Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákat tudnék vállaln...

Milyen munkákat tudnék vállalni Ausztriában, ha semmi szakképesítésem nincs?

Figyelt kérdés

Az itthoni értéktelen bölcsészdiplomám országhoz kötött, külföldön semmit nem ér, a másik közgazdász végzettségem meg olyan általános, hogy semmire nem jó. Innen a közeljövőben muszáj lesz elmennem valahova, ha nem szeretnék éhen halni pár év múlva, így jött az ötlet, hogy valami betanított, egyszerű munkát kellene megpróbálnom kint, mert még azok is jobban fizetnek, mint itt bármi, ami számomra elérhető.

A németet úgy tervezem, hogy fel tudom 1-2 éven belül tornázni egy B2-es középszintre, az angollal nincs gond. Nem értek az IT-hoz, sem a műszaki területhez, egész életemben irodai, szellemi munkát végeztem, ami kint nyilván már nem opció, szóval nekem a fizikai munka is megfelelő, csak ne legyen előfeltétel semmilyen szakma vagy végzettség.

Nektek van esetleg ilyesmi tapasztalatotok? Mikre érdemes jelentkezni? Mennyire nehéz kint szállást találni?



2023. dec. 3. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Kolléganöm szintén közgazdász diplomával úgy csinálta, hogy hétvégente kijárt ide mérlegképes könyvelöi tanfolyamra. Mikor elvégezte, kiköltözött és egyböl lett egy jó munkája. Szóval nagyon is opció a szellemi munka. Keress olyan tanfolyamokat, ami érdekel, van már egy csomó olyan is, amit online tanfolyamként hirdetnek.
2023. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
1-2 even belul inkabb a proginfora fekudnek ra ujabb baromsag helyett. Egy normalis tolmacsgep mar most 70+ nyelven fordit ugy, mint egy szinkrontolmacs.
2023. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban hotelekben tudnál elhelyezkedni. Konyhai segéd, felszolgáló, stb. Vagy élelmiszergyártó cégeknél esetleg.
dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!