Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jól ismert, unásig...

Ha a jól ismert, unásig hangoztatott szellemi munkakörökben (IT, mérnök) akkora baromi nagy hiány van, miért mégis ennyire borzalmasan lassú a cégek, legfőképpen a multik kiválasztási folyamata?

Figyelt kérdés

Vagy hazudnak és mégsincs akkora hiány, csak a pályaválasztókat próbálják befolyásolni, hogy mégtöbben menjenek ezekre a szakokra és lejjebb tudják nyomni itt is a béreket, vagy irtózatosan botcsinálta kutyaütő pancser az összes.


Rámírnak Linkedinen valami gagyi sablonszöveggel, aztán nyilván telefonszámot és/vagy CV-t akarnak kipréselni belőlem. Itt aztán következik 2-3 hét ghosting a részükről, de ha én jelentkezek hozzájuk, akkor is ugyanez.

Aztán nyomnak egy 20 perces időrabló telefont, ahol bemutatják a céget, nem mintha annyira kíváncsi lennék rá és nem tudnám, hogy minden multi egy kaptafára működik. Aztán a végén bérigény, itt vagy beleköt, hogy túl magas, vagy nem mond semmit és én kérdezek rá, mert nem akarom végigsz*pni az interjúköröket, ha utána feleannyit akarnak adni. Itt újabban az a taktika, hogy helyeselnek mindenre, aztán a legvégén mégis benyögik az alacsonyabb sávot, mert annyira patkányok, hogy gondolják, ha nem kapnak olcsó szakembert, legalább jól megszivatják az időrablással.


Ezután jön egy interjúegyeztetés, de természetesen egy kör már nem elég, mert az atyaúristen osztályvezető is meg akar hallgatni, természetesen mindegyiknek tele a naptárja, így az első kört 2 héttel későbbre, aztán a másodikat még 3 hét múlva sikerül leszervezni. Sokszor még ezt is ide-oda tologatják, mert olyan rohadt fontos ember ott mindenki. Tehát összesen vagy 2 hónap elmegy ezzel az egész majomkodással. Ezek a hülyék meg fel vannak háborodva utána, ha megmondom, hogy már rég kaptam egy ajánlatot máshonnan, és vagy adnak egy magasabbat, vagy elhúznak az anyjuk nemiszervébe.


Másnak is vannak hasonló tapasztalatai? És ezek a világ legnagyobb multicégei, nem a helyi kormányhivatal, ahol Mancika szortírozza a CV-ket.

Én értem, hogy megtehetik, mert úgyis lesz elég jelentkezőjük később is, de akkor mi a francot hisztiznek minden nap a médiában, hogy nincs munkaerő? Tenni is kéne érte valamit, nem csak a sült galambot várni.



dec. 19. 00:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Èpìtőmèrnök vagyok. Itt sztem nincs hiány, csak nagy felelosseg cserébe meg nem túl sok pènz. Meg járj el hetelni az ország különböző pontjaiban ha èppen csak ott van munka.
dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Sok a jelentkező, idő van bőven....ezekből az következik hogy alaposan megválogatják, hogy kiket vesznek fel. A sok kör sok jelölttel akár hónapokat is igénybe vehet. Az 1-es kimondta a lényeget....JÓ és TAPASZTALT szakemberből van hiány.
dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
52%
Ezért kell szakmát tanulni, ne félj ott nem lesznek ilyen problémáid.
dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
21%
Hónapos körök, lol. Épìtőiparban melózom. Egy jó komuves ha vhova bejelentkezik, hogy dolgozna náluk, egy kis túlzással persze de kB másnap kezdhet. Nem hogy ilyen 2-3-4 koros kiválasztással szenvedjen
dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
#34 sokaknak mégér 2-3-4 interjú kört a milliós fizetés és home office.
dec. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
megér*
dec. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
34-es ez azért van így mert orbitális hiány van szakmunkásokból és ez a közeljövőben nem fog megoldódoni több ok miatt is(mindenki a diplomát pusholja,szakmunkásba csak a hülyék mennek sztereotípia, szakmunkásképzés a béka segge alatt van stb....), elhiheted ha lenne 100+ jelentkező mint az IT-s melókra akkor ott is ugyanúgy többkörös interjúk lennének.
dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
71%

Orbitalis hiany van IT szakemberekbol. Sok ezer betoltetlen pozicio van orszagon belul is, illetve EU szinten is rendkivul rossz a helyzet. Mostanaban pl. a nemetek sirnak emiatt:

[link]

Sajnos a 100+ jelentkezobol alig par, aki tenylegesen alkalmas, rendkivul sok a felkegyelmu, aki nincs mit veszteni alapon jelentkezik IT-s allasokra.

dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Ennek ellenére ráérnek a toborzással. 2-3 hónap......vicc.
dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
71%

Igen, szerencsere a minoseget nem lehet mennyiseggel potolni, jol meg kell valogatni, hogy kit vesznek fel, ez sokaig tart. Sokkal tobbe kerul egy cegnek felvenni egy balfaszt, mint hosszabb interju folyamat utan felvenni egy kompetens szakembert.

Raadasul a masik oldal sem surgeti a felvetelt, en pl. mindig kerek 1-2 hetes felkeszulesi idot 1-1 interju korre.

dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!