanuló vagyok, és iskola mellett a munkahelyemen vagyok köteles a gyakorlatot elvégezni, amiről van az a bizonyos munkaszerződésem (tanulószerződés) ami csak október 1-től érvényes, én úgy tudom h kötelesek elszámolni a szeptember hónapomat, főleg h a jelenléti ívben is benne vagyok, vagy rosszul gondolom?
2010. okt. 16. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!