Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik pénzügyi/számviteli...

Akik pénzügyi/számviteli területen dolgoztok, szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
Nem túl monoton, nem sokall be az ember évek alatt a számítógép előtt üléstől? Mi az izgalmas benne? Köszönöm ha megírod milyen pozícióban dolgozol! :)

2023. dec. 2. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegképes könyvelö vagyok 12 éve ugyanannál a cégnél. Imádom a munkámat, nem hogy nem sokallok be, de egyre motiváltabb vagyok. Nekem nem kell az izgalom, pont azt szeretem, ha valami kiszámítható, a magánéletemben is és a munkámban is. Nekem ez biztonságot ad, megvannak az ügyfeleim már régóta, ismerem öket, a feladat minden hónapban ugyanaz, de én pont ezt keresem. Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem fejlödöm, mert bármikor kérek új munkát, abban mindig lesz kihívás, minden nap tanulok valami újat. Persze ez a fizetésemben is megmutatkozik, nálunk honorálják a szorgalmat.
2023. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megkérdezhetem, hogy multinál vagy kisebb cégnél dolgozol? Én is hasonló típus vagyok, szeretem ha valami kiszámítható, ha pontosan tudom a feladataimat és látom azok eredményét. Viszont olyan sokan mondják, hogy az egyik legstresszesebb munka a könyvelés, kicsinálnak idegileg a határidők, jogszabályok változása, a felelősség..
2023. dec. 2. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szeretem, mivel vezető vagyok, így már kevesebb a monoton operatív munka, inkább stratégiával, emberekkel és problémákkal foglalkozom, a fizetés pedig messze átlag feletti.
2023. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegképes könyvelő vagyok én is.


Nem csak könyveltem, hanem mindenféle gazdasági feladatot végeztem. Bérszámfejtés, társadalombiztosítás, számlázás, hulladék-gazdálkodás, költségvetések készítése, néha tervezésben is benne voltam, mert érdekelt. Mindezt egy kb. 50 fős cégnél.

27 év után kiégtem. Már nem érdekelt, untam. Valószínűleg előbb kiégek, ha csak könyvelni kellett volna.

Váltottam. Jelenleg követeléskezeléssel foglalkozom. Még tetszik, de már itt is érzem a monotonitást. Egyre szívesebben vállalnék ügyfelezést is, csak legyen valami változatosság időnként. Ezt 9 éve csinálom, és kicsit sem hiányzik a könyvelés.


"Viszont olyan sokan mondják, hogy az egyik legstresszesebb munka a könyvelés, kicsinálnak idegileg a határidők, jogszabályok változása, a felelősség.."

Pontosan ezért égtem ki. Azt szoktam mindig mondani, hogy amikor én még kezdtem, akkor 1 db Halas iratrendezőbe elfért az egész évi Magyar Közlöny. Amikor befejeztem, akkor már 15 darab iratrendező is kevés volt hozzá. ;)


Ez én vagyok. Te lehet, hogy imádni fogod mindentől függetlenül.

2023. dec. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi és számviteli folyamatokat automatizálok a csapatommal, magyarul programozok, nagyon szeretem a munkámat.
2023. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyön, ezen belül elég speciális szakterületeken dolgoztam, úgyhogy inkább nem írnék konkrét pozíciót. Leginkább kalkulációk készítése, riportok frissítése, eszközök adattartalmának a karbantartása, és a számlázással kapcsolatos problémák megoldása a feladatom 4. éve, 2 egymást követő cégnél. Konditermes hasonlattal élve, itt az Excel izmokra gyúrtam rá nagyon, de ehhez kellett, és jól jött mind a pénzügyes, mind a számviteles alap (ilyen diplomám is van eredetileg.) Mindezen lelkessé válva megcsináltam a mérlegképest is, innentől, ha lesz hasonló munkahelyem, gyűjthetem hozzá az éveket. Ennek a területnek (könyvelés) leginkább a digitalizációs része, ami érdekel, és ez egy jó alap lesz ehhez is.

Leginkább azt élvezem ezekben a munkákban hogy viszonylag kevés a közvetlen ügyfél kontakt, ha van is, az is inkább emailben mint szóban, a végső fogyasztóval / felhasználóval pedig semmi dolgom nincs. Az egy helyben ülés önmagában nem zavar, legalábbis azokban a munkakörökben és időszakokban amikor az egy helyben ülés idejét én határozom meg, pl. ha 5 db egyenként fél napos fájlt kell elkészítenem 5 napon belül, és szabadon variálhatok hogy letudom-e mindet hétfő-kedd hajnalban, vagy maradok a napi 1-nél, ha úgy a kényelmesebb. A "folyton elérhetőnek kell lenni" állapottól viszont rosszul vagyok, többször kiégtem sajnos az évek során. A határidőkkel ugyanígy vagyok, nem bakj, hogy vannak, a nagy hajráknak is megvan a maga varázsa. A folyamatosan mozgó, rosszul prioritizálható, nem egyértelmű határidőkkel viszont mindig is meggyült a bajom, szintén rosszul vagyok az ezzel kapcsolatos stressztől. Ami még kikészít az az alacsony színvonalú, jellemzően más területről érkezett kollégák, akik nem tudnak rendszerben gondolkozni, viszont pl. sokkal jobban magolnak vagy jegyzetelnek, és emiatt óriási a pofájuk. Mindenképpen azt ajánlanám mindenkinek, aki pénzügyes területre megy, hogy vegye csak nyugodtan komolyan, ez is egy szakma, mint a mérnöki vagy orvosi, kamarával, továbbképzésekkel stb. és célozzon be komoly munkahelyeket ahol komoly követelmények, viszont komoly emberek is vannak, ebből következik a sokkal kevesebb stressz és a sokkal finomabb, gördülékenyebb, nyugodtabb munkahelyi légkör kommunikáció. Ez garantálhatja a mindennapok nyugalmát. Részben egy kicsi utópia, amit írok, mert pont hogy komoly cégnél láttam már az ellenkezőjére is példát.

2023. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es, egy kis könyvelöirodában dolgozom, alig vagyunk páran. Nálam nincs stressz, megvannak a határidök, addigra befejezek mindent. Ha pedig az ügyfél hibájából csúszok, mert nem hozta idöben az anyagot, akkor meg pláne nem stresszelem magam, nem én tehetek róla. Majd kap egy kis büntetést, aztán legközelebb idöben ideér az anyag.

Nálunk inkább a kollégák között van egy kis súrlódás. Én mint írtam, a szorgalmasak közé tartozom, a szám helyett a kezem és az agyam jár, aminek meg is van a fizetésbeli eredménye és ez az egyik kolléganömnek, akinek inkább szája jár, sajnos nem tetszik. Nekem viszont nagyon fontos lenne a jó közeg, lehet, hogy emiatt fogok majd váltani.

2023. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!