Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mennek ennyien egyetemre...

Miért mennek ennyien egyetemre, amikor egy egyszerű építőipari szaki jóval többet keres?

Figyelt kérdés

Már a mérnöki fizetés sincs sehol a szaki fizetéshez. Már alkalmazottként is napi 40-50 ezret keresnek Pesten a szakik. Vállakozásban napi 80-100 ezer a burkoló, festő, kőműves hármas. A viz-gáz szerelő megtöbb. Most építkeztünk így tudom. Számla nélkül mindegyik.

Nem értem miért nem telített ezek a szakmák. Inkább elmennek egyetemre és soha nem fognak ennyit keresni. És ott a sok gyári munkás is. Ők még szarabbul keresnek, mint a diplomások.

M


2023. aug. 27. 15:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden a pénz.
2023. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Abdullah_ ***** válasza:
100%

Hát elég nagy a sérülés, leterhelés veszélye az építőiparban. Onnan kijönni nagyon nehéz később, tehát belefogni valami másba amikor már szétmentek az ízületeid például.


A víz-gáz szerelő viszont tényleg egy tök jó szakma sztem is.

2023. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem akarok az építőiparban dolgozni, mivel az engem nem érdekel.
2023. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
99%

Hát az építőipar is változik, most mióta van csok jól megy a biznisz, de 10 éve a válság körül meg voltak a szakik lőve. Most megint válság lesz, lehet nem akkora mint 2008 ban de már most állnak le az építkezések és ki tudja hogy mennyi munka lesz utánna.


Arról nem beszélve hogy építőipar fizikailag jóval megterhelőbb. 40 fokba, fagyban tüdőkaparó porban is dolgoznod kell és rosszabb esetben emelgetheted a 20kgs cementes zsákokat meg a festékes vödröket.


Számla nélkül most meg jó de ha hitelt kell felvenned, leesel a létráról vagy épp nyugdíjas akarsz lenni és nem teszel eleget félre akkor cseszheted

2023. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
99%
Mert nem érdekel és sosem vonzott a fizikai munka. Én nem bántam meg az egyetemet, valóban nem keresek annyit, de nem is lesz tropára a testem 40 évesen.
2023. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Mert mondjuk nem akarnak feketén dolgozni, nem akarnak ötvenéves korukra testi-lelki roncsok lenni semennyi pénzért, mert nem is alkalmasak nehéz fizikai munkára, mert fél napot nem bírnak ki idióták között, mert intelligens, csinos partnert szeretnének, az meg nem áll le egy melóssal, mert képesek a droidmunkától többre is, mert hivatástudatuk van, mert szükség van orvosokra, színészekre, tolmácsokra, fizikusokra, tanárokra, stb is, mert a vállalkozó diplomás a sokszorosát keresi egy vállalkozó melósnak, pl fogorvos, plasztikai sebész, ügyvéd, IT, adótanácsadó, stb
2023. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindenki akar napi 8-10 órában fizikai melót végezni, főleg így nyáron a rohasztó melegben, arról nem is beszélve hogy aki nem feketézik annak elég sok adót be kell aztán fizetni abból a napi 40-100 ezerből. Illetve elég hullámzó mikor mennyi a meló, tavasszal nyáron sok az építkezés, felújítás de az ősz és tél már azért lassabb szokott lenni.

Sok diplomás meló még mindig jól fizet, de példánál maradva van a rokonságban építőmérnök, 6+ év tapasztalattal 1,5 millió körül keres és egy téglát nem kell leraknia csak kiadja a feladatot és felügyelet, szellemi munkát végez. Valószínűleg 40 évesen fizikailag jobb állapotban lesz mint aki alatta dolgozik és ténylegesen épít, burkol miegymás.


Gyári munkások nagy része a 8 általánossal is megküzdött, ilyenek nem fognak elmenni szakiskolába hogy megtanuljon pl villanyt szerelni.

2023. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
11%

Mert nem akarnak fizikai munkát csinálni. Egyszerűbb diplomásként valami irodai melót vállalni ami halál unalmas egy életen át, főleg ha még ehhez bértábla mérten keresnek.

Nekem személy szerint szimpatikusabb az aki fizikai munkát végez és ezzel jól keres. Negyven éves korára annyit össze tud szedni amit ha befektet utána már váltani is tudna akár könnyebb melóra, vagy nem is kell dolgoznia. Vígan megél a befektetéseiből.

2023. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Mi is most építkezünk, kőműves egész héten a napon aszalódott míg rakta a falat. Olyan a háta, karja, mint a paradicsom. Eddig én csücsültem a kényelmes, klímás irodában és szerkesztgettem az excel tábláimat.


Ha 10x annyit keresnék az ő szakmájában mint most, akkor se cserélnék vele.

2023. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#4 Még msot is tele vannak munkával. Ez már változni nem fog. Aki ennyit keres annak nem kell hitel


#5 50 éves szakik vígan elvannak. Ez hatalmas nagy kamu, hogy 40 évesen tropák. Max, ha nellette alkoholista is


#6 Nem roncsok. Maximum fogorvos és plasztikai sebész. Egy IT, ügyvéd, adótanácsadó nem keres többet és vállakozni is nehezebb. Emellett a körülöttem lévő vállakozóknak nagyon szép feleségük van. Híd el, ha 1,5-2 milliót keresel, nem fogják érdekelni hogy mivel.


#7 Télen is van bőven munka. Burkoló-villanyszerelő ismerősöm februarig tele van munkával. Akkor a rokonod szerencsés. Pint az építőmérnökök az egyik legkevésbé fizetett mérnökök. Senki nem ad számlát csak ha muszáj.


#8 Ez az. 40-50 éves korukra vagy 20-30 éven át keresnek havi 1-2 milliót. Ha csak ingatlant vesznek és kiadják már bőven megvan a nyugdíj.

2023. aug. 27. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!