Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóként milyen formában...

Programozóként milyen formában tudnék főállás mellett, projekt alapon bedolgozni más cégekhez, akár külföldre?

Figyelt kérdés

Ahogy eddig néztem nem igazán szeretnék vállalkozóit kiváltani, mert nem hiszem, hogy egy teljes évre kivetítve annyi munkát vállalnék el, hogy ennek valós értelme legyen.


Milyen megoldás jöhet szóba, ha valóban arról lenne szó, hogy esetileg vállalnék el 1-1 projektben való bedolgozást?


Ezt egy NEM(!) EU ország felé tenném (Svájc).


Létezik valamilyen egyszerű, de jogilag megfelelő alkalmi munkákra szóló szerződési forma?



2023. nov. 7. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Átalányadózó ev
2023. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1es jol leirta, atalany ev az amit te keresel. Masik megoldas hogy remote.com altal vagy hasonlo szolgaltato altal alkalmaznak amivel szinten alkalmazott leszel. De ez mindig adott cegtol fugg, interjuzgass, aztan ha megvan a melo akkor raer elinsitani az evt
2023. nov. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Svájcba nem tudsz nem vállalkozóként távmunkában dolgozni. Én egyelőre hazai projekteken dolgozok másodállásban, de az átalányadózás tökéletesen megfelel számomra. Keress egy jó könyvelőt, 20-30k körül kapsz egy teljes agytágítást a témában.
2023. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De ha egy évben mondjuk egyetlen projektben szállnék csak be (tegyük fel), akkor azért elég nagy ráfizetés lenne kiváltani a vállalkozóit. Jól gondolom?


Olyan jogilag tiszta megoldás lenne nekem jó, aminél nem fogok feleslegesen kifizetni összegeket, ha épp nem lesz semmi bevételem vállalkozóként hónapokig.


Tényleg csak alkalmi munkákra szóló formátum.

2023. nov. 8. 11:36
 5/17 anonim ***** válasza:

A nagy kérdés: van-e most legalább 36 órás munkaviszonyod?

Ha igen, akkor amellett kiváltod másodállásban a vállalkozóit és csak a bevételed után kell adózni, tehát ha egy évben 3 hónapig nincs semmi projektmunka, akkor pontosan NULLA adót kell fizetni.

2023. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szállj be fejlesztőként egy olyan vállalkozásba, ahol pénzben mérik a terméked (munkád) sikerét, fejlessz egy alkalmazást, amivel megkeresed egy év alatt azokat a milliókat, amire vágysz! Lehet keresni kérdéssel privátban?
2023. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam én is olvasgatni a témában, mert NAGYON nem hajlok arra, hogy vállalkozó legyek.


Megbízási szerződéssel nem lehet jogilag lefedni azt, amit a kérdésben én szeretnék?

2023. nov. 9. 09:27
 8/17 anonim ***** válasza:

Megízási szerződés is működhet, de azt nem szokták szeretni a cégek, mert sokkal több adminisztráció van vele.


Miért fázol ennyire a vállalkozástól?

2023. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8: A folyamatos havi szintű adminisztráció, negyed éves, éves nagyobb adminisztráció, nem kiszámítható fix. havi összeg.


Van olyan magánéleti része, ami miatt nem szívesen csapnék át vállalkozói formára.

2023. nov. 9. 11:01
 10/17 anonim ***** válasza:
pedig semmi nagy nincs benne, eleg az evt azutan inditani hogy mar megkaptad a melot... Kb 0 kockazat
2023. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!