Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják mindig itt a...

Miért mondják mindig itt a gyakorikérdéseken, hogy rosszul keresnek az építészek és szólják le?

Figyelt kérdés

Nem vagyok építész, nem tudom mennyit keresnek, viszont szeretném megtudni, és egyik válasz renddszerint nagyon alacsony, másik nagyon magas összeget mondd, nem tudom eldönteni mi az igazság. Láttam olyat is aki 800 ezret írt, de közben minden kérdésnél van olyan válaszoló aki leírja hogy “a mérnöki szakok között legrosszabbul fizetett”, de miért a többi mérnökhöz

lehet csak hasonlítani? Oké, hogy azok között legrosszabb, de ha 800 ezer, az országos átlagban nagyon magas, nem? Miért szólják le MINDIG az építészeket (feltételezem egy, ugyanaz az ember, ha mindenhova ugyanaz van írva), és végül mennyit keresnek komolyan?



2023. szept. 14. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha neked 800 nagyon magas akkor oke... az sem mindegy hogy hany ev utan eri el az ember az adott fizetest asz adott szakmaban...
2023. szept. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Videken sok alkalmazott épìtész keres tervezésben kis irodákban ilyen 300-350 ezret és méglehet,hogy egy részét azt is borítékban kapják szurken. Magan tervezokent jogosultságokkal el lehet lenni. Mondjuk pont most állt földbe megint a családi házas, társasházi szektor .
2023. szept. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivitelezesben épites vezetőként jobb a helyzet anyagilag, de az kiemelt beruhazasokon kozel sem napi8 órás melo,hanem 10. Elég sok szombati munkavegzessel is. A heti 40 helyetti 60 munkaórat meg sokan nem bírják, így marad nekik az alkalmazotti tervezői allas kevés pénzért. Epitőipar sajnos ez ilyen. De az agrárium is hasonló lehet mernökként.
2023. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek epiteszt aki megkeresi az 1.2-t. O napi 9-10 orat dolgozik es erre rajon 1.5-2 ora ingazas. Kb tenyleg sosincs otthon, reggel 7 kor indul este 8 ra er haza. Van amikor szombat es vasarnap is dolgozik. Nem mondom, jo penz, de teljesen ki van készülve, a barati tarsasaggunkal mar jo fel eve nem jott ki, csak a munka es a pihenes otthon. Sok szakmaval lehet ennel joval kevesebb raforditassal tobbet keresni...
2023. szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-es, nincs nagyon viszonyitási alapom, ugyanis még nem dolgozok, de én teljesen meg lennék elégedve 800 ezer forintos fizetéssel, sőt! Szerintem nagyon magasnak számít, de én az 500-at is annak gondoltam, amikor hallottam, hogy valaki annyir keres, de mondom nem dolgozok még és nincs viszonyításom.

2-es miért áll földbe, vagy mire gondolsz?

3-as, 4-es, ez lényegében olyan akkor, mint amikor valaki hétvégi ügyeletet vállal, vagy túlórázik. Oké, hogy többet dolgozik (40 helyett 60-at), de annak megvan a fizetsége is. Anyukám is dolgozik sokszor hétvégén ügyeleten, én ezt ehhez tudnám hasonlítani. Ha nem akar valaki dolgozni hétvégén, vagy nem akar túlórázni, kevesebbet keres (az említett 350-et).

Ezeket nem értettem, hogy valaki 300-az, valaki 800-at mondd, valaki meg 1,2 milliót, elég nagy a szórás. A pár évvel korábbi válaszoknál még olyan is volt aki százezerrel kezdődő összeget mondott, de ha jól értem a fizetés a munka mennyiségétől függ.

2023. szept. 15. 11:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak, hanem attol is hol dolgozol. Szar helyen meg a 800 se lesz meg, meg akkor se ha hetvegezel
2023. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Egész beszélgetést nem értem. Ki keres 800-t? Friss diplomás építész nettó 800 ezret visz haza? Azért az nem rossz. Ellenben 40 évesen én 800 bruttóért még az ágyból se kelnék fel...
2023. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mondják, mert műszaki területen egy karrier és fizetés utat elvárna az ember, amit egy epitesz mérnökivel nem egyszerű elerni és sokaknak nem is sikerül. NEM LEHET MINDENKI MAGAN VÁLLALKOZO. Nem bírja el a piac itthon , kicsi. És pénz is kell hozzá, kapcsolatok stb. Pár embernek bejohet, de a többségnek elég középszerű fizuja lesz vele.
2023. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sok tervező iroda még csak be sem jelenti rendesen az epìtészeit ahogy hallom, hanem a fizetés egy részét szurken borítékba adja.
2023. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es, ez nem áll korrelációban a rossz fizetéssel
2023. szept. 26. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!