Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felétek mennyit keresnek a...

Felétek mennyit keresnek a segédmunkások? Hol?

Figyelt kérdés

Borsod, 1000 párszáz fős falu. Itt már egy 8 általánossal is napi 17 ezret kapnak. Minden nap munka még hétvégén is lehet menni.


Ez szerintem elég komoly összeg, ahhoz képest, hogy ha nem építőipari dolgozó vagy, akkor kb 200-250 ezernél nem tudsz többet kapni, max ha jó diplomád van. De a 3-5 éves tapasztalattal rendelkező diplomás ismerőseim megállnak 400 ezernél.


jan. 20. 17:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Na és ezek mellett vannak felháborodva az emberek a nettó 380 ezres átlagbéren. Amikor már egy jobb megyében egy segédmunkás megkeresi.
jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1 És ehhez jön a napi egy étkezés, házhoz jönnek, viszik őket. Meg hát a hétvégi munka is olyan, amit a legtöbb munkahelyen nem lehet megtenni. Itt meg, ha kell egy kis plussz pénz, akkor elmész. Ja és napi 8 órában vannak.
jan. 20. 17:31
 3/28 anonim ***** válasza:
Ehhez mit kell csinálni, kérdező? Mert nekem még útiköltséggel együtt is megérné.
jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#3 Pontosan nem tudom. Egy munkájukat láttam az térkövezés volt. A vállakozó kőműves azt tudom.


De ők erdőn dolgozók is napi 17-20 ezret kapnak, csak ők nagyon ki vannak téve az esőnek.


Ha értesz valamennyire a villanyszerelz, akkor ők napi 20ért vannak. Nem kell villanyszerelőnek lenni.

jan. 20. 17:55
 5/28 A kérdező kommentje:
Ja és van Facebookon segédmunkás csoport. Ott lehet megéri keresgélned.
jan. 20. 17:56
 6/28 anonim ***** válasza:
19%
Annyit hozzátennék, hogy míg az építőipar szinte az egyetlen, ami megse érzi a mostani válságot sem. Egyre kevesebb ember akar építőiparban dolgozni, így aki vállalja annak biztos munkája, illetve egyre jobb fizetése lesz. Ezt még az indiai, filippínó vendégmunkások sem veszik el, főleg ha értesz is hozzá. Szerintem 5 év és a szaki alkalmazott átlagbér jobb lesz, mint a diplomás átlagbér. Már most nagyjából ugyanannyi.
jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet kapnak napi 17 ezret, de valszeg feketén, bejelentés nélkül, vagy szürkén, minimálra bejelentve, többi zsebbe.

Egyébként meg hétvégi (vagy heti pihenőnapon) történő munkavégzést 100%-os pótlékkal kell fizetni az MTK. szerint. Csaxólok.

jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7 A legtöbb helyen nem is lehet ennyit dolgozni. Az építőipariban legalább lehetőség van.


A fekete bejelentést meg hagyjuk kérlek. Te szívesen adózók ennek a kormánynak? Te szívesen fizetel a minimálisnál több tb-t? Ha 30 alatti vagy, akkor nyugdíjad meg nem lesz, hiába fizeted.


Ha tehetném én is full feketén nyomnám.

jan. 21. 09:10
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 17 ezer. Se fizetett szabadság, se bejelentés, se tb (tehát ha beteg leszel egy forintot sem kapsz) se cafeteria és egyéb juttatások. Nincs munkaszerződésed vagyis semmi garancia nincs rá, hgy a munkáltatód kifizet. Kint rohadsz egy poros, koszos építkezésen

nyáron melegben, télen hidegben, nincs egy normális mosdó, délben meg ebédelsz a cemetesszákon. Tényleg megéri még a h.lyének is. Főleg annak.

jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, csak nem tudsz leállni. Nem fogy a mekiben a burger hogy ennyire ráérsz?
jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!