Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német területeken mennyit...

Német területeken mennyit lehet eltenni mérnökként?

Figyelt kérdés

Németországra, Ausztriára, Svájcra gondolok. A kérdés alapja a nyelvtanulás, egyelőre oroszul tanulok, mert nagyon szeretem azt a nyelvet, de tudom hogy kb semmi értelme, semmivel nem fogja előrébb vinni az életemet. Viszont mindenképp szeretnék az angol mellett egy második idegen nyelvet beszélni, de sajnos a németet nem igazán szeretem. Egyedül az lenne egy erős hajtóerő, ha kiköltözve legalább 2x annyit félretudnék tenni, mint itthon.

Jelenleg Magyarországon is elég jól keresek vegyipari gépészként, havonta átszámolva 1000 eurót félre tudok tenni, ha épp nincs nagyobb kiadás.

Ahogy néztem az átlag mérnök fizu Németországban 5200 euró, ebből a nettót kiszámolva az 3200 euró. Ebből 2000 eurót eltenni nem hangzik valami életszerűnek, és engem külföldiként nem hiszem hogy rövid távlaton belül alkalmaznának átlagfizu felett. Szóval szerintetek reális cél legalább 2000 euró elrakni kint (gyerek, pénzszórás nélkül egy egyszobás albérlettel) és emiatt elkezdeni a németet?



2023. nov. 14. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy milyen mérnök vagy és mennyi a tapasztalatod.
2023. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek nagy igényeid el lehet rakni 2000 eurót havonta.
2023. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Német nyelvterületen német nyelvtudás nélkül aligha kapnál "átlg német fizut".

Mégha meglenne is a 3200 netto, aligha maradna belőle havi 2000, ha nézed a lakásbérlést, megélhetést, utazási költségeket.

Ha itthon félre tudsz tenni havi 1000-et, helyedben inkább maradnék.

2023. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most 2 éves munkatapasztalatom van, vegyipari gépészként, ilyen területen dolgoznék tovább. Nyilván már csak német nyelvtudással mennék ki német nyelvterületre, 2 év alatt sikerülne olyan szintre megtanulnom, csak nem tudom hogy érdemes-e annyi energiát bele fektetni egy olyan nyelvbe, ami nem a legszimpatikusabb.

Mert ha majd jópár éves tapasztalattal, vegyipari gépészként többezer eurót el tud rakni az ember, akkor nem kérdés, de ha nem jelentősen többet, mint mondjuk én jelenleg, akkor meg bánnám, hogy annyi időt fektettem bele a nyelvtanulásba.

2023. nov. 14. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez pont a kevésbé jól fizető terület (a legjobban a mérnök informatikusok, villamosmérnökök keresnek). Szerintem olyan évi 60-80 között van a max amit elérhetsz (nyelvtudással, tapasztalattal).
2023. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon felmentek a bérleményárak.

Egy ismerősöm német kisvárosban 800 euróért bérel egy egyszobás lakást, amire azt mondja, hogy nagyon olcsó -ők újították fel. Általában egy szobát adnak ki 850-ért.

2023. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt inkább az a kérdés, hogy kinn akarsz-e letelepedni... Ha igen, menjél, ha nem akkor szerintem annyira nem éri meg, mivel itthon is félre tudsz tenni...Kinn te külföldi leszel, kevesebb lehetőséggel, elismeréssel..
2023. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!