Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok építőipari vállalk...

Dolgoznátok építőipari vállalkozónak?

Figyelt kérdés

Olyannak, aki maga mellé keres egy embert segédmunkásként, vésni, takarítani stb.


Viszonylag jól fizetne, napi 21ezer ft, de bejelentés nélkül.



2023. okt. 29. 15:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
heti kifizetéssel sem?
2023. nov. 1. 06:26
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki nem akar kifizetni, akkor nem fog. Se hetente, se havonta. Munkaszerződés nélkül dolgozni meg olyan mintha magad alatt vágnád a fát:nincs biztosításod, a munkaadód nem köteles munkaruhát biztosítani ( mert hivatalosan nincs munkaadód) nincs tb-d, ha baleset ér vagy beteg leszel egy fillért se fogsz kapni, nincs fizetett szabadságod, utazási támogatás,stb. Ha ez neked így megfelel akkor hajrá....
2023. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
Bejelentés nélkül ne dolgozz! Nem csak magaddal cseszel ki hanem a többi munkavállalóval, ha látja egy ilyen féreg vállalkozó hogy egy emberrel megteheti mert szolgalelkű akkor megteszi másokkal is. És még többet megengednek magadnak. Én mondjuk épitőiparban Magyarországon egy percet sem dolgoznék elég volt 12 évig, 3 éve a hanyatló nyugaton szépen elvagyok mint szakmunkás.
2023. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

#13 Így van. Nyári szünetekben én is dolgoztam építőiparban, és láttam pár vállalkozót aki pofátlanul átverte a munkásait. Az egyik például azt mondta az embereinek, hogy nem kötelező bejelentenie őket és ha nem tetszik keressenek más munkát. Az a baj, hogy Magyarországon mindenféle munkajogi ismeretek nélkül, akár 8 általánossal is lehet valaki építési vállalkozó.

Utána meg ők akarják megmagyarázni hogyan kell alkalmazottat foglalkoztatni, mi kötelező, mi adható, stb.

2023. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na, hogy alakult, kérdező?
ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kifizetett rendesen, de kiléptem pár hét után. Nem éri meg a kockázatot, túlságosan leterheli a szervezetet, meg mentálisan sem egy leányálom.
ápr. 27. 12:52
 17/18 anonim ***** válasza:
Melyik részét bírtad nehezen és mit melózol azóta?
ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Fizikailag:

-nehéz tárgyakat cipelni fel alá, amiknek nincs fogásuk, főleg veszélyes környezetben.

-Ömlik a por, kosz, leterheli a tüdődet.

- térdepelni, csúszni mászni kell sokszor

-koszos, retkes leszel 1 órán belül, minden nap


Mentálisan:

- ha jó brigádba kerülsz, akkor jó hangulat lesz általában, de ugye az építőipar a gyűjtőhelye a társadalom legaljának.



Most egy raktárban vagyok, azért itt jobbak a feltételek.

ápr. 30. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!