Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri havi nettó 2000 euróért...

Megéri havi nettó 2000 euróért ingázni egy órát? (2X1 óra)

Figyelt kérdés

Jelenleg GyMS megyében lakom, itt 3 műszakban keresek túlóra nélkül átlag 500-at, túlórával 600-at.


Autóval egy órára több város is van Ausztriában - vannak munkalehetőségek - és ilyen 2000 eurót keresnék havonta. Igaz, azt egy évben 14X.


Itt 13. havit kapok, azt csak 20 munkanappal és csak alapbérrel számolva olyan 350.


Persze nekem kell(ene) eldönteni hogy megéri-e vagy sem. Nektek megérné?


Persze lehetne elköltözni Sopronba ahol Bécsújhely - ami már alsó Ausztria - 40-50 perc kocsival, valószínűleg a fizetés is jobb, csakhogy:

Ez nem olyan egyszerű, mert albérletben lakom és nagyon nehéz olyan albérletet találni, ahol engedik a háziállatot.

Tulajdonképpen más feltételem nincsen, de jelen pillanatban kivételesen szerencsés helyzetben vagyok, mert 120-at fizetek, engedik a házi állatot, földszintes lakás, nagy erkély és a lakás is nagy (60 nm) - jól felszerelt - klíma, páraelszívó stb.


Fél éve nézegetem a soproni albérleteket és eddig egy ilyet sem találtam. Talán 1-2t láttam már, de az bőven havi 200 felett volt, inkább 250. Annyit meg nem fogok fizetni.


Szóval ez van.


Szóval ti hogy döntenétek?


Nyilván ha találnék ilyen albérletet Sopronban, elmennék oda, de sajnos mem találok.

Most hogy mennyire felszerelt az nem érdekel mint ahogyan az sem, hogy fölszintes-e vagy lift nélküli társasházban 4. emelet, csak legyen legalább 50nm és a házi állatokat engedjék.

De ilyen sincs 😅


Szóval jelenleg kettő lehetőség van: vagy maradok itt 3 műszakban 500-ért (túlórával 600-ért, ami rendszeres)


Vagy vállalom a 2X 1 óra autózást 2000 euróért túlóra nélkül, 2 műszakba.

Évi 14X és ahol valószínűleg a munkakörülmények is jobbak illetve az alapszabadság is több.


Ja, jelenleg 'óra 5 perckor indulok, és 30-ra érek be.



2023. okt. 4. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék.
2023. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Most komolyan neked napi 1 óra plusz utazás nem ér meg extra 250 ezer forintot?
2023. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 balintkovacs válasza:
100%

Szerintem írj egy listát pro és kontra érvekkel és adj magadnak egy órát, amíg csak ezen gondolkozol (ez elsőre sablon válasznak tűnhet, de tényleg nagyon hasznos tud lenni ilyenkor). A barátaim közül többen is voltak hasonló helyzetben, volt aki Ausztriába ment vagy németbe, volt, aki maradt, de ez a "stratégia" mindenkinek segített.


Ha csak a fizetést nézzük, ez havi kb. 170-270e forint különbség és eurós fizetés (plusz havi 1-szer). Ez ugyan jelentős összeg, viszont ennek a plusznak egy részét valószínűleg buknád az albérleten és az utazási költségen.


Érdemes az egyéb körülményeket is figyelembe venni, ahogy leírtad, pl. kevesebb műszak, jobb munkakörülmények, viszont lakáskeresés is vesződség, illetve egy másik országban dolgoznál. Érdemes lehet még beszélni barátokkal, rokonokkal, ők hogy látják. Ha itt már lenne egy bejáratott pozícióm, korrekt lakhatási körülmények, én maradnék, bár ez én vagyok. Az se rossz, ha ilyenkor hagysz magadnak egy kis időt, és jobban körüljárod a lehetőségeidet. Pl. itthon és az osztrák melónál milyen előrelépési lehetőségek vannak, fizetésemelésre mikor van esély, cafeteria hol mennyi, stb.

2023. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha hozzáadod a mostani albid árához azt, amit naponta elautózol (üzemanyag, magasabb karbantartás illetve értèkvesztés), akkor máris jobban megéri a soproni albi.


De igazából én a helyedben rögtön a határ túloldalára mennék.

2023. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokan Budapesti agloba is ingaznak ennyit. Em bevallalnam, aztán hosszú távon Sopronban keresnek albit, előbb utóbb csak sikerül olyat találni ami megfelelő.
2023. okt. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mennék főleg hogy nem 3 műszak, de amúgy milyen pozícióba adnak nettó 2000 eurót Burgenlandba?


Jelenleg most hol dolgozol?

2023. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Azt a munkahelyet választanám, ahol több a fejlődési lehetőség és aminek köszönhetően a jövőben magasabb bérigényem lehet, nehezen pótolható tudással.
2023. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ingáznék napi 2 órát oda-vissza, de én a home office-hoz vagyok szokva és eleve 3000 Euró fölött keresek.


De: neked kell eldönteni, hogy ez megéri-e. Azért a plusz ingázási idő a szabadidőből jön le (a háziállatodat is vedd figyelembe) plusz benzinpénzt számold le, stb. Ja és nem is biztos, hogy alkalmazottnak vennének fel, akkor meg vállalkozóként a könyvelőt is fizetheted, plusz nincs fizetett szabi.

Az Eurós fizetés viszont jó, csak akkor ahhoz egy devizaszámla is kell, mert annak nincs értelme, hogy rögtön forintra váltsa a bank, amikor megjön.

2023. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apósjelöltem napi 1.5-1.5 órát ingázik 1800€-ért. Anyagilak megéri bár tény ő ettől (illetve a te mostani itthoni fizetésedtől) jóval kevesebbet keresett itthon.
2023. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Azert az ingazas további előnye ám az is, hogy 10 ev utan ha jól tudom már az ember jogosult osztrák nyugdíjra.. és Ausztria esetében ami gazdaságilag baromi erős nem félnék attól, hogy valaha is baj lesz netán a nyugdíjakkal
2023. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!