Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Igazi" mérnöki/közgazdasági...

"Igazi" mérnöki/közgazdasági állásra tényleg kevesen alkalmasak csak vagy csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Nekem van 3 diplomám.Közgázból alap+mester, illetve van egy mérnöki bsc.

Viszont egyikben sem vagyok jó.Viszont szépen mutatnak az önéletrajzomban.


Amiből én "kiemelkedő" voltam az egyetemen, azaz,hogy levezetni egy folyamatot anélkül,hogy értenék belőle bármit is.

Közgázon mikro-makroból, számvitelvől mérnökin pedig , áramlástanból,szilárdságtanból kb semmit sem érettem, kínai volt.Viszont megtanultam a feladatokat, így átmentem a vizsgákon.


Ha beültetnének egy pénzügyi állásba vagy egy igazi mérnökös állásba, ahol szilárdságtant meg áramlástant kell számolni én pislognék, mint hal a szatyorban.



Jelenlegi munkám szerint, műszaki területen vagyok projektmenedzser egy autóipari beszállítónál.Bérben, messze átlag feletti, de csak koordinálni kell.Elő van írva diploma, x év tapasztalat.De nem egy agysebészet ez a munka.


2023. okt. 22. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolod csak te vagy gyengébb képességű a 8 milliárd emberből?
2023. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

"levezetni egy folyamatot anélkül,hogy értenék belőle bármit is." => ahogyan ezt elolvastam rögtön az ugrott be, hogy tökéletes manager skilljeid vannak :D de ezek szerint erre már te is rájöttél.


Amúgy azért annyira nem kevesen alkalmasak, de nyílván nem mindenki.

2023. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten sokan alkalmasak rá, de persze sokan nem és te az utóbbi csoportba tartozol.
2023. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Rengetegen vannak, akik nem alkalmasak rá. Ezeknek az embereknek a legnagyobb része az ilyen jellegű egyetemek közelébe se megy. Vannak, akik menet közben hullanak ki, esetleg vért izzadva elvégzik. Ezután vagy az életben nem tudnak szakmailag egyről a kettőre jutni, vagy elfogadják ezt a helyzetet, és rosszabb esetben teljes karrierváltás történik, jobb esetben megtalálják a helyüket valamilyen határterületen. Nincsenek pontos statisztikáim erre vonatkozóan, de a saját ismeretségi körömben messze ebből van a legkevesebb.

Ha annak az ideálnak akarsz megfelelni, hogy kit tekintenek “igazi” mérnöknek vagy közgazdásznak, akkor valószínűleg egy sikertelen, de az biztos, hogy nagyon boldogtalan életed lenne. Ezt engedd el. Ha megvannak azok a skilljeid, ami egy jó menedzsernek kell, akkor ezekre gyúrj rá, és ebbe az irányba fejlődj.

2023. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Akár IT akár mérnöki területről van szó, tényleg sokan nem alkalmasak, a legtöbb ember pénz miatt akar ezekre a területekre bekerülni.


Sőt mégritkább az aki mind szakmailag mind pedig kommunikációban nagyon jó és ezek az emberek tudnak a legsikeresebbek lenni.

Viszont azzal kell dolgoznia az embernek ami van, ha emberek menedzselésében jó vagy akkor kit érdekel hogy a szakmai tudásod nincs meg.

2023. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sokan nem azért választják a közgáz, mérnök, it pályákat mert alkalmasak rá, hanem mert ezeket fizetik meg. Persze aki totál anti talentum az nem fog tudni megmaradni, de a többség megelégszik azzal hogy a langyos vízben evickél. Így is sokkal jobban járnak anyagilag mintha valami olyan területet választottak volna maguknak amiben bár sokkal erősebbek, de nem fizetik meg
2023. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Munkámhoz én sem igazán értek pedig 10 éve csinálom.

Még mindig azon szurkolok senki se vegye észre, hogy nem értek hozzá.

Mindig olyan munkahelyeim vannak ahol egyedül vagyok az adott pozícióban ezért nincs aki ellenőrizné a számításaim és senkinek sem tűnik fel a nagy hibaarány.

2023. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: remélem olyan dolgot nem számítasz ki amit én is megvehetek :D de az őszinteség legalább becsülendő
2023. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Bakker,ilyen hülyék hogy végeznek?Milyen diploma lehet ez,mekkmesterdiploma?
2023. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!