Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is úgy látja,hogy bizonyos...

Más is úgy látja,hogy bizonyos mérnök területek is már "telítődtek"?

Figyelt kérdés

Persze ez nem azt jelenti,hogy nem lehet vele elhelyezkedni, átlag felett keresni, csak már nincs az a "habzsi dőzsi", mint régebben.


Durván 10 éve a jogászoknál történt ilyesmi.Nagyon sokan mentek jogi egyetemre, kb mindenki, aki bírt magolni.

Aztán, megváltoztatták az állami támogatásokat, ezért visszaesett a jelentkezők száma, de még mindig magas.


Utána, a gazdasági képzésekkel történt ugyanez.


Most viszont,bizonyos mérnöki képzéseknél.Elsősorban a gépészmérnök,járműmérnök,logisztikai mérnöknél.

Például a győri egyetem, óbudai egyetem, illetve több vidéki egyetem is ontja magából a mérnököket.

Kialakult komoly tudásbázis,meg persze az internet is segítségre van, hogy könnyebb segítséget kérni korrepetáláshoz, anyagokat átvenni.Ez pedig könnyített ezen szakok elvégzésén.



Ami még nagyon megy, azaz IT, villamosmérnök,mechatronikai,de ezek a képzések igen nehezek.


dec. 21. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért ez egy elég triviális jelenség.
dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Valtozik a vilag, ahogy terjed az IT ugy fog egyre tobb es tobb szukseg lenni programozokra, QAkra, devopsra.... A hagyományos mernok munkak nagy reszet meg egyre jobban kivaltjak a gepek illetve a szimulalt modellek. Gondold csak el, a sok tervezo aki regen hatalmas lapokon vazlatot tervezett pontos szamolasokkal stb, ma mar egy autocad vagy hasonlo programmal lazan kivalodnak par tucat mernok altal, 3d tervrajz stb... Valtozik a vilag
dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Amelyik cég teheti, szoftvercéggé akar vállni, mert abban látják a jövőt. Ezért több szoftver, fejlesztő és tesztmérnökre van szükség, míg a többi területen kevesebbre, mert kisebb a növekedési potenciál. Éppen ezért nem látom, hogy kevesebb mérnökre lenne szükség, inkább mérnöki szakmán belül jelenleg más területen van hiány.
dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
IT-n kivuli droidokra egyre kevesbe van szukseg. Ennek megfeleloen a fizetesek is lassan a helyukre kerulnek.
dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Trendek mindig is vannak és lesznek munkaerő piacon.


Jogászokból szimplán sok lett, viszont gazdasági és mérnöki területeken még mindig bőven van jól fizető állás.

IT külön kategória, hiszen az átlagkereset 4x szeresét is meg lehet keresni, ami orvosi területen kívül elég ritka.

dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

A piac és a világgazdaság nem egy konstants dolog, hanem egy dinamikusan változó rendszer.


Az említett mérnöki szakoknál (gépészmérnök, járműmérnök, logisztikai mérnök) már túlkínálat van a képzett szakemberekből, ennek megfelelően rosszabbak a kilátások mint pár éve (mondjuk a 3 mérnöki szak közül inkább a gépészmérnök volt valaha felkapott).


Az IT szektorban is rosszabb a helyzet mint pár éve volt, egyre nehezebb kezdőként (junior) érvényesülni mert boldog-boldogtalan informatikusnak készül az utóbbi időben és mindenféle gyorstalpaló képzőcentrumok is ontják az embereket a szektorba. Ennek megfelelően egyre magasabbak az elvárások egy-egy pozíció betöltéséhez és kevesebb a bér is (a kínálat beárazza a piacot). Viszont több éves tapasztalattal + megfelelő tudással rendelkező emberekből továbbra is hiány van.

dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

#6 Mondjuk az IT bérek továbbra se stagnálnak még Junior szinten sem.

Ha csak azt veszed hogy BPn sok helyen 800br körül van sok helyen a kezdőbér.


Ami nagyot változott az inkább ez elvárás Junior szinten. Konkrét "Junior" állás kevés van, a legtöbb inkább gyakornoki amihez egyértelműen egyetem kell. Ha van egy hosszabb 1 éves tapasztalat azzal meg tovább lehet lépni.

dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Èpìtőmérnök vagyok ez a terület már most sem éri meg.
dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elottem lévőhöz kapcsolódva ìrom, hogy igen, az építész sem jobb mint az épìtő. Épìtőipar sajnos ilyen
dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!