Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Zöldek/kommunisták, ti hogyan...

Zöldek/kommunisták, ti hogyan találtatok olyan munkát, ami nem a fogyasztói társadalom kiszolgálásán alapul?

Figyelt kérdés
dec. 1. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyszeru, tibetben vagyok szerzetes. Magunknak csinalunk mindent, netet es aramot Buddhatol kapunk.
dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

"Zöld" meg kommunista azért elég messze van egymástól, teljesen más célokkal


De az hogy nem fogyasztói alapú a társadalom az nem jelenti azt hogy akkor nem veszel többet dolgokat vagy hogy ne lennének profit orientált cégek. A gond azzal van hogy minden a profitnak van szentelve.

A legjobb példa erre a ruházat. Ótvar minőségű ruhákat kapsz jelenleg a legtöbb boltban ami 1 mosás után tönkremegy/ kilyukad és társai. Illetve "kimegy a divatból".

Egy nem fogyasztói alapú társadalomban a cél a minőség lenne amit nem egy használat után dobsz el.

Ugyanez igaz elektronikai eszközökre mint a telefon amit drágább megjavítani néha mint kicserélni.

Vagy veszel ikea bútorokat amik pillanatok alatt tönkremennek egy tömörfa bútorhoz képest amik egy évszázadig is elvannak.

dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Baluba ***** válasza:
77%

Én zöld centralista liberálisnak mondanám magamat, és én abszolút a piacgazdaságban,a fogyasztói társadalomban és a személyi szabadságban hiszek. Viszont mint minden nem anarchista vagy libertariánus, abban is hiszek, hogy a piacot szabályozni kell bizonyos szinten, kereteket adni neki. A zöld hitem ebbe úgy jászik bele, hogy úgy gondolom, az előbb említett kereteknek és szabályoknak tartalmaznia kell azt is, hogy nem árthat a mikro- és markokörnyezetnek senki, magánszemélyek, cégek vagy akár közigazgatási szervek sem.


Mondok egy példát: co2 kvóta. Elfogadom, hogy nem tudunk jelenleg belső égésű autók nélkül élni, és ez co2 kibocsátással jár. Viszont nayon támogatom a co2 kvótát, azaz minden gramm kicsocsátott co2-t meg kell vásárolni a piacon, amit valahol valaki ki fog vonni a levegőből, ha co2 semlegesek vagyunk. Amennyiben ez megtörténik, nekem semmilyen ellenérzésem nem lenne autógyárban vagy olajiparban dolgozni.

dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
P*treonon mutogatják a seg lukukat, donésőnért.
dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És csodálkozunk, hogy 2/3 van...
dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2/3 azért van, mert a népképviseletet megszüntették. 1/3al lehet 2/3ot szerezni.
dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyik kategóriába sem tartozom, mégis találva érzem magam.

Alapvetően a fogyasztói társadalommal se lenne bajom, de úgy érzem, ez már nem az. Tudatosan kontrollált fogyasztói igények vannak, a rabszolgatartók pedig nem ezekre reagálnak, hanem maguk generalják ezeket.

Tehát, mintha a kínálati és a keresleti oldalon is ugyanaz állna és zsebelné be a profitot.

Az egyetlen, aki veszteséges ebben a rendszerben, az te, én, és a környezetünk.

Jó lenne olyasmiből megélni, ami nem ezen logika alapján "termeli a hasznot", hanem valóban értékes, jó minőségű, és a "fogyasztójának" sem károkat okoz hanem az épülésére szolgál.

Az én esetemben ez egy konkrét élelmiszer, de egyelőre inkább csak hobbi, mint bevételi forrás.

És igen, meg lehet élni ilyesmiből, meg még sokféle kézműveskedésből, akár Magyarországon is.

A kapitalistának csúfolt, réges rég nem az rendszer egyelőre hagyja, mert neki is érdeke, hogy a kimerült, elcsigázott "fogyasztó" valamivel meg tudja magát gyógyítani, el tudja magát foglalni, és ne azonnal a rendszer ellen forduljon.

Fura logika ez, de egyelőre működik, a nagy összeomlás szerintem még várat magára.

dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Mindent olcsón akarunk, mert nincs pénz a rendszerben. Aki meg drágán akarja, az nem a természetesre törekszik, hanem a menőre. Ennyiben tényleg van irányítás.


Az igények magasan vannak, a technológia sok mindenre képes, de ha ezt a technológiát használod, akkor sokszor épésszel nem lehet felfogni a forrásigényt. A két nagy fogyasztási cikk az autó és a lakás nagyon túl van azon a szinten, ami épésszel felfogható. Ez rabosítja a nép nagy részét, ezen igények kiszolgálása a fogyasztó részéről szinte örökös rabságot jelent.

dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!