Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként betanítás...

Pályakezdőként betanítás mérnöki pozícióban, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az egyetemen. A gyakorlati oktatás sajnos elég kevés volt, A gyakorlati helyemen még csak kuli munkákat kaptam pl:fénymásolás excelezés stb. Ha felvesznek valahova pályakezdőként, mennyi idő a betanítás, van e egyáltalán? Mire számíthatok?


Láttam állás hirdetéseket például minőségügyi mérnök vagy folyamatmérnök pozícióba ahová csak felsőfokú műszaki végzettséget kértek ilyen helyen lehet jelentkezni "bármilyen" műszaki végzettséggel? És abban az esetben ez teljesen betanulós állás?


Válaszokat előre is köszönöm.



dec. 9. 21:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve az egyetemen tanultakból mennyit használtok ténylegesen?
dec. 9. 21:39
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Lényeges lenne hogy milyen mérnők vagy egyáltalán.
dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Építőmérnök
dec. 9. 22:25
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Építőmérnök végzettséggel mégis hogy képzelted hogy 0 releváns tudással és tapasztalattal csak úgy beállsz folyamatmérnöknek? A betanítás nem azt jelenti hogy teljesen 0-ról fognak betabítani, hanem elvárják hogy rendelkezz a munka elvégzéséhez szükséges technikai alapismeretekkel (legyen szó MATLAB, CAD, Python, SQL és egyéb szoftverekről / programozási nyelvekről ami épp a cégnél preferált) és betanítás alatt elmondják hogy a cégnél mi a best practice, mi a feladat és milyen szabályoknak kell megfelelni. Senki nem fog 0-ról betanítani ez a te feladatod hogy az egyetemen arra a területre orientálódj ami neked tetszik és egyrészt kihasználd az egyetem nyújtotta lehetőségeket (szabválok, TDK, kutatás, szakmai gyakorlatok stb...) másrészt magadat fejleszd olyan szintűre, hogy mire lediplomázol készen állj szakmailag (is) egy teljes állás betöltésére.
dec. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Folyamat mérnöknek meg minőségügyi mérnöknek nagyreszt gépészek vagy valami hasonló területről érkező embereket szoktak felvenni. Épìtősként két irány van, vagy tervezés vagy kivitelezés. Tervezői vonal alkalmazottként az épìtőiparban nem fizet túlságosan jol. De ott talán előbb kinézem, hogy kapsz segitséget az elején. Kivitelezés jobban fizet, de oda elég erős gyomor, stressz turo képesség kell, illetve sok cégnél elég kegyetlen munkaido van plane kiemelt projekteken akár 10 óra is lehet naponta , ha nem több picit, netán szombatok is. Ha tapasztalt kolléga mellé kerülsz akkor talán segíthet is, de fent áll annak is az esélye, hogy minden nélkül kiraknak a munkaterületre, hogy old meg. Mint ahogy anno velem is történt. Nah ott aztán lesznek kő kemény tanuló pénzek és vitázások mind a cégen belüli, mint a megrendelői mint a fizikai állománnyal. Épìtőipar sajnos ilyen , választhattál volna jobban illetve anno én is. Netán még az is opció , hogy tényleg megpályázol valami minőség vagy folyamatmernöki melót, elég sokat, valami előbb utóbb osszejon alapon. Aztán szépen lelkesen betanulsz erre a területre. Hosszabb távon jobban jársz.
dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Kíváncsiságból nézegettem ilyen melokat valahova tényleg csak felsőfokú vegzettseget írnak műszaki területen. Mondjuk a gepesz biztos előny, de azért a minosegugy sztem megtanulható..
dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Teljes mértékben attól függ, hogy milyen cégben milyen pozíciót milyen feladatokkal kell ellátnod.
dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állásinterjún elmondod, hogy pályakezdő vagy, és mégis felvesznek, akkor be fognak tanítani.

Nyilván hazudni nem érdemes.

Unokatesóm (gépészmérnök egyébként) elment egy céghez valami eu-s pályázatírói munkára, de próbaidő alatt ki is rúgták, mert azt hitte, hogy betanítják a nulláról. A főnök meg azt mondta, hogy ő azért vette fel ide, hogy megcsinálja a munkát, ha nem ért hozzá, miért vállalta el. Nem az első munkahelye volt egyébként, de ilyet még nem csinált soha. Ilyenkor azért az interjún is érdemes kérdezgetni, hogy milyen a csapat. Ha többen csinálják ugyanazt, be tudják tanítani, ha te lennél egyedül erre a feladatra, akkor nem.

Így kívülállóként nem tudom kinek volt igaza, de ezért nem érdemes kamuzni az állásinterjún.

dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nah aztán pont az épìtőipar lesz az ahol sokáig nem fogják a kezed :D jó szakot választottál
dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!