Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó befektetés...

Szerintetek jó befektetés német nyelvet tanulni a jövőben?

Figyelt kérdés

Nem beszélek idegen nyelvet, de így 30 éves férfiként gondolkodom valami újban a jövőt nézve.

Ugye egy idegen nyelv sok energiát és időt vesz igénybe. Esetleg ha van saját tapasztalat a német nyelvvel, akkor írhatjátok. De ha nincs saját tapasztalat, akkor is érdekelne, hogy ha érdemes, akkor főként miért.



dec. 26. 14:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Angol után 2. idegen nyelvként a legjobb választás.
dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem nem érdemes vakon nyelvet tanulni, csak azért, mert az az adott nyelv "értékes", mert a nyelvek csak kontextus függően értékesek.


Péládul gimiban én oroszt tanultam második nyelvnek. Nem mert kötelező volt, az már csak szüleim idejében volt, én önszántamból tanultam pár barátommal, mert "milyen értékes az orosz nyelv", kevesen beszélik itthon és az ország nyit a kelet felé és sok az orosz befektető stb...


Jónak tünt, csak az a baj, hogy végül programozó lettem és ITn belül az orosz tudás semmit sem jelent. Közben két másik ismerősömnek nagoyn sokat jelentett az orosz tudásuk. Egyikük nagykövetségen dolgozott kint, ahol fontos volt a nyelvtudása. A másik pedig "nemzetbiztonság kritikus" pozícióban van, ahol szintén nagyon fontos volt neki a nyelv ismerete.


Közben nekem mint kiderült az angol mellett talán a német lett volna picit előnyös, de az sem igazán.


Tehát ha bárki bármilyen nyelvet akar tanulni, úgy hogy az a későbbiekben segítse a karrierjét, akkor nagyon fontos, hogy előtte tudja, hogy milyen területen akar dolgozni és ott milyen nyelv tanulása előnyös.

dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
GYMS megyében lakok. Itt mint fizikI mint szellemi melok tekintetében a cégek többsége előbb kéri a németet mint az angol. De Budapesten sztem fordítva van. Szoval meg egy kis országban is lokácio függő. De avval előnyben leszel mindenképpen ha vmelyiket megtanulod.
dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jó a német,irány a sógorokhoz.
dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, az tényleg sokat jelent, ha az ember tudja, mit akar kezdeni, és tudatosan azért tanul egy nyelvet, mert azzal van célja. De az igaz, hogy ha az ember Németországba, Ausztriába akar menni, akkor viszont oda egy jó, kellendő végzettség is kell, hogy rendesen tudjon élni az ember.


Nekem egyelőre itthon lenne célom maradni.

dec. 27. 10:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha már jól tudsz angolul.
dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem német felsőfokúm van de 20 év alatt egyszer kellett használni mikor egy rétegrendet németül küldtek el. Igazából ahhoz sem kellett volna nyelvtudás mert ki lehetett volna googlizni melyik szó mit jelent.
dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én egy német cégnél dolgozom Magyarországon, mindenki angolul kommunikál. Még az itt dolgozó németek is.
dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, na ez most ütős egy érv számomra. Akkor tényleg igaz, hogy az angol ennyire megkerülhetetlen.


Köszönöm a korábbiak hozzászólásait is. Megkönnyítitek a döntésem.

dec. 27. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!