Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen Ausztriában az élet?...

Milyen Ausztriában az élet? Megéri odaköltözni Németországból?

Figyelt kérdés

Közelebb szeretnék menni Magyarországhoz, hétvégente haza szeretnék járni, így elgondolkodtam azon, hogy átköltözök Ausztriába.

Megéri?

Az életszínvonal megüti a németet?

Fizetések, árak milyenek?

Elsősorban az ott élők válaszát várom.

Köszönöm szépen előre is!



2023. aug. 16. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkakörönként eltérő, van olyan munkakör ami felkapottabb mint Németországban és magasabb a fizu és van olyan ami kevésbé és alacsonyabb a fizu.
2023. aug. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

B2-C1 a német nyelvtudásom, gondolom az előny.

2000€ nettóért már átmennék.

2023. aug. 16. 01:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Oké az jó (bár az osztrák kicsit más nyelvjárásban beszélik, de nem olyan vészes megszokni), de mihez értesz, milyen munkakörben szereztél tapasztalatot Németországban?
2023. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a szakmád, mekkora lakást keresel szb. Lakás olyan 600-700 euró egy kisebb. Autó havi kb 100 euró a biztosítás plusz tankolás. Az árak kicsit magasabbak mint NO-ban. Én pont fordítva akarom. Éltem mindkét országban. Most Ausztriából szeretnék átmenni Németbe
2023. aug. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Az osztrak nyelvjarast nagyon meg kell szokni, en 6 ev utan se ertem sokszor amikor 2 osztrak beszelget egymassal, annyira lehetetlen dialekutusuk van, pedig B1 szinten van a nyelvtudasom, ami azert mar nem csak konyhanyelv. A parom apja Frankfurtban lakik, ki szoktunk hozza menni, es mindig megdobbenek hogy ott mennyivel szebben, erthetobben beszelnek a nemetek, kis tulzassal mindent ertek az utcan amit hallok, itt meg…

Egyebkent Ausztria mellett szol Nemetorszaggal szemben a 13.-14. havi fizetes, aminek mindenki nagyon orul itt. :)

2023. aug. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az életszínvonal hasonló mint Németországban.A 2000 euró fizetést is lehet hozni de ha éves állásod van kapsz 13-14.-havi bért és tudsz adót visszatéríteni.

Otthon nem kell már adóznod a fizetésed után mivel kettős adóztatási rendszer van.

2023. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!