Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munkásoknak miért nem...

Irodai munkásoknak miért nem kell soha hétvégén dolgozni? Csak a több műszakban dolgozó kétkezi munkásoknak

Figyelt kérdés
Irodai munkásokat sose hívják be hétvégére a gyárba
2023. nov. 3. 22:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem tudom, hogy mi a rossebet jelent az, hogy irodai munka. Iroda melós a vezérigazgató, aki heti 80-90 órát dolgozik meg évi 100-200 napot van üzleti úton. Irodai melós a szoftverüzemeltetésben dolgozó IT-s, aki adott esetben 168 órákat van készenlétben és hajnal 2-kor is hívhat a PagerDuty, hogy bedőlt a komplett infrastruktúra. Irodai melós a három műszakban dolgozó ügyfélszolgálatos. Iroda melós a záráskor napi 16-18 órákat dolgozó pénzügyes.


Ha tőlük el is tekintünk, akkor szerintem nem kétkezi munkás a hétvégén ügyeletet ellátó orvos, a pilóta vagy stewardess, egy csomó kaszinói dolgozó, a jegypénztáros a moziban, a szombat hajnalban részeg idiótákat cipelő taxisofőr, meg egy csomó másik ember.

2023. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az "irodai munka" elég tág.

Pl helpdeskeseknek sokszor ugyanúgy vannak műszakjaik ami lehet éjszaka és hétvége is.


Egyébként meg a különbség sok esetben hogy irodai munkánál csak 1 "műszak" van ellenben a gyári munkával ahhol folyamatosan megy a munka. Ha hétvégén dolgozol is 40 óra a munkaidőd, de a munkáltatónak ez csak extra költség lenne abszolút feleslegesen.


Túlóra viszont ugyanúgy lehet, mint bárhol máshol, de a legtöbb esetben ez hétköznap lesz.(hacsak nem valami nagyon nagy dolog történt)

2023. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam egy cégnél, ahol a takarítóknak irodája volt és irodákat takarítottak
2023. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Lilluci27 ***** válasza:
Halozatmernok vagyok ,de nekem kell néha hétvégén is dolgoznom
2023. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bizony előfordult már, hogy hétvégén is kellett dolgozni, mert az operátorok annyira elkúrtak valamit, hogy az irodai dolgozókra is szükség volt a helyrehozásához. De ahogy írták már korábban az IT rendszereket is hétvégén resetelik/frissítik a legtöbb cégnél, hogy ne hét közben legyen fennakadás.
2023. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
IT QA, volt hogy hetvegen kellett dolgozni de eleg durvan fizetve voltunk, 150.000 volt a hetvegi napidíj amit a ceg adott, sajnos csak nagyon ritkan fordult elo, emlekszem mert egyik ilyen utan vettem magamnak egy garmin instinct orat
2023. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, a cégek nem irántad, hanem érted állnak sorba. Ha már ekkora koponya vagy. :)
2023. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!