Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki pozícióra csak...

Gyakornoki pozícióra csak releváns szakon tanuló diákot vesznek fel, vagy szimpla pályakezdőként is van esélyem? És diákmunkánál?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én teológusként voltam marketing gyakornok és programozó is.
2023. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak olyan pozíciók ahol elvárás, hogy releváns szakon legyél hallgató. Például én még nem találkoztam olyannal, hogy fogorvos gyakornoki pozíciót betöltenének szabadbölcsész vagy klímakutató végzettséggel.
2023. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ mire jelentkezel. Pl mérnöki vagy gazdasági területekre sokszor vesznek fel kvantitatív területekről gyakornokokat. Nem egy olyat láttam hogy valaki fizika szakot végez és gazdasági területen köt ki.


Bölcsész jellegű szakokról viszont nagyon nehéz pl kvantitatív területekre menni, mert nem túl sok a releváns tudás amit a területen kapsz.

2023. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
77%
Szerintem pályakezdőként is lenne esélyed, ami gond lehet viszont hogy sok helyen a gyakornokok diákszövetkezeten keresztül dolgoznak, tehát kell hallgatói jogviszonyod legyen.
2023. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!