Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak egy olyan pozícióhoz...

Behívtak egy olyan pozícióhoz állásinterjúra, ahová nincs meg a tapasztalatom. Ez azt jelenti, hogy megelégednek majd kevesebbel (tapasztalathiány) vagy mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nemrég jelentkeztem egy vállalathoz egy állásra, de nem sikerült, viszont a cég adatbázisában bent maradtam. Most hívtak, hogy érdekelne-e egy másik pozíció. A végzettségem megvan hozzá, de beszerzés területén még nincs tapasztalatom. A hirdetés leírásában az elvárások között viszont szerepel az 1-2 éves tapasztalat.

Eléggé meglepődtem már azon is, hogy behívtak, de nem tudom mire számítsak, ha esteleg felvesznek. Ugyanolyan elvárásokat támasztanak felém, mintha lenne tapasztalatom vagy beletörődnek, hogy kicsit hosszabb a betanulási folyamat esetemben?


2023. nov. 6. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehogy tőlük kérdezd.
2023. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha felvesznek akkor beérik emiatt nem kell rosszul érezni magadat... egyébként meg max kirúgnak ha teljesen kretén vagy és nem haladsz semerre. De azzal tisztában vannak hogy 0 tapasztalattal nem te fogod 2 héten belül megváltani a világot
2023. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1-2 év tapasztalatot kérnek oda gyakran teljesen pályakezdőket is felvesznek.

Dolgoztam olyan cégeknél ahol hivatalosan diploma+tapasztalat volt az elvárás, a valóságban meg simán átvették a gyakornokokat is fél év után még a diploma megszerzése előtt, vagy olyanokat vettek fel akiknek csak a kötelező 12-14 hét gyakornoki tapasztalata volt. Úgyhogy nem aggodnék a helyedben ezen, főleg ha ők hívtak.

Junior pozik esetén túl sok elvárása nincs a legtöbb cégnek, annyi hogy a tényleg nagyon alap szakmai ismeretek meglegyenek az egyetemről.

Pl könyvelésen dolgozok, egy gólya már tanulja hogy mi az a mérleg, tartozik követel, ezt egy juniornak biztos nem kezdjük el a nulláról magyarázni, de nem is várjuk el hogy egyedül meg tudjon csinálni egy hózárást egy hónap után. Akkor se ha tapasztalt, mert minden cégnél más a folyamat, szokás amihez alkalmazkodni kell, nyilván idő amíg vki belerázkódik.

2023. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es, nyilván nem kérdezem tőlük. Nem véletlen kérdeztem meg itt.

Köszi, a válaszokat. Nincs nagy tapasztalatom még az álláskeresésben, de akkor bátrábban pályázgatok minimális tapasztalatot igénylő pozíciókat.

2023. nov. 6. 12:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van,

A) tényleg beérik azokkal a tapasztalatokkalal, amid és amennyi van --- van ilyen is, teljesen normális (volt, kevésbé válságos időszakokban, most nem tudom mi a helyzet)

B) kamu cég, kamu álláshirdetés, MLM, biztiügynök stb. --- ha ismered a céget akkor ezt nyílván ki tudod zárni

C) csak tesztelgetik magukat, a hr-t, a recruiting folyamatot, az álláspiacot --- ez az egyik legnagyobb szívás, készülgetsz, betáblázod magad, aztán a 3-4. kör után eltűnnek, és újra megurdetik az állást.

2023. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*meghirdetik
2023. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
🤷.
2023. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Általában többet írnak elvárásra mint a minimum amivel felvesznek azt majd a jelentkezők alapján eldöntik mennyire érvényesítik. Ha olcsóbb vagy mint egy tapasztalt akkor fel fognak venni. 1-2 év az semmi amúgy is, főleg, hogy ez egy 0 tudást igénylő csicska munka gyakorlatilag 8általánosal végezhető.


De persze az is lehet, hogy csak azért hívnak be, hogy kipipálják a célszámokat a meghallgatott jelentkezőkből de már meg van a kiválasztott. / piacot kutatnak, hogy mi az a minimum amiért találnak balekot a pozícióra.

2023. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

"hogy kipipálják a célszámokat a meghallgatott jelentkezőkből de már meg van a kiválasztott. / piacot kutatnak, hogy mi az a minimum amiért találnak balekot a pozícióra"

--- ez tipikus, nagyon sok ilyen van mostanában. 4. hónapja folyamatosan interjúzok, a 7. cégnél tartok ami ezt játsza. Régen 2-3. próbálkozásra, 1-1 interjúkörrel találtam munkát. A "több körös interjú" óriási Red Flag, kérdés, ki tudja, ki akarja-e védeni az ember, ha kényszerből keres új munkahelyet.

2023. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hacsak jogszabály konkrétan nem írja elő, nem annyira kell a tapasztalat, mert megtanítanak Ők.

De ehhez az kell, hogy MINDEN MÁSBAN MEGFELELJ az elvárásoknak. A legtöbbet az számít, hogy emberileg, mentalitás szempontjából alkalmas vagy - e, mennyire tudsz kijönni a kollégákkal, főnökkel, lehet- e, tudnak - e veled hosszú távon együtt dolgozni...

Ha igen, akkor nyert ügyed van tapasztalat nélkül is.


Lehetsz te a világ legjobb szakembere is, ha senki se kedvel, és nem akar veled dolgozni.... na ezt kell elkerülni valahogy.

2023. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!