Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért éri meg ápolónak tanulni...

Miért éri meg ápolónak tanulni? Már a bolti eladó munka is jobb az ápolói munkánál es fizetesben is kb.ugyanaz? Egy ápoló ha pótlékok nélkül dolgozik kap kb 200e. Egy bolti eladó is megkeres ennyit simán.

Figyelt kérdés

Pótlékokkal pl.a Lidl-be is lehet ugyanannyit keresni mint egy kórházba potlekokkal, akkor mi motiválja az embereket arra hogy ápolónak tanuljanak?


Ráadásul rengeteg a munkájuk, nagy a felelősség, es annyira szépnek sem mondható amikor a 100éves néni alól kell kitakarítani és a bűzös sebes lábát kell szegénynek átkötözni.


Vélemény?



2023. nov. 19. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ezt hivatáskent élik meg akik csináljak.


Másrészt magánszférában nagyon komoly pénzeket lehet vele keresni...

2023. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Zsebbe a lidlbe nem adnak, apolonak meg igen, foleg szuleszeten
2023. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egyre több a magán EÜ intézmény az országban, már nem kevés fekvőbeteges hely is létezik.

Ott meg azért, normálisabb bérek vannak.

2023. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ápolóként nem csak fekvőbeteg osztályon dolgozhatsz. Millió lehetőség van. Változatos a munka, jó érzés segíteni másokon, sokszor gyakorlatilag életet menteni. Jó dolog tisztában lenni az emberi test működésével, a betegségekkel, a beavatkozásokkal.

Ezzel szemben egy pénztáros csak a vonalkódokat csipogtatja le, ebben nekem semmi kihívás nem lenne, megőrülnék ha ezt kellene csinálnom.

Ami a fizetést illeti… én átszámítva Ft-ba havi 2 milliót kapok kézhez, ehhez jönnek a bónuszok évi 2x és a 13.havi fizetés, illetve sok-sok egyéb kedvezmény. Olyan életet élek amit mindig is szerettem volna. Sosem pelenkáztam felnőtteket, szülészeti osztályon dolgozom, leginkább egészséges nőkkel és újszülöttekkel. Néha persze akadnak rizikós helyzetek, élesztettünk már újra felnőttet és gyereket is, de szerencsére ritkán van ilyen. Nyilván ez a fajta felelősség nem való mindenkinek, van akinek teljesen megfelel a pénztáros meló vagy szalag mellett a gyárban.

2023. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 köszi

Es mit tanultál, szülésznő vagy ápolói-altalanos ápoló vagy mi a képzettséged?

2023. nov. 21. 14:22
 6/9 A kérdező kommentje:
4 tetszik amit irtal de hogy jutottál oda?
2023. nov. 21. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol. Ha rendesen megfizetnek téged, mint például Ausztriában, akkor igenis megéri ápolónak tanulni, amúgy meg elsősorban nem a pénzért dolgozunk, hanem azért hogy segítsünk másokon. Ha valakit a pénz motivál akkor általában elmegy mérnöknek,közgazdásznak,IT-snek vagy kitanul valami hiányszakmát.
2023. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Engem is elsősorban azért erdekel utolsó.

De szeretnék segiteni a gyerekemnek is hogy párhuzamosan azzal hogy dolgozok szülőként is helyt alljak es meg tudjak élni.

Mert ha nem tud az ember kiegyensúlyozottan megélni akkor ott a stresz es aggodalom ami akadályoz abban hogy masnak megfelelően segithessek.

2023. nov. 22. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Én bátorítalak rá, hogy legyél ápoló. Viszont mellette tanulj németül, Ausztriában is elég nagy ápoló hiány van, csak itt meg is fizetik őket.
2023. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!