Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kérhetnék fizetése...

Szerintetek kérhetnék fizetésemelést az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

2022 szeptemberében kezdtem el egy cégnél dolgozni, 19 évesen. A betanításom után majdnem egy évig teljesen egyedül dolgoztam, napi 11-12 órákat, mert csak én voltam egyedül a cégnél erre a munkára (szabadságra sem tudtam menni). Ez idő alatt apránként sokkal több feladatot tettek hozzá a munkámhoz, amiket így viszonylag könnyű volt megtanulni, de már sokkal több feladatom van most, mint akkor amikor ide jöttem.

Aztán tavaly szeptemberben kaptam egy helyettest, akit betanítottam, de itt döbbentünk rá, hogy mennyire nehéz lett a munkám és hogy én mennyire jó vagyok benne a sok tapasztalatom miatt. Azért vettük fel a helyettest, hogy el tudjak végre én is menni szabira, és ne kelljen ennyit dolgoznom, de nem jött össze, mert az embert maximum 1 napra lehetett egyedül hagyni, és akkora káosz volt mindig az egész cégnél, hogy egész nap hivogattak, másnap pedig már mindig be kellett mennem.

Aztán a helyettesemnek hamar elege lett ebből a munkából, és pár hete elment, én pedig most egyedül maradtam megint, de már napi 13-14 órákat kell bent lennem, mert többet termelünk.


Egyébként a csoportvezető is mindig mondogatja, hogy "mi lenne velünk itt nélküled" stb, a cég tulajdonosa is egyszer odajött hozzám beszélgetni, és mondta hogy nagyon elégedett velem, hogy a fiatal korom ellenére ilyen felelősségteljes vagyok, és ilyen kitartóan csinálom ezt a munkát.


Amúgy jelenleg kb. 450 ezret keresek, de mivel ennyit vagyok bent, kezdek úgy lenni vele hogy már nem éri meg, kivéve ha többet keresnék. Egy munkatársamnak felvetettem az ötletet, hogy ha már ennyire pótolhatatlannak tart itt mindenki, akkor mi lenne ha fizetésemelést kérnék, és akkor a cégnek is jobban megérné, hogy nem kell még egy embernek a teljes fizetését kifizetni, hanem mondjuk nekem adnának +100 ezret, és akkor csinálnám egyedül. De ő azt mondta ez ennyire azért nem logikus.


Ti mit gondoltok?


jan. 14. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, ha tényleg ennyire fontos vagy úgyis belemennek, mert félnek hogy otthagyod őket.
jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérj többet, aztán ha nem akarnak többet adni akkor kezdj el nézelődni. Szabadság nélkül napi 13 órákat bent lenni... Mintha egy délkelet-ázsiai sweatshopban robotolnál.
jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen esetben kérhetsz fizetésemelést.
jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérni bármikor kérhetsz ezen ne izgulj.

Az, hogy meg is adják-e más kérdés.


Viszont napi 12 óra alá mindenképpen le kell vinniük a munkaidőt.

jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben fizetésemelés helyett “előléptetést” kérnék. Ha nem is azonnal, de küldjenek el képzésre, vázolják fel, hogy léphetsz előre.
jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kérhetsz de a pénz egy idő után nem tesz boldogabbá.

Jobb lenne egy helyettes és csak a munkaidőben bent lenni.

jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérni kérhetsz, kapni már más kérdés...
jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a fizuemelés kérés egy teljesen idejétmúlt dolog. Ha nem vagy megelégedve a fizuval keress másik melót és kérdés nélkül dobbants. Egyrészt úgyse adnak többet, másrészt ha mégis adnának akkor azzal azt hiszik, hogy lekenyereztek és mégtöbb melót nyomnak rád, felesleges ilyen szituációkba belemenni, ha egy másik helyen kérdés nélkül többet adnak.
jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!