Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó ez egy cégnek, hogy...

Miért jó ez egy cégnek, hogy pénzt invesztál a dolgozó továbbképzésébe, aztán meg nem fizet neki annyit, amennyivel ott tudná tartani?

Figyelt kérdés
Vagy ezeket az oktatási költségeket is le tudják írni úgy az adózásban, aztán csak az adóoptimalizálásra megy ki az egész?
2023. szept. 16. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Igen, van egy olyan összeg, amit vagy a dolgozók képzésére fordít vagy be kell fizetnie az államnak, szóval elég logikus, hogy inkább képzi a dolgozókat.


Vagyis ez nála nem plusz költségként jelentkezik ellentétben azzal ha megemeli a fizetést.

2023. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert nem gondolkodnak.

Én is elvégeztem az előző munkahelyemen egy tanfolyamot, elég drágát.

Nyilván, tudtam, ők is tudták,hogy ez megnöveli a piaci értékemet.Mégsem igazították a béremet a piaci szinthez.


Annyi eszük sem volt,hogy tanulmányi szerződést kössenek.Meg is pattantam hamar és dolgozok a drága képzéssel máshol, jelentősen jobb bérért.

2023. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

-Nincs rá protokol azért nem mindennapi esetről van szó


-A képzést részben letudják írni


-Sokan alacsonyabb fizetésért is maradnak


-Amit leírsz végkép nem általános jelenség.

2023. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan akkor is ottmaradnak egy helyen ha rossz a fizetés és sokszor olcsóbb felvenni új embert mint megemelni a régiek bérét 20% al.


Egyik programozó barátom ugyanannyi tapasztalattal rendelkezik mint én de kb 30% al kevesebb a fizuja és ő se tervez elmenni hiába tudja hogy kevesebb.


Képzés meg relative olcsó, mondjuk kerül 100 ezer forintba, ami csak egyszeri költség a fizetésemelés költsége pedig folyamatos

2023. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!